Praha - Bookmakeři odhadují, že výsledek druhého kola prezidetských voleb bude velmi těsný. Favoritem na vítězství je po prvním kole Jiří Drahoš (1,6:1 až 1,68:1). Kurzy na současného prezidenta Miloše Zemana se pohybují od 2,2:1 do 2,29:1.
Velká část vyšších sázek zůstává otevřená, protože tipy šly hlavně na celkového vítěze. Klient Fortuny, který správně tipoval bývalého velvyslance ve Francii Pavla Fischera do třetího místa, již vyhrál téměř půl milionu korun.
"Zatím jsme přijali sázky za 69 milionů korun, což v podstatě již nyní trojnásobně překonalo volby před pěti lety. Úspěšní byli sázkaři, kteří tipovali vítězem prvního kola Miloše Zemana nebo volební účast vyšší než 59 procent. Ale tyhle sázky negenerovaly vysoké výhry. Lze říci, že první kolo žádné mimořádné výhry nepřineslo," uvedl mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava. Zeman měl na vítězství v prvním kole kurz 1,01:1.
Proti situaci před prvním kolem se kurzy výrazně obrátily. Ještě v pátek měl Zeman 1,5:1 až 1,65:1 a Drahoš 2,75:1 až 2,95:1. Naposledy byl Drahoš favoritem loni koncem července. "Naši bookmakeři zareagovali podle matematiky. Většina Zemanových soupeřů hned vyjádřila podporu Drahošovi. Pokud sečteme jejich výsledky, je Drahoš v tuto chvíli favoritem druhého kola," doplnil Hadrava. Od soboty Tipsport přijal několik sázek vyšších než 100.000 korun.
Ve Fortuně celkové sázky na prezidentské volby dosáhly 53,5 milionu korun, z toho 3,5 milionu od sobotního večera. "Z nově přijatých sázek směřuje 85 procent na Jiřího Drahoše, 15 procent na Miloše Zemana. Sázkaři jsou poměrně jednoznačně přesvědčeni, že se Drahošovi podaří získat voliče vyřazených kandidátů a Zemana porazí," uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain.
Chance nabrala sázky za 10,6 milionu korun. Podle mluvčí Markéty Světlíkové v neděli firma přijala tiket za 300.000 korun na vítězství Drahoše v kurzu 1,67:1. Ve společnosti Maxi-Tip byl úspěšný sázkař, který tipoval, že lékař Marek Hilšer v prvním kole porazí šéfa Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiřího Hynka. Za 500.000 korun při kurzu 1,3:1 vyhrál 650.000 Kč.
Tipsport předpokládá, že vítěz získá 53,2 procenta hlasů. Podle Fortuny je nyní nejpravděpodobnější varianta, že rozdíl mezi oběma kandidáty bude nižší než čtyři procentní body.
Související
Debaty kandidátů na prezidenta před prvním kolem: Kdy a kde poběží?
Při prezidentské kampani Miloše Zemana byl třikrát porušen zákon
prezidentské volby 2018 , Jiří Drahoš , Miloš Zeman , sázení
Aktuálně se děje
před 2 hodinami
Na jihu Čech v týdnu zaznamenaly
před 2 hodinami
Na olympiádě se šíří mezi hokejistkami norovirus. Po Finkách trápí i Švýcarky
před 3 hodinami
Kanadu zasáhla nevídaná tragédie. Zemřeli talentovaní hokejisté
před 4 hodinami
Opravdová hvězda, prohlásil prezident Pavel o Brejchové
před 5 hodinami
Babiš se domnívá, že mírová jednání o Ukrajině se blíží ke zdárnému konci
před 6 hodinami
Zabystřan ve sjezdu zajel olympijské maximum, Janatová ve skiatlonu v TOP 10
před 6 hodinami
Počasí způsobilo oblevu. Sněhu ubylo i na horách, ukazují data
před 7 hodinami
Pohonné hmoty v Česku zdražily, ceny mají stoupat i nadále
před 8 hodinami
Policie objasnila podvod s elektronikou. Škoda činí několik miliard
před 9 hodinami
Hokejový tým se musí obejít bez Zachy z NHL. Přijet má sparťan Chlapík
před 9 hodinami
Babiš chtěl Turkovi zakázat sociální sítě, pokud by byl ministrem
před 10 hodinami
Sáblíková učinila nejtěžší rozhodnutí v životě. Kvůli nemoci nebude na startu závodu na 3000 metrů
před 10 hodinami
Američané chtějí konec války na Ukrajině do léta, prozradil Zelenskyj
před 11 hodinami
ZOH: Snowboardistovi Hronešovi se do finále big airu nepodařilo kvalifikovat
před 11 hodinami
Lipavský se ptá Babiše na Epsteinovu kauzu. Navrhuje české vyšetřování
před 12 hodinami
Olympiáda začala. Slavnostní zahájení nabídlo silné okamžiky i propojení se čtyřmi středisky
před 12 hodinami
Babiš označil Brejchovou za ikonu. Klempíř zmínil hlubokou stopu jejího herectví
před 13 hodinami
Zajímavý moment zahájení her. Vance zabraly kamery a ozval se pískot
před 14 hodinami
Pokus o vraždu v Jaroměři. Roli sehrály drogy, zjistili kriminalisté
před 14 hodinami
Trumpova další kontroverze je u konce. Video s Obamovými konečně zmizelo
Americký prezident Donald Trump se postaral o další kontroverzi během svého druhého mandátu. Na sociálních sítích zveřejnil rasistický klip, v němž byli jeho předchůdce Barack Obama s manželkou Michelle vyobrazeni jako opice. Trump již video smazal.
Zdroj: Lucie Podzimková