Praha - Příčinu úniku nebezpečného fenolu, po němž zemřel na konci dubna v areálu firmy v Děčíně jeden člověk a další se zranili, mají objasnit znalecké posudky. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Stav nejvážněji zraněného muže se během dvou týdnů v nemocnici zlepšil.
Neštěstí se stalo 26. dubna v areálu společnosti Chemotex. Při přečerpávání nastal únik fenolu. Celkem se nadýchalo látky nebo bylo poleptáno 17 lidí, jeden muž ještě tentýž den zemřel. O život bojoval ještě další muž, jeho stav se ale lepší. "U pacienta, který je ode dne havárie 26. dubna hospitalizovaný v děčínské nemocnici, došlo k celkovému zlepšení zdravotního stavu, dobíhají lokální komplikace. Stále trvá nutná podpora životních funkcí," uvedl mluvčí Krajské zdravotní Ivo Chrástecký.
Případ vyšetřují krajští kriminalisté pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. Příčinu neštěstí policie zatím nezná. "Zadali jsme vypracování odborných znaleckých posudků z oboru zjišťování příčin průmyslových havárií," doplnila Hyšplerová. Jak dlouho vyšetřování potrvá, nechtějí policisté zatím odhadovat.
Případem se zabývá také Státní úřad inspekce práce. Jedovatá látka, která při zásahu kůže může způsobit velmi vážné poleptání, do kanalizace ani povrchových vod neunikla a nedostala se ani mimo chemičku.
Související
Muž odpovědný za smrtelný únik fenolu v Děčíně dostal podmínku
Únik jedovatého fenolu v Děčíně má druhou oběť
únik fenolu v Děčíně (26.4.2018) , Děčín , havárie , Chemikálie
Aktuálně se děje
před 19 minutami
Projev obrovské hlouposti, nepochopitelný akt slabosti... Trump tvrdě kritizuje krok, který sám podpořil
před 1 hodinou
Počasí a sníh. Meteorologové vysvětlili, co se změnilo v posledních dnech
včera
Český lev představil nominované. Ceny budou předány za dva měsíce
včera
Fico se s Trumpem bavil o EU. Podle obou politiků je v hluboké krizi
včera
Smrt ženy v Jičíně. Podezřelým je cizinec, s partnerkou měl hádku
včera
Neříkejte mu, co má dělat. Fiala na kongresu ODS promluvil o své budoucnosti
včera
Vémolu na kauci propustili z vazby. Podíl na trestné činnosti nadále odmítá
včera
Zlomový okamžik ve válečnictví nastal před 115 lety. Letadlo přistálo na lodi
včera
Výhled počasí do poloviny února. Meteorologové očekávají další sněžení
včera
Experti kroutí hlavou. Ani oni netuší, proč vlastně Trump potřebuje Grónsko
včera
Norsko smetlo Trumpův dopis ze stolu: My o Nobelově ceně nerozhodujeme, vzkázalo
včera
Zemřel známý herec, moderátor a dabér Mojmír Maděrič
včera
Vláda odmítla zálohování PET lahví a plechovek, schválila Den české vlajky
včera
"Koupil jsem si glóbus za 15 tisíc, abych viděl, kde je." Babiš se odmítl postavit za Grónsko
včera
Střelba v Chřibské měla vztahový motiv. Útočník střílel na policisty, pak si vzal život
včera
Trump pozval Putina do Rady míru, která má dohlížet na Pásmo Gazy
včera
Větrné počasí trvá. Meteorologové prodloužili výstrahu
včera
16 tisíc mrtvých, 300 tisíc zraněných, tisíce lidí přišly o zrak. Írán podle lékařů skutečná čísla obětí demonstrací tají
včera
Letouny Ukrajině neprodáme, oznámil po jednání koalice Okamura
Aktualizováno včera
Střelba na úřadě na Děčínsku. Na místě jsou mrtví a zranění
Policie zasahuje v pondělí dopoledne na městském úřadě ve Chřibské na Děčínsku. Došlo tam ke střelbě. Na místě už momentálně nehrozí další nebezpečí, pachatel byl zneškodněn. Kromě útočníka zemřela nejméně jedna další osoba. Šest lidí pak utrpělo zranění.
Zdroj: Jan Hrabě