Zlín - V noci na dnešek vypukl požár na schodišti výškové budovy na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně, evakuováno muselo být 95 osob. Kouře se nadýchalo 13 lidí, čtyři z nich skončili v nemocnici.
"Nejhůře dopadli dva policisté, kteří při požáru zasahovali. V ohrožení života však nebyl nikdo ze zraněných," řekl mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Petr Olšan. Podle policejní mluvčí Moniky Kozumplíkové policisté evakuovali obyvatele. "Nyní jsou již doma bez jakýchkoli následků," uvedla Kozumplíková.
Policisté na místo přijeli dříve než hasiči. Požár byl hlášen krátce po 22:00 jako zakouření chodby v sedmém patře výškové budovy s 360 byty. Hasiči zjistili, že začala hořet dřevěná jednolůžková postel s matrací umístěná na vedlejším schodišti mezi pátým a šestým patrem dvanáctipatrové budovy.
S požárem si hasiči poradili v několika minutách, během něj se ale uvolnilo značné množství zplodin hoření, které zasáhly všechna vyšší patra, uvedl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. Kouře bylo tolik, že v některých místech hasiči neviděli na větší vzdálenost, než je jeden metr.
Hasiči proto evakuovali obyvatele z míst nejintenzivněji zasažených kouřem. Z domu muselo 95 lidí, dalších několik desítek v méně zakouřených částech zůstalo na balkonech svých bytů.
Okolnosti vzniku požáru a výši způsobené škody zjišťují vyšetřovatelé. Podle Kozumplíkové požár způsobil škodu minimálně půl milionu korun. Policie událost vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti se sazbou dva až pět let vězení.
Související
Hasiči předali požářiště v Českém Švýcarsku národnímu parku
Dobré zprávy z Českého Švýcarska. Stupeň požárního poplachu se snížil
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Trump opouští partnery a mění americké priority. Z Tchaj-wanu dělá druhou Ukrajinu
před 3 hodinami
Macinka vystoupil v novém studiu u Moravce. Úvahy o odvolání Klempíře rázně odmítl
před 4 hodinami
Hejtman označil sudetské Němce za krajany. Nepožadujeme navrácení majetků, zaznělo na sjezdu
před 5 hodinami
S Íránem jsme dosáhli významného pokroku, zní z USA. Teherán nadšení mírní
před 7 hodinami
Putin odpálil raketu schopnou nést jadernou hlavici. NATO poslalo stíhačky do vzduchu
před 8 hodinami
Kyjev se v noci stal terčem rozsáhlého vzdušného útok
před 10 hodinami
Počasí bude nadále tropické, objeví se ale saharský prach
včera
OBRAZEM: Miss Czech Republic 2026 se stala Lucie Pisková
včera
Zelenskyj: Rusko chystá rozsáhlý útok na území Ukrajiny i na Kyjev, může použít raketu Orešnik
včera
Uzavřeme dohodu, nebo Írán totálně zničíme. Rozhodnu se do zítřka, prohlásil Trump
včera
Napínavý bratrský souboj. Česko-slovenské derby na MS v hokeji rozhodl svou bruslí kapitán Červenka
včera
Evropa se intenzivně chystá na situaci, kdy bude Trump pro NATO hrozbou
včera
Američané jsou na hraně nepostupu do čtvrtfinále. Dánové slaví první výhru na MS
včera
Trump stupňuje tlak vůči Kubě. Co tím sleduje a co je jeho cílem?
včera
Žádné podávání rukou ani pohřby, mrtvé odváželi v pytlích. Přeživší vzpomínají na dosud nejhorší epidemii eboly
včera
V Číně došlo k nejhoršímu důlnímu neštěstí za patnáct let. Po výbuchu více než 90 mrtvých
včera
Soud poslal vraha studentky v Pardubicích do vazby
včera
Pavel v rozhovoru pro zahraniční tisk vyzval NATO, aby Rusku ukázalo zuby a začalo konečně reagovat
včera
Brněnský pochod smrti provází komplikace. Vandal poničil památník, policie zasahuje proti odpůrcům
včera
Vztah Pavla s Babišem už se rozebírá i ve světě. Prezident je připraven podniknout právní kroky, píše Politico
Prezident Petr Pavel v rozhovoru na fóru GLOBSEC otevřeně popsal svůj komplikovaný vztah s premiérem Andrejem Babišem. Jejich vzájemné vazby označil za realistické, což podle něj znamená, že zažívají lepší i horší období, avšak běžná praktická komunikace mezi nimi nadále funguje. Bývalý generál s nadsázkou dodal, že díky své minulosti v oblasti obrany má určité zkušenosti, které může využít k vysvětlení komplikovaných témat. Vztahy mezi oběma ústavními činiteli jsou napjaté již delší dobu, přičemž do otevřeně nepřátelské roviny přešly po loňském návratu šéfa hnutí ANO do premiérského křesla, kdy se střetávají v otázkách demokratických norem i mezinárodní politiky.
Zdroj: Libor Novák