Hasiči

Od brzkých ranních hodin zasahují hasiči ze III. poplachového stupně u požáru haly na zpracování dřeva. V 6:30 na místě zasahuje 9 profesionálních a 12 dobrovolných jednotek. Celkem je na místě 105 hasičů. Probíhá ochlazování přilehlých objektů a hasební zásah zvenčí objektu za pomoci výškových technik a speciální hasicího zařízení zvaného Cobra. Prohlédněte si galerii

Stovka hasičů zasahuje od rána u požáru haly v Čelákovicích

Více než sto hasičů zasahuje od časného rána u požáru haly na zpracování dřeva v Čelákovicích. Chemická laboratoř na místě naměřila zvýšené hodnoty oxidu uhelnatého CO, nejsou ale zdraví škodlivé. Kvůli vyššímu počtu hasičů a hasební techniky je vyhlášen třetí stupeň poplachu ze čtyř možných. Zranil se jeden dobrovolný hasič. 
Hasiči v akci, ilustrační foto

Požár bytu na pražském Žižkově: Seniorka skončila v nemocnici

Z hořícího bytu v Praze na Žižkově dnes večer hasiči zachránili dva lidi, sedmdesátiletou ženu záchranáři převezli do vinohradské nemocnice. Vyplývá to z informací mluvčích pražských hasičů Martina Kavky a pražské záchranné služby Jany Poštové. Výše škody ani příčina požáru zatím není známá.
Hasiči a policisté zasahují u tragického požáru domku v Ústí nad Labem. (18.2.2023)

Tragický požár zahradního domku v Ústí nad Labem. Čtyři mrtví, z toho dvě děti

V zahradní kolonii ve čtvrti Předlice v Ústí nad Labem byli dnes po požáru domku nalezeni čtyři mrtví lidé. Případ si na místě převzali krajští kriminalisté. Informovala o tom policie na twitteru. Mluvčí krajské policie Veronika Hyšplerová odpoledne ČTK řekla, že z lidí nalezených bez známek života byli dvě děti a dva dospělí.
Tým českých hasičů na pomoc při vyhledávání v sutinách

V Praze přistálo letadlo se záchranáři, kteří pomáhali po zemětřesení v Turecku

Na pražském Letišti Václava Havla přistálo dnes v 16:40 letadlo s českými záchranáři, kteří pomáhali v tureckém městě Adiyaman s následky ničivého zemětřesení. Ze sutin vyprostili 78 mrtvých a dva živé lidi. Letoun bude pokračovat do Ostravy, kde se přistání plánuje po 19:30, už přílet do hlavního města však nabral proti plánům téměř hodinové zpoždění.
Záchranná služba, ilustrační fotografie.

V centru Prahy se polil hořlavinou a zapálil muž, je v kritickém stavu

Před restaurací v Haštalské ulici v centru Prahy se ve středu večer polil hořlavinou a zapálil dvaačtyřicetiletý muž. Má popáleniny na polovině těla. Motiv a okolnosti jeho činu vyšetřuje policie. Vyplývá to z informací pražských zdravotnických záchranářů na twitteru a od mluvčího pražské policie Jana Rybanského. Muž je v kritickém stavu, uvedla na dotaz ČTK mluvčí vinohradské nemocnice Tereza Romanová.
Čeští hasiči začali v Adiyamanu vyhledávat zavalené v sutinách po zemětřesení

Čeští záchranáři vyprostili 66 mrtvých, domů se vrátí v pátek

Čeští záchranáři v úterý vyprostili ze sutin po zemětřesení v Turecku více než desítku mrtvých, celkem za dobu nasazení v městě Adiyaman už 66. Novináře o tom dnes informoval mluvčí českých hasičů Jakub Kozák. Český tým zatím nezaznamenal žádný problém v bezpečnosti, ve městě je ale podle Kozáka kvůli napětí nasazena armáda a policie. Do Česka se záchranáři vrátí v pátek odpoledne.
Tým českých hasičů na pomoc při vyhledávání v sutinách

Čeští záchranáři prohledávají v Turecku dvě místa, předpokládají tam zavalené

Čeští záchranáři, kteří od minulého týdne pomáhají v Turecku po zemětřesení, pokračují s ostatními týmy v práci na dvou místech ve městě Adiyaman. Jde o rozsáhlá suťoviště, na jednom místě předpokládají 12 až 16 zavalených, na druhém to nejsou schopni určit ani ve spolupráci s místními lidmi. Informoval o tom dnes novináře mluvčí českých hasičů Jakub Kozák. Dosud podle něj záchranáři z Česka vyprostili v Adiyamanu 50 mrtvých, dva přeživší a asistovali kolegům z jiného týmu při záchraně ženy.
Čeští hasiči začali v Adiyamanu vyhledávat zavalené v sutinách po zemětřesení

Čeští hasiči v Turecku vyprostili další tři těla

Záchranáři z Česka vyprostili v tureckém městě Adiyaman další tři mrtvé. Na místech, kde po zásahu speciálně vycvičených psů doufali v nález živých lidí, už nikoho přeživšího neobjevili. Dnes o tom informoval mluvčí českých hasičů Jakub Kozák. V zemětřesením zasažených oblastech pomáhají čeští hasiči od minulého týdne. Setrvají pravděpodobně ještě několik dnů. Mluvčí uvedl, že hasí zřícené budovy, které zasáhl požár.
Českým záchranářům v Turecku dorazila technika

Čeští záchranáři se z Turecka vrátí zřejmě příští týden

Čeští záchranáři se vrátí z Turecka, kde pomáhají po pondělním zemětřesení, zřejmě v noci na pátek. Záležet bude ještě na vývoji situace a požadavcích turecké strany. Novináře o tom dnes informoval mluvčí českých hasičů Jakub Kozák. Záchranáři z Česka dosud v tureckém městě Adiyaman vyprostili ze sutin 35 mrtvých, zachránili dva přeživší a asistovali kolegům z jiného týmu při záchraně ženy.
Čeští hasiči začali v Adiyamanu vyhledávat zavalené v sutinách po zemětřesení

Čeští záchranáři v Turecku vyprostili dalších 12 obětí zemětřesení

Čeští záchranáři v tureckém městě Adiyaman vyprostili od pátku ze sutin dalších 12 obětí pondělního zemětřesení. Dohromady tak zatím dostali z trosek 32 těl, zachránili dva přeživší a asistovali kolegům z jiného týmu při záchraně ženy. Dnes by měli ukončit zásah ve dvou budovách, které prohledávají od úterý. ČTK to sdělil mluvčí českých hasičů Jakub Kozák.
Tým českých hasičů na pomoc při vyhledávání v sutinách

Čeští záchranáři v Turecku vyprostili dva živé lidi a 20 obětí zemětřesení

Čeští záchranáři v tureckém městě Adiyaman dnes ráno vyprostili ze sutin domů zřícených po pondělním zemětřesení dva přeživší. Další živou ženu pomohl v troskách najít kolegům z jiného týmu pes české kynologické skupiny, která je na místě. Novinářům to sdělil mluvčí českých hasičů Jakub Kozák. Už dřív uvedl, že v noci na dnešek český tým dostal ze zřícených domů dalších 12 obětí zemětřesení, dohromady to tak dosud bylo 20 těl, z toho 11 dětí.
Čeští hasiči začali v Adiyamanu vyhledávat zavalené v sutinách po zemětřesení

Čeští hasiči začali v Turecku vyhledávat zavalené v sutinách

Čeští hasiči, kteří v úterý dorazili do Turecka pomáhat po zemětřesení, v noci na dnešek začali vyhledávat zavalené v sutinách ve městě Adiyaman. Pracují nepřetržitě, sdělil v tiskové zprávě mluvčí českých hasičů Jakub Kozák. Česko vyslalo do Turecka tým 68 záchranářů, jehož členy jsou vedle hasičů i lékaři, stavební inženýři či kynologové. 
Tým českých hasičů na pomoc při vyhledávání v sutinách

Do Turecka odletí hasiči na pomoc při vyhledávání v sutinách

Do Turecka, které nad ránem zasáhlo ničivé zemětřesení, odletí 68členný tým českých hasičů. Země už nabídku pomoci přijala. Na místo vyrazí tým příslušníků hasičského sboru Prahy a Moravskoslezského kraje, informovali hasiči na twitteru. ČTK to potvrdilo také ministerstvo zahraničí. Pomoc přislíbil i ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Katastrofa si podle aktuálních informací vyžádala v Turecku a Sýrii přes 1200 mrtvých a tisíce zraněných. Čísla pravděpodobně dále porostou.
Hasiči

Na Přerovsku havaroval autobus, hasiči evakuovali cestující střešním oknem

Deset cestujících a řidiče museli dnes ráno vyprostit hasiči z převráceného linkového autobusu u Horních Nětčic na Přerovsku. Stalo se tak poté, co autobus sjel do příkopu a lidé se z něho nemohli dostat. Z vozu je nakonec hasiči vytahovali střešním oknem. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, informovala dnes ČTK mluvčí hasičů Lucie Balážová.
Hasiči v noci zasahovali u požáru bytu v Nuslích. (22.1.2023)

Tragický požár v Praze. Hořel byt v Nuslích, zemřel jeden člověk

Jeden člověk zemřel dnes časně ráno při požáru bytu v pražských Nuslích. Hasiči museli z domu zachránit či evakuovat šest desítek lidí. Požár napáchal škodu odhadem milion korun, jeho příčinu budou zjišťovat vyšetřovatelé. Vyplývá to z informací mluvčí hasičů Kateřiny Suchánské a zdravotnické záchranné služby.

Aktuálně se děje

včera

Americký prezident Joe Biden.

Biden a Trudeau se zavázali společně postavit autoritářským režimům

Americký prezident Joe Biden a kanadský premiér Justin Trudeau se zavázali společně postavit proti autoritářským režimům. Částečně i tím, že sníží svou závislost na jiných zemích, pokud jde o kritické minerály a polovodiče. Vyplynulo to z dnešní návštěvy Bidena v Kanadě, uvedla agentura Reuters. 

Aktualizováno včera

včera

Manuel López Obrador

Mexického prezidenta pobouřila slova, že Mexiko ztratilo kontrolu nad částí země

Mexický prezident dnes pobouřeně odmítl komentáře šéfa americké diplomacie Antonyho Blinkena, který prohlásil, že mexická vláda ztratila kontrolu nad částmi země, kde operují drogové kartely. Prezident Andrés Manuel López Obrador nicméně připustil, že se kartelům podařilo dostat své lidi do mexické agentury pro kontrolu léčiv, aby tak získaly souhlas pro dovoz chemikálii potřebných pro výrobu fentanylu z Číny. Informovala o tom agentura AP.

včera

TikTok

Francouzi zaměstnaní ve veřejném sektoru budou mít zakázaný TikTok

Francie zakázala používání čínské aplikace pro sdílení videí TikTok na služebních telefonech zaměstnanců ve veřejném sektoru. Oznámil to dnes ministr pro veřejnou službu Stanislas Guerini, podle nějž se tak stalo v zájmu zajištění kybernetické bezpečnosti francouzských úřadů.

včera

Policie Rusko, ilustrační fotografie.

Měl blízko k Putinovi, teď je v pátrání. Rusko hledá autora projevů

Ruská policie dnes zařadila Abbase Galljamova, někdejšího autora projevů ruského prezidenta Vladimira Putina, na seznam hledaných osob. Informovala o tom agentura AP, podle které jde o další krok v rámci potlačování opozice Kremlu. Není jasné, v souvislosti s jakým trestným činem policie Galljamova hledá.

Aktualizováno včera

Emmanuel Macron na Mnichovské bezpečnostní konferenci 2023.

Macron odsoudil násilí v ulicích, vláda ale neustoupí

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes ostře odsoudil čtvrteční násilnosti v ulicích francouzských měst při protestech proti důchodové reformě. Na tiskové konferenci po summitu EU v Bruselu ujistil, že jeho vláda se nepodvolí násilí. Ohledně penzijní reformy pak vyčká rozhodnutí francouzského nejvyššího soudu. 

Aktualizováno včera

včera

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazilský prezident Lula chce s Čínou vytvořit mírový klub kvůli Ukrajině

Brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva příští týden navrhne Číně vytvoření "mírového klubu". Píše to dnes deník Financial Times, kterému sdělil podrobnosti o Lulově cestě do Asie brazilský ministr zahraničí Mauro Vieira. Lula se v úterý setká v Pekingu s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Čína na konci února představila svůj plán na ukončení války na Ukrajině.

včera

včera

včera

Donald Trump

Exprezident Trump očekává smrt a zkázu, pokud bude obviněn

Bývalý americký prezident Donald Trump dnes na své sociální síti varoval, že jeho trestní obvinění by mohlo vést ke "smrti a zkáze", píše agentura Reuters. Vyjádření republikánského exprezidenta přišlo krátce poté, co newyorští prokurátoři, kteří se zabývají Trumpovou údajnou rolí v platbě pornoherečce za mlčenlivosti, uvedli, že se nenechají zastrašit.

včera

Emmanuel Macron na Mnichovské bezpečnostní konferenci 2023.

Macron a von der Leyenová pojedou v dubnu do Číny

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová pojede v prvním dubnovém týdnu s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem do Číny. Podle agentury Reuters to dnes oznámil unijní mluvčí. Macron využije své státní návštěvy v Číně od 5. do 8. dubna k tomu, aby se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem "pracoval na návratu k míru" na Ukrajině, uvedl dnes večer Elysejský palác.

včera

Eva Pavlová a Petr Pavel

Pavlová připravuje svůj tým a oslovuje externí poradce

První dáma Eva Pavlová v současné době buduje svůj tým, oslovuje externí poradce a připravuje témata, se kterými bude dál pracovat. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí Pražského hradu Markéta Řeháková. Pavlová podle ní nyní připravuje aktivity na příštích pět let především v sociální oblasti.

včera

Jevhen Perebyjnis

Ukrajina chce ještě letos jednat o vstupu do Evropské unie

Ukrajina by chtěla podle náměstka ukrajinského ministra zahraničí Jevhena Perebyjnise zahájit jednání o vstupu do EU letos v prosinci. Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) by tomu mohla pomoci i konference šéfů parlamentů zemí EU a kandidátských států, která se za měsíc uskuteční v Praze. 

včera

Jair Bolsonaro

Bolsonaro se příští týden vrátí do Brazílie, opustil ji před koncem mandátu

Bývalý brazilský prezident Jair Bolsonaro se vrátí po třech měsících do vlasti. Oznámilo to vedení jeho Liberální strany (PL), napsala dnes agentura Reuters. Bolsonaro odjel krátce před koncem svého prezidentského mandátu do Spojených států, a nezúčastnil se tak předání úřadu stávajícímu prezidentovi Luizovi Ináciovi Lulovi da Silva. 

včera

Kevin McCarthy

Šéf Sněmovny reprezentantů McCarthy má slova ředitele TikToku za velmi znepokojivá

Vyjádření šéfa sociální sítě TikTok Shou Zi Chewa jsou "velmi znepokojivá", uvedl dnes předseda americké Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy. Reagoval tak na čtvrteční "grilování" šéfa Tiktoku před členy výboru pro energetiku a obchod. McCarthy se podle agentury Reuters domnívá, že zákonodárci schválí v reakci na obavy související s aplikací zákon, který bude mít podporu republikánů i demokratů.

Aktualizováno včera

včera

Aktualizováno včera

Ilustrační fotografie.

Na letišti u Kolína nad Rýnem najel muž do lidí. Několik lidí je zraněných

V parkovacím domě na letišti Kolín nad Rýnem/Bonn na západě Německa dnes dopoledne cíleně najížděl muž automobilem do lidí. Ti podle policejního mluvčího, na něhož se odvolává agentura DPA, dokázali nejspíš uskočit, a utrpěli převážně jen lehká zranění. Řidič také narazil do několika dalších aut. Podle mluvčího existují náznaky, že muž má psychické problémy.

včera

OSN potvrdila tisíce civilních obětí války na Ukrajině. Skutečná čísla mohou být výrazně vyšší

Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva (OHCHR) potvrdil další tisíce civilních obětí během druhého půlroku války na Ukrajině. Ve sledovaném období od začátku srpna 2022 do konce ledna 2023 podle dnes zveřejněné zprávy zemřelo nebo bylo zraněno 5987 civilistů. Mezi oběťmi je také 21 lidí, které popravily ruské síly nebo zemřeli při útoku cíleném přímo na jejich osobu.

Zdroj: ČTK

Další zprávy