Brno - Petr Štýbl (24), který loni v červenci zavinil vážnou nehodu u Tvarožné na Brněnsku, si odsedí čtyři roky. Trest mu potvrdil odvolací Krajský soud v Brně. Při nehodě zemřela žena a dvě děti.
Štýbl vjel s dodávkou do křižovatky, aniž dal přednost osobnímu vozu. Na místě zemřela 29letá žena a tříleté dítě. 37letý otec skončil v nemocnici, stejně jako řidič dodávky. Druhé, šestileté dítě zemřelo při převozu do nemocnice.
Odvolací soud zvýšil odškodnění pro nejbližší příbuzné o 1,6 mil. Kč, už Okresní soud pro Brno-venkov nejbližším pozůstalým přiřkl asi 3,7 milionu korun. Poškozených se přihlásilo 22. Dalších asi šest milionů poškozeným vyplatila pojišťovna. "Došlo k těžké tragédii a pan obžalovaný za ni musí nést následky. Následek nehody je děsivý," uvedl dnes k nepodmíněnému trestu předseda odvolacího senátu Aleš Flídr.
Štýbl se už dříve omluvil a chybu uznal. "Raději bych tam ležel já místo mrtvých dětí," řekl u hlavního líčení u okresního soudu.
Obhájkyně pro něj u odvolacího řízení požadovala mírnější trest. Uvedla, že jednací síň je naplněna neštěstím a nemá smysl ho prohlubovat tím, že obžalovaný skončí v přímém výkonu trestu. Státní zástupkyně Jaromíra Vejchodská už dříve uvedla, že styl jízdy obžalovaného byl hrubým porušením pravidel silničního provozu, když se nepřesvědčil, jestli po hlavní silnici nejedou vozy. "Ve vteřině je zničena mladá rodina. Souhlasím s tím, že mu byl uložen nepodmíněný trest," řekla žalobkyně.
Související
Tragickou nehodu na Uherskohradišťsku nepřežila dívka. Pro řidičku letěl vrtulník
Policie vyšetřuje tragédii ve Vsetíně. Důchodkyně nepřežila střet s autem
Dopravní nehody , soudy , Jihomoravský kraj
Aktuálně se děje
před 40 minutami
Nawrocki odebral Zelenskému nejvyšší polské státní vyznamenání
před 2 hodinami
Počasí přinese o víkendu do Česka tropickou noc i silné bouřky
včera
Myslí si, že je silnější než Napoleon či Hitler. Trump se považuje za nejmocnějšího muže v dějinách
včera
Primátora Karviné Jana Wolfa hledá policie. Odjel si na dovolenou
včera
V Kongu unesli matku s dcerou nakažené ebolou. Policie chrání těla mrtvých střelbou
včera
Trump způsobil další diplomatický skandál. Urazil a naštval celou Itálii
včera
Zelenskyj: Putin slábne, Rusko může své útoky proti Ukrajině zesílit
včera
Hormuzským průlivem začaly proplouvat první lodě s ropou, minám navzdory
včera
Mírové rozhovory mezi USA a Íránem se zhroutily kvůli Izraeli
včera
Počasí: Meteorologové vydali výstrahu před silnými vedry a bouřkami
včera
Moskvu po ničivém ukrajinském útoku pokryl ropný déšť
včera
Vance se tvrdě pustil do Izraele: Trump je na celém světě váš jediný spojenec
včera
Vance do Švýcarska neletí. Dnešní mírové rozhovory s Íránem byly na poslední chvíli zrušeny
včera
Moskva selhala. Mohutný ukrajinský útok rezonuje Ruskem, nespokojenost lidí roste
včera
Tropy i bouřky. Počasí do konce týdne bude typicky letní
18. června 2026 22:02
Na Hradě budou k vidění korunovační klenoty. První uvidí výstavu školáci
18. června 2026 21:16
Čechům se vzdálil postup ze skupiny. Pasivitou ztratili nadějně rozehraný zápas s JAR
18. června 2026 20:49
Víkendová předpověď počasí slibuje i bouřky. Hrozit mají i v úvodu dalšího týdne
18. června 2026 20:01
Olomouc se rozloučila se statečnou Mašínovou. Bratr z USA nepřijel
18. června 2026 18:28
Smír ukončil spor ohledně filmu Sbormistr. Dohodu potvrdil soud
Kauza úspěšného filmu Sbormistr, jehož televizní vysílání na jaře zastavil soud, končí. Obě strany sporu se dohodly na smíru, podrobnosti ale nejsou známé. Diváci tak v této chvíli nevědí, zda se odvysílání snímku na obrazovkách ČT dočkají.
Zdroj: Jan Hrabě