Praha - Šance Jiřího Drahoše na zvolení prezidentem se podle bookmakerů v posledních dnech zvyšuje. Zájem o sázky je vysoký, už v pondělí celkově dosáhly 145 milionů korun a v porovnání s volbami před pěti lety byly téměř trojnásobné.
Od pondělí se kurzy na jeho vítězství snížily z 1,6:1 až 1,68:1 na aktuálních 1,5:1 až 1,52:1. Věří mu i většina sázkařů, od soboty jde na něj 60 až 80 procent sázek. Dvě sázky na Drahoše už přesáhly 500.000 korun. Prezident Miloš Zeman má kurzy od 2,45:1 do 2,75:1.
"Hodně se sází také na volební účast, která by podle sázkařů neměla přesáhnout 63 procent, nebo na procentní výsledky kandidátů v jednotlivých krajích," sdělil mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava. Podle bookmakerů Tipsportu bude výsledek druhého kola velmi těsný, vítěz by měl získat necelých 53 procent hlasů. Podle Fortuny by měl v devíti krajích ze 14 zvítězit Zeman, vysokým favoritem je hlavně na Ústecku, Vysočině a v Moravskoslezském kraji s kurzem 1,03:1. Naopak Drahoše nejvíce favorizují v Praze, Středočeském kraji (1,16:1) a na Královéhradecku (1,44:1). V hlavním městě na Drahoše kurz ani nevypsali.
"Zájem sázkařů je obrovský, a to do druhého kola zbývá ještě více než týden. Od soboty jsme přijali sázky zhruba za deset milionů korun, 80 procent jde na vítězství Drahoše. Nejvyšší sázka je za 526.000 korun v kurzu 1,66:1. Na Drahoše směřují také všechny vyšší tikety s vkladem nad 300.000 korun," řekl mluvčí Fortuny Petr Šrain.
Fortuna zatím celkově přijala sázky za 60 milionů korun. Její bookmakeři například vypsali kurz 100:1 na to, že se ve volební místnosti v Zemanově blízkosti podobně jako v prvním kole objeví obnažená žena.
Fortuna ve středu vypsala i kurzy na to, kdo bude moderovat prezidentskou debatu na ČT, která je plánovaná na příští čtvrtek. "Později odpoledne jsme zaznamenali první zájem vsadit vyšší vklad na moderátorku Světlanu Witowskou. I přes citelné snižování kurzu zájem ani večer neustával. Z průběhu příjmů sázek, jejich struktury a dalších indikátorů jsme hodnotili obsazení debaty paní Witowskou pravděpodobností blížící se jistotě," uvedl dnes ráno hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák. Kurz na Witowskou postupně klesl z 25:1 až na 1,01:1. Witowskou dnes dopoledne potvrdila Česká televize, bookmakeři poté kurzy z nabídky stáhli. Podle Tipsportu bude debatu sledovat 1,5 milionu diváků starších 15 let.
Chance nabrala sázky za 12 milionů korun. Podle mluvčí Markéty Světlíkové v neděli firma přijala tiket za 300.000 korun na vítězství Drahoše v kurzu 1,67:1. "Kurzy se po výsledcích prvního kola otočily v Drahošův prospěch. Stejně tak i vsazené peníze. Přes 80 procent sázek jde právě na vítězství Jiřího Drahoše. Nejvyšší sázky jsou v řádech desetitisíců korun," dodal mluvčí Sazky Václav Friedmann.
Související
Debaty kandidátů na prezidenta před prvním kolem: Kdy a kde poběží?
Při prezidentské kampani Miloše Zemana byl třikrát porušen zákon
prezidentské volby 2018 , Jiří Drahoš , Miloš Zeman , sázení , Světlana Witowská (moderátorka) , fortuna , tipsport
Aktuálně se děje
před 11 minutami
Počasí: Jarní teploty budou pokračovat i příští víkend
včera
Izraelská armáda povolala do služby 100 000 rezervistů. V dalších zvýší intenzitu útoků na Írán
včera
Při nové vlně útoků bylo zasaženo ústředí íránské státní televize. Internet v zemi prakticky nefunguje
včera
Izrael shodil na Írán za 30 hodin 2000 bomb. Americká armáda nasadila stealth bombardéry B-2
včera
Politico: Írán po začátku útoku zoufale hledal pomoc v Moskvě. Dostal jen slovní podporu
včera
Při jediném úderu zemřelo 48 íránských lídrů, prohlásil Trump. Co bude dál ale nikdo neví, varuje exšéf CIA
včera
Írán chce vybrat nového vůdce do dvou dní. Svrhněte islámskou republiku, dokud můžete, vyzval Íránce Pahlaví
včera
Írán zaútočil na americkou letadlovou loď USS Abraham Lincoln. Rakety k ní ale nedoletěly
včera
Írán bude po zabití Chameneího řídit tříčlenná rada, povede ji ajatolláh Alíréza Aráfí
včera
Konflikt v Íránu má tři scénáře vývoje, tvrdí Macinka. Kvůli Čechům v zahraničí svolal krizový štáb
včera
Írán vypálil rakety směrem ke Kypru, varuje Británie
včera
Česká republika je připravena okamžitě vyslat repatriační letadla pro své občany, oznámil Babiš
včera
Írán zahájil další vlnu raketových útoků. Nad Abú Dhabí se ozývají silné exploze
včera
OBRAZEM: Tradiční Matějská pouť opět rozzářila pražské Výstaviště
včera
Co teď čeká Írán? Zemi povede vytvořená rada, čeká ji boj o přežití režimu
včera
„Nezapomeneme na 7. říjen.“ Izraelská armáda opět udeřila v srdci Teheránu, Írán slibuje pomstu
včera
Po smrti je nejen ajatolláh. Zahynula Chameneího dcera, zeť, vnouče a 40 íránských představitelů
včera
Írán zahájil rozsáhlou vlnu útoků napříč celým Blízkým východem
včera
Rozzuření Íránci se pokusili vtrhnout na americké velvyslanectví
včera
Počasí: Příští týden jarní teploty setrvají, bude až 15 stupňů
První březnový týden přinese do České republiky převážně klidné a slunečné počasí s jarními teplotami, které budou přes den šplhat k 15 °C. Podle předpovědi ČHMÚ.cz nás čeká období s minimem srážek a jasnou oblohou, doprovázené ranními mlhami, které mohou být místy i mrznoucí.
Zdroj: Libor Novák