Tragický seskok u Klatov: Parašutista (†47) nezvládl přistání, zraněním podlehl

Klatovy - Parašutista, který se dnes dopoledne vážně zranil při seskoku na letišti u Klatov, později v nemocnici zemřel. Podle informací ČTK byl muž z Belgie. Příčiny pádu šetří policie.

Neštěstí se stalo před 09:00. "Při pádu utrpěl mnohočetná poranění a ve velmi vážném stavu byl převezen vrtulníkem do plzeňské fakultní nemocnice," řekla mluvčí krajské záchranné služby Lenka Ptáčková.

"Šlo o běžný seskok, nikoli o extrémní disciplínu (založenou na přistání ve vysoké rychlosti). Nezvládl přistání, dopadl na přistávací plochu a způsobil si zranění," sdělila klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Letiště v Klatovech je vyhledávané zejména právě pro extrémní disciplínu založenou na vysokorychlostním přistání.

Související

Více souvisejících

parašutisté úmrtí

Aktuálně se děje

před 47 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Robert Mueller (exšéf FBI)

Zemřel bývalý šéf FBI a vyšetřovatel Mueller. Trump se svěřil, že je rád

Americký prezident Donald Trump si neodpustil velmi jízlivou reakci na nejnovější smutnou zprávu. Ve věku 81 let zemřel někdejší šéf FBI a bývalý zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller, jenž se zabýval otázkou ruského ovlivňování amerických prezidentských voleb v roce 2016, kdy se Trump stal poprvé prezidentem. 

před 6 hodinami

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Policie SR, ilustrační fotografie.

Slovenská policie reaguje na požár v Pardubicích

I na Slovensku je kauza podezřelého pátečního požáru v Pardubicích velkým tématem. Tamní policie neví o jakékoliv souvislosti události se Slovenskem, kde by momentálně nemělo hrozit jakékoliv nebezpečí. 

včera

včera

Policie vyšetřuje požár v Pardubicích pro podezření z terorismu.

Policie prozradila novinky z vyšetřování požáru v Pardubicích

Na místě pátečního požáru v Pardubicích pokračuje policejní vyšetřování. Práci již dokončili pyrotechnici, které vystřídali kriminalisté. V případu panuje podezření ze spáchání teroristického útoku. V pátek se dokonce sešla Bezpečnostní rada státu. 

včera

Pravda o íránské odvetě. Američané utrpěli škody za stamiliony dolarů

Íránské odvetné útoky na americké vojenské základny na Blízkém východě způsobily škodu za přibližně 800 milionů dolarů, ukazuje zveřejněná analýza. Informovala o tom britská stanice BBC. Americká armáda zároveň přišla o jedenáct vojáků. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy