Obyvatelé v hlavním městě se budou moci nechat očkovat proti koronaviru v chystaném očkovacím centru v Kongresovém centru Praha (KCP). Chce ho tam vybudovat pražský magistrát. Kapacita bude variabilní od 200 do 1000 lidí denně. Zkušební provoz začne v březnu. ČTK to dnes řekla městská radní Milena Johnová (Praha Sobě).
Nová centra vznikla také v Praze 8 a 9 a magistrát vytvořil mobilní očkovací tým. Další státem zřizovaná očkovací místa jsou ve velkých pražských nemocnicích.
"Toto místo (KCP) jsme vybrali z nabídek, které jsme dostali, zejména s ohledem na možnosti prostoru, které skýtají soustavu separátních vchodů, bezbariérovost, možnost využít místní personál pro logistiku a administrativu," řekla Johnová.
Výhodou prostor je podle radní to, že je zde možné vyhradit prostory pro zázemí zdravotnické záchranné služby a zároveň vybudovat chráněné skladovací prostory pro vakcínu. "Cenná je možnost variabilního provozu od 200 do 1000 osob denně," uvedla Johnová.
Na vytvoření očkovacího místa město spolupracuje s příspěvkovými organizacemi hlavního města, městskou firmou Operátor ICT a Českým Červeným kříže. Práci koordinuje magistrátní odbor zdravotnictví.
"V první polovině března provedeme zatěžkávací zkoušku, po ní vyladíme detaily a budeme připraveni začít s plným provozem. Datum spuštění se bude odvíjet od dodávek vakcín," dodala Johnová.
Související
Kongresy, veletrhy a eventy živoří. Kvůli pandemii mohou přijít o 100 miliard korun
Legendární Dead Can Dance v Praze nabídla průřez svou 40letou historií
kongresové centrum praha , očkování
Aktuálně se děje
včera
Dnes v noci velmi tvrdě udeříme na Írán. Převezmeme ostrov Charg, pohrozil Trump. O hodinu později vše zrušil
včera
Fotbalové MS plné nových pravidel. Jaké novinky týmy i fanoušky čekají?
včera
Amerika zůstane bezbranná? Rakety bleskově dochází, Trumpa čeká ostrá debata se zbrojaři
včera
Tchajwanská armáda cvičně odpálila rakety směrem k Číně z amerických zařízení
včera
Obavy vědců se naplnily. El Niño je tady, může dosáhnout historické síly a působit miliardové škody
včera
Evropští lídři chtějí na summitu G7 přesvědčit Trumpa k obnovení mírových rozhovorů mezi Ukrajinou a Ruskem
včera
Polsko spustí unikátní program. Statisícům lidí poskytne kurzy přežití
včera
Neřeší Ukrajinu, Írán ani Trumpa. Státy EU se bouří proti Kallasové
včera
Americe se nelíbí, že ji Netanjahu neposlouchá. Prosazuje zájmy které se neshodují s USA, prohlásil Vance
včera
Írán oznámil uzavření Hormuzského průlivu. Útoky USA zlikvidovaly příměří, tvrdí
včera
Musk podnítil nepokoje v Belfastu. Odhalil slabinu sociálních sítí
včera
Rok od tragického zřícení letu AI171: Jediný přeživší se dodnes potýká s problémy. Stále neví, proč letadlo spadlo
včera
Spojené státy a dalších 20 zemí včetně Česka varují před útoky Íránu v Evropě
včera
Policie v Severním Irsku nasadila proti demonstrantům vodní děla
včera
Mašínová si zachovala pevný charakter, ocenil prezident Pavel
včera
Útoky slibované Trumpem přišly. Írán tvrdí, že opět uzavřel Hormuzský průliv
včera
K dešti se přidají bouřky, vyplývá z předpovědi počasí na dnešek
10. června 2026 21:57
Česká cesta do vesmíru míří k úspěchu. Svoboda by mohl letět na ISS
10. června 2026 21:09
Malou propustili z nemocnice. Zítra už by měla opět šéfovat poslancům ANO
10. června 2026 20:20
Smutné pražské výročí. Jak hlavní město zničil nejničivější požár v jeho dějinách
Přesně před 485 lety, druhého červnového dne roku 1541, zachvátil Prahu požár, který se do dějin zapsal jako ten nejničivější na území hlavního města. Tato katastrofa výrazně ovlivnila další vývoj Prahy a místních obyvatel. Paradoxně díky ní se původně středověké město rychleji proměnilo v renesanční, a tedy moderní, centrum.
Zdroj: Lucie Žáková