Požár výletní lodi na Baťově kanálu způsobil škodu za milion

Babice - Požár malé výletní lodi na Baťově kanálu v Babicích na Uherskohradišťsku způsobil škodu za zhruba milion korun. Přesná příčina stále není známá, na případu pracují policisté i hasiči.

Požár lodi byl nahlášen v neděli v 16:20. Oheň plavidlo o rozměrech zhruba osm krát tři metry zcela zničil. Při požáru se popálil kapitán lodi, který se patrně snažil oheň uhasit. Záchranná služba ho převezla do nemocnice.

"Muž utrpěl popáleniny prvního stupně. Byl ošetřen lékařem na traumatologické ambulanci a propuštěn do domácího léčení," uvedla mluvčí krajských nemocnic Dana Lipovská.

Na hladinu při požáru unikly z lodi provozní kapaliny. Hasiči proto na Baťův kanál museli položit norné stěny, aby se zabránilo jejich šíření po vodním toku. Vrak lodi se následně hasičům podařilo vytáhnout na břeh, kde jej nadále zkoumají odborníci.

Kajutové plavidlo nabízelo přepravu až šesti osobám. Jeho provozovatelka nechtěla dnes událost pro ČTK nijak komentovat. Podle ředitele obecně prospěšné společnosti Baťův kanál Vojtěcha Bártka šlo o jednu z nejmodernějších lodí, která se po kanále plavila.

"Byla to originální tovární loď. Dost jsme se proto podivovali, že právě v jejím případě nastala taková situace," sdělil Bártek.

Související

Více souvisejících

Požáry Zlínský kraj Baťův kanál Lodní nehody

Aktuálně se děje

před 45 minutami

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

včera

V Evropě se nikdo nechystá poslat vojáky na Ukrajinu, reagoval Fiala na interpelaci

Evropské země se nechystají poslat vojáky na Ukrajinu, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) v rámci čtvrtečních interpelací v Poslanecké sněmovně. Odpovídal na dotaz, který vyplýval z předchozích slov francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy