Vražedkyně z Lotyšska řádila i v Praze? Připustila, že ubodala třetího muže

Praha - Před pražským městským soudem stanula Lotyška Jevgenija Stepanová (63). Připustila, že loni zřejmě způsobila smrtelná bodná zranění svému o generaci mladšímu krajanovi. Žena byla dříve ve své domovině odsouzena za vraždu a za ublížení na zdraví s následkem smrti. Obětí byl vždy muž, použitou zbraní pokaždé nůž.

Incident se stal v neděli 27. srpna 2017 v ubytovně v pražské Libuši, kam si žena zhruba měsíc před napadením nastěhovala 43letého kolegu z brigády. Podle obžaloby oba od pátku popíjeli alkohol, pohádali se a Stepanová pak spolubydlícího opakovaně bodla velkým kuchyňským nožem a mlátila ho prázdnými lahvemi od vodky. Mimo jiné mu probodla plíci a poranila srdce. Sice ještě stihl dojít před ubytovnu a počkat tam na lékařskou pomoc, později však zemřel na operačním sále.

"Držel mě za vlasy, všimla jsem si, že do ruky bere nůž. Víc nic nevím," řekla Stepanová soudu. Nevšimla si prý poté, že by spolubydlícímu tekla krev. Svědci přitom popsali, že byl celý zakrvácený. "Jak vysvětlíte četné bodné a bodnořezné rány na těle poškozeného?" zeptala se obžalované soudkyně Silvie Slepičková. "Já tomu rozumím tak, že ve strachu jsem nad sebou ztratila kontrolu," reagovala Stepanová.

Po útoku měla žena v krvi 2,34 promile alkoholu. Soudu řekla, že předtím v Česku vůbec nepila, prý jen "dvakrát ochutnala pivo".

"Tři muži v průběhu 15 let vůči vám užijí nůž a incident se vyvine tak, že všichni tři zemřou. Jak to vysvětlíte?" dotázala se Stepanové soudkyně. "Já nevím proč. Dostávala jsem pěstmi, měla jsem hodně modřin. Zřejmě se bojím nožů. Možná je to osud. Nevím," odpověděla jí obžalovaná prostřednictvím tlumočníka.

Stepanové, která přijela do Česka na sklonku roku 2016 a nemá tu žádný záznam v rejstříku trestů, hrozí za vraždu deset až 18 let vězení.

Související

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Dívka z Olomoucka zastřelila matku. Hrozí jí až výjimečný trest

Z případu vraždy v Bohuňovicích v Olomouckém kraji je nevídaná rodinná tragédie. Teenagerka podle závěrů vyšetřování zastřelila matku a postřelila otce, přičemž čin kvůli majetkovému prospěchu naplánovala se svým partnerem. Oběma hrozí až výjimečný trest. 

Více souvisejících

Vražda soudy Praha lotyšsko

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Petr Pavel

Pavel popřál Babišově vládě úspěch, ale také ji varoval

Prezident Petr Pavel v novoročním projevu popřál vládě premiéra Andreje Babiš (ANO), aby byla úspěšná. Zároveň současný kabinet upozornil, že ho bude pozorovat, aby nedošlo k ohrožení demokracie v Česku. Hlava státu se jinak v televizním vysílání k politice moc nevyjadřovala. 

před 2 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 4 hodinami

Pavel Nečas

Zemřel známý herec Pavel Nečas

Česko zasáhla hned na Nový rok první smutná zpráva roku 2026. Na Silvestra ve věku 59 let zemřel známý divadelní, televizní a filmový herec či moderátor Pavel Nečas. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Ilustrační fotografie.

Policie zhodnotila Silvestra v Česku. Dva lidé utrpěli těžká zranění

Česko má za sebou v očích policistů průměrnou silvestrovskou noc, která se výrazně nelišila oproti předchozím rokům. Lidé si stěžovali na rušení nočního klidu či používání pyrotechniky. Došlo ale nejméně ke dvěma incidentům, které si vyžádaly vážná zranění zúčastněných osob. 

před 6 hodinami

před 8 hodinami

včera

V Rudolfinu se lidé loučí s Jiřím Bartoškou. (20.5.2025)

Bartoška, Duka, Drábová. Česko letos přišlo o výrazné osobnosti

Česko letos přišlo o několik výrazných osobností, které je dobré si v závěru roku připomenout. O tvář přišel karlovarský filmový festival, s někdejším nejvyšším představitelem se musela rozloučit tuzemská církev. Odešel také držitel prestižní filmové ceny Oscar. 

včera

včera

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče

Sníh na Silvestra komplikuje dopravu v Česku. Platí výstraha

Zimní počasí působí během silvestrovské středy komplikace v dopravě. Potíže jsou hlášeny například ze středních Čech či Krkonoš. Meteorologové dnes aktualizovali varování před novým sněhem, silným větrem a sněhovými jazyky či závějemi. 

včera

včera

Nová vláda Andreje Babiše na první tiskové konferenci. (15.12.2025)

Rok nestability. Voliči ANO, SPD a Motoristů se dočkají nepříjemného vystřízlivění

Rok 2025 převrátil českou politiku vzhůru nohama. Říjnové volby vrátily k moci Andreje Babiše a spolu s ním vznikla křehká koalice ANO, SPD a Motoristů, v níž reálný vliv drží Filip Turek. Vznik vlády provázejí spory s prezidentem Petrem Pavlem i vážné pochyby o kompetenci a etice aktérů. Dosavadní pětikoalice mezitím zaplatila za vlastní komunikační chaos a aféry. Rok 2026 proto spíš, než stabilitu slibuje turbulence a vleklé vnitřní konflikty.

včera

Vladimir Putin

Rusové předložili údajný důkaz ukrajinského útoku na Putina

Rusové se nadále snaží svět přesvědčit, že opravdu došlo k útoku na rezidenci prezidenta Vladimira Putina. Ministerstvo obrany zveřejnily záběry dronu, jenž se měl na ukrajinské operaci podílet. Zahraniční média ale nedokážou ověřit, zda není video pouze zinscenované.

včera

včera

včera

včera

včera

Obchody na Silvestra otevřely. Lidé si musí dát pozor na zkrácenou provozní dobu

Poslední hodiny utíkají nejen z letošního roku, ale i z dnešní otevírací doby tuzemských obchodů. Provozovatelé přitom mohou mít otevřeno, jak chtějí, a nemusí se podřizovat jakémukoliv zákonu. To přijde až zítra. Přesto je na Silvestra otevřeno jen do podvečerních hodin. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy