Zdravotní pojišťovny pošlou praktických lékařům seznamy jejich pacientů, kteří nejsou očkovaní proti covidu-19, cílit budou na lidi starší 65 let. Za každého přesvědčeného seniora mají praktičtí lékaři od září od zdravotních pojišťoven finanční odměnu, uvedl na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).
Aktivnější postup pojišťoven žádal v úterním stanovisku AntiCovid tým koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09). Podle Vojtěcha neočkované lidi pojišťovny kontaktovaly opakovaně.
"Včera (v úterý) jsme se domluvili, že praktikům poskytnou přehledy o očkování a pomůžou jim zacílit na jejich neočkované pacienty nad 65 let. Od září praktici čerpají bonus za každého seniora, kterého přesvědčí," uvedl ministr. Lékaři mohou od září čerpat 380 korun. Předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka v médiích v posledních dnech hovořil o tom, že lékaři, kteří svým seniorním pacientům takto volají, ale nejsou příliš úspěšní.
Celkově je do očkování zapojeno zatím zhruba 3400 z celkem asi 6800 ordinací praktických lékařů pro dospělé a kolem 4800 pro děti a dorost. Z dosud podaných 12 milionů vakcín jich aplikovali asi 1,35 milionu, tedy zhruba jednu z devíti.
Související
Vláda rozhodla o budoucnosti lékařských pohotovostí. Změní se zřizovatel
Češi vybrali 150 milionů na pomoc Martínkovi. Sbírka se danit nebude
zdravotní pojišťovny , lékaři , očkování
Aktuálně se děje
včera
Princ William odložil dekorum. Záběry z fotbalu obletěly celý svět
včera
Politici zareagovali na tragédii v Pardubicích. Ozval se i premiér Babiš
včera
Recidivista míří k soudu. Policie navrhla jeho obžalobu za vraždu v Mírově
včera
Moravec představil pořady nového projektu. Otázky oprášil a přejmenoval
včera
OBRAZEM: Druhý den se sudetskými Němci v Brně. K jednomu stolu přišli i protestující
včera
Svědci mohou stále mluvit o bývalém princi Andrewovi, připomněla policie
včera
Policie vznesla obvinění z vraždy v případu čtvrtečního napadení v Pardubicích
včera
Půl roku od prvního zákazu sociálních sítí: Jak se žije mladým v Austrálii dnes?
včera
Turecko a Austrálie odhalily ústřední téma letošního klimatického summitu COP31
včera
Projekt mucholapka: Jak americká armáda trénuje obranu před drony z Běloruska?
včera
NATO by se nakonec mohlo podílet na znovuotevření Hormuzského průlivu, připustilo Švédsko
včera
Trump je zklamaný. NATO čeká jeden z nejdůležitějších summitů v historii, varoval Rubio
včera
Ne znamená ne. Grónsko jasně vzkázalo Trumpovi, že není na prodej
včera
Elektřina je vzácnost, o seniory se nikdo nestará. Jak se žije lidem na Kubě pod americkou blokádou?
včera
Chlapec předškolního věku z Ostravy zemřel na záškrt. Nebyl očkovaný
včera
Rutte představil plán, jak udržet USA v NATO
včera
Chybí i rukavice nebo roušky. Na současné epidemii eboly má velký podíl Trump, shodují se experti
včera
Kuba představuje pro Spojené státy hrozbu, prohlásil Rubio. Podle odborníků se schyluje k válce
včera
Žena, která přežila hantavirus, promluvila o nesnesitelných bolestech. Nezvládla ani sáhnutí na vlasy
včera
Počasí rozdělí Česko. Místy hrozí tropy, jinde bude výrazně chladněji
Je před námi poslední pracovní den před víkendem, jenž může přinést jednu letošní premiéru. Potvrzuje to i nejnovější předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na nadcházející volné dny.
Zdroj: Jan Hrabě