Ostrava - Loňský útok na zpěváka Michala Hrůzu v ostravské Stodolní ulici označila dnes u ostravského soudu matka a teta obžalovaných jako nešťastnou náhodu. Žena byla přímo na místě incidentu, po němž byl zpěvák několik dnů v bezvědomí. Hlavní líčení v kauze dnes pokračovalo u krajského soudu výslechem svědků. Vypovídaly také přítelkyně obžalovaných i očití svědci události.
Před soudem stanuli bratranci Nikolas Agoratsios a Patrik Kaifáš, kteří se loni na ulici postrkovali a hádali. Do konfliktu se vložil Hrůza a chtěl zavolat policii. Agoratsios mu dal facku a Kaifáš zpěváka podle obžaloby udeřil pěstí. Hrůza upadl a skončil s krvácením do mozku v bezvědomí v nemocnici. Během výslechu žena, která je matkou Agoratsiose a tetou Kaifáše uvedla, že její synovec máchal rukama. "Byla to nešťastná náhoda. Patrik nebyl při smyslech, byl opilý," řekla.
Společně se synem, jeho bratrancem a jejich přítelkyněmi trávila loni noc z 16. na 17. července v barech Stodolní ulice. Dnes vypovídaly i přítelkyně obou obžalovaných. Obě byly v době incidentu na místě. Jedna z nich dokonce s Hrůzou mluvila a omlouvala se mu za chování mladíků. Zpěvákovo napadení ale nezaregistrovala ani jedna. "Nevšimla jsem si toho, Stála jsem zády," řekla jedna z nich. Obě si všimly až toho, jak zpěvák leží na zemi a nezvedá se.
To viděla i sedmnáctiletá dívka, které seděla s kamarádkou na obrubníku před klubem. a uvedla, že viděla skupinu lidí, která napadla staršího muže. Viděla i to, jak ten po úderu upadl na zem. "Všichni volali, že je mrtvý. Běžela jsem tam. Volala záchranku. Pak jsme mu podle instrukcí poskytovali první pomoc. Snažili jsme se jej udržet při životě," řekla dívka. Hlavní líčení bude pokračovat ve čtvrtek výslechem soudní znalkyně.
Podle dozorujícího státního zástupce Davida Bartoše se Hrůza zachoval jako slušný člověk, když se snažil uklidnit spor obžalovaných mladíků. Ti se hádali kvůli přítelkyni jednoho z nich. "Chtěl zabránit rvačce, a to se obrátilo proti němu," řekl státní zástupce před zahájením procesu. Oba mladíky viní z vydírání a výtržnictví. Jednomu hrozí čtyřletý trest a druhému, po jehož úderu Hrůza upadl, až osmiletý pobyt ve vězení.
Hrůza se hlavního líčení osobně neúčastní. Není zatím ani předvolán jako svědek, po úrazu totiž trpí výpadkem paměti a incident si nepamatuje. Jeho zmocněnkyně dnes u soudu předložila nárok na odškodnění. Za úraz a zdravotní problémy požaduje umělec 2,6 milionu korun. Dalších 74.000 požaduje společně s manželkou. Jedná se o náklady spojené s dojížděním manželky Lindy do Ostravy a její ubytování v hotelu.
Před soudem stanuli bratranci Agoratsios a Kaifáš, kteří se loni ve Stodolní ulici postrkovali. Do potyčky se vložil zpěvák Hrůza. Ten chtěl zavolat policii. Proto mu Agoratsios nejprve dal facku. Když na volání policie trval Hrůza dál, zasáhl podle obžaloby Kaifáš. Zpěváka udeřil pěstí. Agoratsios se ke všemu přiznal a svou výpovědí usvědčil i druhého obžalovaného, který tvrdí, že si nic nepamatuje.
Hrůza skončil po útoku s krvácením do mozku a v bezvědomí v ostravské městské nemocnici. Tam se podrobil operaci. Stav zpěváka se postupně zlepšil natolik, že 11. srpna nemocnici opustil. Jeho léčení pokračovalo v rehabilitačním zařízení v Čechách. Nyní již opět pracuje s kapelou a připravuje turné, které zahájí 19. března koncertem v Praze.
Související
Útočník v Praze bezdůvodně napadal kolemjdoucí. Zpacifikoval ho zpěvák Michal Hrůza
Teď a tady, Most přes nikdy, světlo do tmy... Michal Hrůza má nové album
Aktuálně se děje
před 39 minutami
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
včera
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
včera
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno včera
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
včera
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
včera
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
včera
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
včera
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
včera
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
včera
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
včera
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
včera
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
včera
Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová
včera
Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec
včera
Zimní počasí na přelomu roku. Napadnout mohou desítky centimetrů sněhu
včera
Trump přivítá Zelenského. Zbývá deset procent a plán bude hotový, tvrdí Kyjev
včera
Anonym vyhrožoval střelbou v teplickém obchodním domě. Policie po něm pátrá
včera
Předpověď počasí: Poslední týden roku bude ve znamení pravé zimy
27. prosince 2025 21:20
"Zelenskyj nemá nic, dokud to neschválím." Trump dal jasně najevo, kdo rozhoduje o válce na Ukrajině
27. prosince 2025 20:05
Obrana za miliardy. Polsko se opevňuje před Ruskem, staví dračí zuby i protidronové bariéry
Polsko se v reakci na rostoucí ruskou hrozbu rozhodlo k masivní investici do své bezpečnosti. Varšava plánuje během příštích čtyřiadvaceti měsíců vybudovat podél své východní hranice rozsáhlý systém protidronového opevnění v hodnotě přesahující dvě miliardy eur. Náměstek ministra obrany Cezary Tomczyk v rozhovoru pro deník The Guardian uvedl, že první části tohoto ochranného valu by mohly být funkční už za půl roku.
Zdroj: Libor Novák