Průzkum: Zdravotní pojišťovnou roku 2020 je VZP

Zdravotní pojišťovnou letošního roku je podle průzkumu neziskové organizace Health Care Institut Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP), která je největší pojišťovnou v Česku. Výsledky byly dnes vyhlášeny na odborné konferenci Efektivní nemocnice 2020.

Všeobecná zdravotní pojišťovna
doporučujeme

Na druhém místě skončila nejmenší pojišťovna Zaměstnanecká pojišťovna Škoda. Bronzovou příčku obsadila Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (ZPMV).

V Česku je sedm zdravotních pojišťoven, průzkum je hodnotil z pohledu ředitelů nemocnic, ambulantních lékařů, pojištěnců a online komunikace. Posuzovalo se i finanční zdraví pojišťoven nebo to, jaké mají preventivní programy pro děti a dospívající.

Pojišťovna Škoda, která má asi 60.000 klientů a působí především v regionech s výrobními závody Škoda Auto, byla nejlepší v hodnocení ambulantních lékařů. ZPMV, která je se zhruba 1,3 milionu klientů druhou největší pojišťovnou v zemi, si odnesla prvenství v kategorii posuzující finanční zdraví. V ostatních parametrech dominovala VZP, která má asi 5,9 milionu pojištěnců. Ředitel VZP Zdeněk Kabátek, který si ocenění převzal, ocenil především ocenění od pojištěnců. "Ocenění od pojištěnců je asi to nejcennější. Doufám, že je nezklameme," uvedl.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Reprodukční číslo v Česku klesá. V Rakousku začíná plošné testování

16.01.2021 09:21 Aktualizováno Index protiepidemického systému PES, s jehož využitím se v Česku řídí opatření proti koronaviru, k…

V pátek přibylo v Česku 9230 nakažených

16.01.2021 08:36 Index protiepidemického systému PES, s jehož využitím se v Česku řídí opatření proti koronaviru, k…

Vakcína s čipem je pitomost. Jsme ve válce, potřebujeme očkovat 100 tisíc…

16.01.2021 08:12 ROZHOVOR - Už přes rok se lidstvo potýká s pandemií nového typu koronaviru SARS-CoV-2. Vakcínu…

Registrace na očkování je horor. Seniorům vůbec nikdo neporadí, jsem…

15.01.2021 22:05 Aktualizováno REPORTÁŽ – Hned ráno zapnula počítač, aby zaregistrovala téměř pětaosmdesátiletého manžela na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama