Rozsáhlý požár v Hejtmánkovicích na Náchodsku dnes brzy ráno poničil jízdárnu. Škoda je téměř milion korun. Nikdo nebyl zraněn. Koně měli ke stájím volný přístup z výběhu a z místa utekli, sdělila dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Martina Götzová. Na místě zasahovalo pět hasičských jednotek.
"Krajské operační a informační středisko přijalo oznámení o požáru ve středu 21. listopadu v 3:27. Předběžná škoda byla vyčíslena na 950.000 korun, přičemž se podařilo uchránit hodnoty v rozmezí asi jednoho až 1,5 milionu korun. Prozatím nebyla vyloučena žádná z možných příčin vzniku požáru," uvedla mluvčí Götzová.
Jízdárna v Hejtmánkovicích z třetiny shořela, Škoda je skoro milion https://t.co/OX5WX8siOj
— POŽÁRY.cz (@pozarycz) 21. listopadu 2018
Když hasiči na místo přijeli, hořela část objektu jízdárny a požár byl v plném rozvoji. "Proto se hasiči snažili uchránit především zbytek objektu a co nejdříve požár lokalizovat, aby se nerozšířil. To se jednotkám podařilo těsně před pátou hodinou ranní, kompletní likvidace požáru byla oznámena v 6:17," uvedla Götzová.
Po ukončení zásahu byl nad požářištěm nařízen dohled místní dobrovolné jednotky do 15:00.
Požár zničil třetinu objektu, která byla určena jako stáje s volným přístupem pro koně, a zasaženo bylo také zázemí pro jezdce. Plameny zničily střechu, část konstrukce a škoda vznikla i na vybavení jezdců.
Související
Inferno v Hongkongu: Hoří několik výškových budov, lidé jsou v nich uvězněni
Ve Zlíně hoří střední pedagogická škola
Aktuálně se děje
před 29 minutami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 1 hodinou
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 2 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 3 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
včera
Co si myslí Evropané? Bojí se války a Trumpa vnímají jako nepřítele
včera
Eurovize čelí nejtěžšímu rozhodnutí v historii: Rozhodne, zda vyhodí Izrael
včera
Putin nezahálí. Po neúspěšném jednání o Ukrajině míří do Indie
včera
Cesta k míru na Ukrajině je nejistá, varuje Trump. Američtí vyslanci chystají setkání s kyjevským představitelem
včera
Proč rozhovory dosud nic nepřinesly? Putin na mír nespěchá, užívá si pocit, že se ho svět doprošuje
Ruský prezident Vladimir Putin se nejeví jako člověk, který by toužil po rychlé dohodě, spíše si užívá pocit, že je prosí o zvážení mírového návrhu. Pětihodinové setkání, které proběhlo mezi hlavou Kremlu a americkým vyslancem Donaldem Trumpem, jehož zástupcem byl zeť Jared Kushner, nepřineslo navenek žádné významné výsledky. Pro pochopení současné situace a konfliktu na Ukrajině je podle CNN užitečné podívat se na věc Putinovýma očima.
Zdroj: Libor Novák