Praha - Miloš Zeman zřejmě dal na naléhání lékařů a žije zdravěji, než tomu bylo dříve. Omezil trochu alkohol i cigarety a pravidelně obědvá salát. To se projevilo na jeho zdraví při poslední kontrole u lékařů. Zjistil to deník Blesk.
Prezident Zeman sice trpí mnoha neduhy, jak konstatovali lékaři v poslední zprávě o jeho zdravotním stavu, ale přesto jsou výsledky jeho vyšetření relativně pozitivní. Projevila se zřejmě mírná změna životního stylu a stravování, ke které Zemana tlačili lékaři.
Vyšetření absolvoval Zeman podle zjištění Blesku v polovině ledna v Nemocnici Na Homolce. "Nehořel nadšením, že musí podstoupit tak dlouhé vyšetření," řekl listu Zemanův tajemník Jaroslav Hlinovský. Když ale zjistil pozitivní výsledky, prý se mu hned ulevilo. "Výsledky mu okamžitě spravily náladu a hned se jal vtipkovat s personálem nemocnice," řekl Hlinovský.
Zeman podstoupil kompletní vyšetření, včetně CT. Stále má mírnou cukrovku a trápí ho neuropatie dolních končetin. Jak se tedy prezident dnes stravuje? "Dodržuje dietu, konkrétně se snaží omezit velké porce a k obědu si nyní pravidelně dává i salát," řekl Blesku Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.
Naopak už prezident vynechává moučníky a omezil údajně i počet cigaret ze čtyřiceti na dvacet. A přestože byl už několikrát zachycen, jak popíjí tvrdý alkohol, je to podle Hradu už jen velmi zřídka. Panáky nahradil suchým bílým vínem. Další komplexní lékařská kontrola ho čeká zase za rok.
26. prosince 2025 21:53
Obchody už budou otevřené až do Silvestra. Zákon je ovlivní zase za několik dní
Související
Zeman se opřel do Fialy, jeho vlády i prezidenta. Pavla ale zároveň i ocenil
Zeman promluví k lidem ještě před Pavlem. S Babišem se televize nedohodly
Aktuálně se děje
před 15 minutami
Trump přivítá Zelenského. Zbývá deset procent a plán bude hotový, tvrdí Kyjev
před 1 hodinou
Anonym vyhrožoval střelbou v teplickém obchodním domě. Policie po něm pátrá
před 2 hodinami
Předpověď počasí: Poslední týden roku bude ve znamení pravé zimy
včera
"Zelenskyj nemá nic, dokud to neschválím." Trump dal jasně najevo, kdo rozhoduje o válce na Ukrajině
včera
Obrana za miliardy. Polsko se opevňuje před Ruskem, staví dračí zuby i protidronové bariéry
včera
Rusko válkou ničí samo sebe. Chytilo se do své vlastní ekonomické pasti
včera
Období hlubokého otřesu a nejistoty. Rok 2025 se zapíše do dějin Evropské unie
včera
Revoluce ve válčení. USA podle expertů vytváří zbraně, které budou využívat umělou inteligenci
včera
Už nenadávají u mobilů. Hněv generace Z se v roce 2025 přetvořil a začal měnit svět
včera
Americká armáda provedla sérii leteckých úderů v Nigérii, útočila na Islámský stát
včera
Počasí: Meteorologové vydali varování před ledovkou. Část Česka zasáhne už dnes večer
včera
Rutte ostře odmítnul návrhy na vojenské odtržení Evropy od USA
včera
"Spojenectví jsme upevnili prolitou krví." Kim Čong-un zaslal Putinovi novoroční blahopřání
včera
Krvavé střety jsou u konce. Thajsko a Kambodža uzavřely dohodu o příměří
včera
Rusko podniklo masivní útok na Kyjev
včera
Počasí na Silvestra a Nový rok. Na hory může dorazit sněhová nadílka
26. prosince 2025 21:53
Obchody už budou otevřené až do Silvestra. Zákon je ovlivní zase za několik dní
26. prosince 2025 21:05
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
26. prosince 2025 19:56
Zelenského a Trumpa čeká další jednání. Nejspíš ho stihnou do konce týdne
26. prosince 2025 18:31
Hřib bude mít jednoho vyzyvatele. Piráti si zvolí i místopředsedy
Leden bude v české politice důležitým měsícem. Nového předsedu si zvolí občanští demokraté, vedení si vyberou i Piráti jako další opoziční strana. Nejvyšší funkci bude obhajovat Zdeněk Hřib, který bude mít nejméně jednoho vyzyvatele. Je také několik uchazečů o pozice místopředsedů.
Zdroj: Jan Hrabě