Štědrý den v pražské zoo: Přišlo 5877 návštěvníků, tygrům nosili fotbalové míče

Vánoční program v pražské zoologické zahradě, kde dnes mohli lidé sledovat komentované krmení zvířat, přilákal 5877 návštěvníků. ČTK to sdělila mluvčí zoo Lenka Pastorčáková. Lidé přinášeli zvířatům jedlé dárky i fotbalové míče na hraní. Děti měly vstup za symbolickou jednu korunu, dorazilo jich 1731.

Jedlých dárků pro zvířata se sešlo na dvě tuny. Návštěvníci naplnili 60 beden jablek, kterých tak bylo 1200 kilogramů, a 20 beden mrkve, které se sešlo 350 kilogramů. Návštěvníci přinesli na 300 kilogramů ostatní zeleniny a naplnili tři bedny ostatního ovoce, z toho 20 kilogramů pomerančů a deset kilogramů banánů. V dárcích pro zvířata bylo i 120 kilogramů ořechů, deset beden piškotů a 50 beden suchého pečiva.

Kromě jedlých dárků přinášeli návštěvníci i míče na hraní pro zvířata. "Podařilo se naplnit bednu s fotbalovými míči pro naše tygry," uvedla Pastorčáková.

Do Zoo Praha dnes dorazilo 5877 návštěvníků, kteří donesli zvířatům více než 2000 kg ovoce, zeleniny, ořechů, piškotů a suchého pečiva. Krmiváři teď dary rozdělí a ve dnech 28.–30. 12. proběhnou mimořádná vánoční komentovaná krmení. Více zde: https://t.co/oXTswgZfOW pic.twitter.com/Ysk3XfXNu6

— Zoo Praha (@zoo_praha) 24. prosince 2018

Zoologická zahrada byla otevřená od 9:00, poslední návštěvníci mohli přijít ve 14:00. Po celý den se konala komentovaná krmení a setkání, po poledni se uskutečnilo zvláštní vystoupení v expozici lachtanů zakončené speciální vánoční nadílkou pro tato zvířata.

Také na Boží hod vánoční a na Štěpána připravila zoologická zahrada zvláštní program. V Rezervaci Bororo bude vánoční program s domácími zvířaty a pod vánočním stromkem tam bude na děti čekat drobná nadílka. Do konce týdne budou v zoo pokračovat komentovaná krmení, dojde na předání dárků, které dnes přinesli návštěvníci, a také na předání nevyužitých vánočních stromků, které poslouží jako krmení pro zubry, velbloudy či slony.

Do botanické v Liberci vyrazili senioři a děti

O Štědrém dnu byla nejstarší botanická zahrada v zemi přístupná zdarma. Podle ředitele Miloslava Studničky dnes nemuseli vybírat vstupné, protože finanční plán už má zahrada splněný, návštěvníků bylo letos zatím kolem 47.000.

Bezplatný přístup do zahrady o Štědrém dnu je už tradicí, neplatí se v tento den od roku 2014. "Přichází kolem 1500 návštěvníků," uvedl ředitel. Plno bylo dnes také v nedaleké zoo. "Měli jsme 3632 návštěvníků a dostali stovky kilogramů dobrot od nich jako dárky pro naše zvířata," uvedla mluvčí liberecké zoo Barbara Tesařová. V zoo dnes lidé platili dobrovolné vstupné.

V expozicích botanické zahrady se dnes najednou pohybovaly řádově desítky lidí a místy nebylo k hnutí. Malé děti nejvíce času strávily u nejstaršího veřejného akvária v zemi, které vzniklo zhruba před 60 lety. 

"Chodíme sem o Vánocích jednou za dva roky, střídáme botanickou se zoo. Děti to víc baví a do botanické s námi chodí i manželka, obdivuje hlavně orchideje," řekl dnes ČTK jeden z návštěvníků, Petr Soukup. 

Plno bylo dnes také před expozicemi s kvetoucími kaméliemi, které patří mezi největší lákadla botanické zahrady v tomto období. Lákadlem podle ředitele je i sbírka tropických masožravých rostlin láčkovek, v Evropě momentálně největší vystavená. Dalším je bonsai z olivovníku evropského stará 103 let.

Související

Více souvisejících

Vánoce ZOO Praha Liberec Botanická zahrada Liberec Praha Tygři

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy