Hasiči dnes rozvezou další antigenní testy na koronavirus určené pro školy. Při posledním rozvozu v letošním roce budou ze skladu dodavatele v Dobrovízi u Prahy distribuovat do všech krajů 1,69 milionu testů. ČTK to oznámil Hasičský záchranný sbor ČR (HZS). V základních a středních školách se nyní žáci na koronavirus testují vždy v pondělí.
Na dnešní přepravě se bude podílet 16 příslušníků a zaměstnanců HZS. Více než 60 palet s testy rozveze deset nákladních aut, uvedla mluvčí generálního ředitelství HZS Nicole Studená.
Testy pro školy nakupuje stát prostřednictvím Správy státních hmotných rezerv (SSHR), dodavatelé o zakázky soutěží. Naposledy byli počátkem prosince vybráni vítězové dvou zakázek na dodání celkem 13,5 milionu antigenních testů.
Plošné testování na koronavirus v základních a středních školách v Česku, které navštěvuje asi 1,4 milionu žáků, se koná každé pondělí od druhé poloviny listopadu. Počítá se s ním do konce února. Týká se neočkovaných, u nichž se v posledních 180 dnech nákaza nepotvrdila. Pokud se škola rozhodne pro testování metodou PCR, dostane 200 korun za test. Testování zaměstnanců si musí školy zajistit samy.
Související
V Ondřejově našli po požáru lidské tělo. Svědci měli slyšet výbuchy
Ledovka způsobila hromadnou nehodu na D1. Záchranáři vyhlásili traumaplán
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Počasí bude i o víkendu nadále jarní
včera
Hillary Clintonová před sněmovním výborem vypovídá o aktivitách Epsteina
včera
Babiš si zahrává. Česko se v očích NATO dostává na velmi tenký led
včera
Instagram chystá novinku. Ocenit by ji měli hlavně rodiče
včera
Kasa je prázdná, řekl Babiš k investicím do obrany. Fiala ho kritizuje
včera
Clintonová bude svědčit před komisí, která vyšetřuje Epsteinovy zločiny
včera
Policie uzavřela případ RP Invest. Škoda jde do stovek milionů korun
včera
Harry a Meghan na cestách. WHO nasadila manžele v Jordánsku
včera
Polské Pendolino se poprvé objeví na české železnici
včera
Policie chystá další Speed Marathon. Lidé mohou pomoci s výběrem míst
včera
Orbán chce, aby Zelenskyj pustil ropu a přestal s protimaďarskou politikou
včera
Pavel odjel na zahraniční cestu do Alp, odhalil mluvčí prezidenta
včera
Pohonné hmoty zdražují. Obrat v trendu se zatím nedá čekat
včera
Kim Čong-un poslal vzkaz Trumpovi. Jaderných zbraní se vzdávat nehodlá
včera
Autonehoda vozu s Klempířem se vyřešila na místě. Viníkem je řidič ministra
včera
Pokrovsk padl, míní experti. Rusové věří v další postup, má to ale háček
včera
Muž, jenž způsobil manévry v Havířově, se sám zastřelil. Zbraň měl legálně
včera
Přestřelka na moři. Kubánci zastřelili čtyři lidi ze člunu registrovaného v USA
včera
Zemřel Jiří Valenta, někdejší klávesista legendární kapely Olympic
včera
Počasí v Česku může ovlivnit zajímavý jev. Jisté to ještě není
Česko si v těchto dnech užívá předčasné jaro, teploty dokonce mají v tomto týdnu překročit 15 stupňů. Zima ale možná ještě neřekla poslední slovo. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) není vyloučeno, že se k nám v březnu dostane chladný vzduch z Arktidy.
Zdroj: Jan Hrabě