Olomouc - V zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce pokousal tříletou dívku vlk. Zvíře bylo za oplocením ve výběhu, dítě se zřejmě přiblížilo i přes varovné cedule až k hrazení. Policie se obrací na případné svědky události, kteří by mohli svými informacemi přispět k jejímu objasnění.
Zvíře dívku poranilo v neděli 16. července kolem 14:00. Na místě tehdy zasahovali záchranáři, dítě na místě ošetřili a převezli na urgentní příjem olomoucké fakultní nemocnice.
Podle mluvčího krajské záchranné služby Zdeňka Hošáka se vlk protáhl pod elektrickým ohradníkem a kousnul dívku do kolena, měla otevřenou ránu.
Podle mluvčí zoo Karly Břečkové návštěvníci porušili bezpečnostní vzdálenost od výběhu nebezpečných zvířat a přiblížili se až k hrazení. Na nebezpečí přitom návštěvníky upozorňují u výběhu cedule, kde je napsáno, že se lidé nemají k šelmám přibližovat. "Holčička zřejmě dřepěla, vlk mohl přes ohrazení vystrčit maximálně jednu čelist, dál se nedostal. Nešlo tak přímo o kousnutí, ale utržení kůže," řekla ČTK mluvčí zoo.
Zástupci zoologické zahrady v této souvislosti nabádají návštěvníky k disciplinovanosti. Výběh vlků přitahuje v těchto dnech pozornost i kvůli jejich mláďatům. Podle Břečkové by si však lidé měli uvědomit, že jsou to stále šelmy.
Svědci události mohou kontaktovat policisty obvodního oddělení Velká Bystřice nebo se mohou obrátit na linku 158.
Související
Zoo v Česku jsou zavřené již ode dneška, ztráty počítají na statisíce až desítky milionů
V olomoucké zoo se narodilo mládě medojeda, letos první na světě
ZOO Svatý Kopeček , Vlci , olomouc , napadení zvířaty , děti
Aktuálně se děje
před 25 minutami
Trump neví, s kým z Íránu mluvit. Američanům se prý daří extrémně dobře
před 1 hodinou
Nový vzkaz mladého Chameneího. Otce označil za mučedníka
před 1 hodinou
Babiš svolává Bezpečnostní radu státu. Stupeň ohrožení terorismem se může zvýšit
před 2 hodinami
Zemřel legendární akční herec Chuck Norris
před 3 hodinami
Budeme si pamatovat, že jste zbabělci, vzkázal Trump členům NATO
před 3 hodinami
Podezřelý požár v Pardubicích. Mohlo jít o terorismus, poprvé se ozval Babiš
před 4 hodinami
Trump zvažuje, co udělá s íránským ostrovem Charg. Ropa tudy proudí do světa
před 5 hodinami
Policie vyšetřuje požár v Pardubicích. Hlásí se k němu skupina hájící zájmy Palestinců
před 6 hodinami
Dubnové počasí. Teploty budou stoupat, naznačuje předpověď
před 6 hodinami
Pavel přes výhrady podepsal rozpočet. Zodpovídat se bude Babišova vláda
před 7 hodinami
Metro opět staví ve všech stanicích linky B. Českomoravská hlásí otevřeno
před 8 hodinami
Dánové počítali s americkou invazí do Grónska. Vojáci měli jasné rozkazy
před 9 hodinami
Tragédie v Prostějově. Jeden člověk nepřežil fyzické napadení
před 9 hodinami
Netanjahu promluvil o útoku na íránské ropné pole. Jednali jsme sami, řekl
před 11 hodinami
Počasí bude o víkendu deštivé, pak se oteplí
včera
Jak se zbavit závislosti na Hormuzském průlivu? Netanjahu navrhuje vybudování potrubí přes Arabský poloostrov
včera
Írán už nedokáže obohacovat uran, není jasné, kdo zemi vede, řekl Netanjahu. Nevyloučil pozemní invazi
včera
Ostře sledovaná návštěva se odkládá. Trump kvůli Íránu do Číny zatím nepojede
včera
Babiš asi dokáže v NATO lépe vysvětlit, proč Česko neinvestuje do obrany, poznamenal ironicky Pavel
včera
Summit Evropské unie průlom nepřinesl. Maďarsko a Slovensko se přesvědčit nepodařilo
Summit Evropské unie v Bruselu nepřinesl očekávaný průlom v klíčových otázkách finanční pomoci pro Ukrajinu. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj neskrýval svou hlubokou frustraci z patové situace, která nastala v důsledku trvajícího veta Maďarska a Slovenska. Ve svém projevu k Evropské radě zdůraznil, že zpoždění v dodávkách pomoci přímo ohrožuje životy a stabilitu jeho země.
Zdroj: Libor Novák