Verdikt v kauze napadení Kvitové tento týden nepadne. Není jasné, zda dorazí svědek

Dnešní část hlavního líčení v případu napadení tenistky Petry Kvitové skončila krátce po poledni. Pokračovat se bude ve středu, předvoláni jsou dva svědci, ani u jednoho ale není jisté, zda dorazí. Předsedkyně senátu Dagmar Bordovská avizovala, že dokazování ještě nebude ukončeno, ve středu tedy rozsudek nezazní.

Hlavní líčení bude pokračovat ve středu od 9:00. Bordovská uvedla, že pokud předvolaní svědci nedorazí, bude číst listinné důkazy, které u soudu dosud nezazněly. Vzhledem k tomu, že dokazování nebude dokončeno, očekávat se podle ní nedají závěrečné řeči ani rozsudek. Jednání tedy bude odročeno na další termín.

Z činu je obžalovaný Radim Žondra, který ale popírá, že by v Prostějově v dotyčný den vůbec byl. Tvrdí, že 20. prosince 2016, kdy Kvitovou napadl v jejím bytě útočník, byl na stavbě v Napajedlích na Zlínsku.

U soudu dnes vypovídala i Kvitová, vypovídala ale v oddělené místnosti, aby se nemusela potkat s obžalovaným. S novináři nemluvila. Její mluvčí Karel Tejkal po skončení výpovědi uvedl, že Kvitová je ráda, že už má celou záležitost konečně za sebou.

Související

Petra Kvitová

Tenistka Petra Kvitová se rozhodla, že po letošním US Open ukončí svoji kariéru

Letos v únoru se rozhodla po loňském porodu syna obnovit svou bohatou hráčskou kariéru, jenže od té doby z celkových sedmi duelů vyhrála jen jediný a to na římské antuce, kde vyhrála v zápase proti Irině-Camelii Beguové z Rumunska. Poslední dobou ji limitovalo i zranění, naposledy konkrétně zranění pravé kyčle, které ji nedovolilo startovat na turnaji v Nottinghamu. Zřejmě i proto se nyní rozhodla tenistka Petra Kvitová se rozhodla, že svou úspěšnou kariéru ukončí po letošním US Open.
Petra Kvitová

Tenistka Petra Kvitová oznámila návrat po mateřské. Nečekejte zázraky, říká

Dvojnásobná wimbledonská šampionka z let 2011 a 2014 Petra Kvitová oznámila, že se koncem února poprvé po 491 dnech mateřské pauzy objeví opět na tenisovém kurtu. Maminka syna Petra, jenž se jí narodil loni v červenci, uvedla, že by se měla poprvé tenisovým fanouškům v akci ukázat na turnaji WTA v texaském Austinu. Přesto čtyřiatřicetiletá rodačka z Fulneku tlumí očekávání a je si vědoma, že po návratu po takové pauze se její výkony nejspíše nebudou podobat těm z dob její největší slávy.

Více souvisejících

Petra Kvitová Radim Žondra (napadení Kvitové) soudy napadení

Aktuálně se děje

před 9 minutami

Ilustrační fotografie.

Stovkám tisíc řidičáků letos vyprší platnost. Výměna je oproti minulosti jednodušší

Řidiči, kterým ještě letos skončí platnost řidičského průkazu, mohou k jeho výměně využít moderní digitální cestu přes Portál dopravy. Upozorňuje na to ministerstvo dopravy. Elektronické podání žádosti plně využívá propojenost státních registrů, je rychlé, bezpečné a levnější. Počet řidičů, kteří dávají přednost digitální formě před osobní návštěvou úřadu, roste.

před 56 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Vít Rakušan (STAN)

Pavel toho vyjedná více než vy, udeřil Rakušan v diskuzi s Macinkou

Stále nevyjasněná otázka účasti prezidenta Petra Pavla na červencovém summitu NATO v Turecku vyvolává vášnivé diskuze mezi sněmovními politiky. Podle exministra Víta Rakušana (STAN) není pochyb o tom, že prezident toho může na jednání vyjednat více než ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé). 

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

Zemřela česká trenérská fotbalová legenda Petr Uličný

V době, kdy celý svět žije ve čtvrtek zahájeným fotbalovým světovým šampionátem, přišla pro český fotbal nesmírně bolestná a smutná zpráva. Ve věku 76 let totiž po dlouhé vážné nemoci zemřela tuzemská trenérská fotbalová legenda Petr Uličný, který jako trenér zaznamenal úspěchy s Brnem nebo Olomoucí. Tam zakončil i svou hráčskou kariéru, během které nastupoval i za Spartu a Plzeň.

před 6 hodinami

Zdena Mašínová

Pohřeb Zdeny Mašínové proběhne příští týden v Olomouci

Česko v tomto týdnu zasáhla jedna velmi smutná zpráva, když ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, dcera odbojáře Josefa Mašína a sestra kontroverzně vnímaných bratří Mašínů. Od pátku je známo, kdy a kde se uskuteční poslední rozloučení s vyznamenanou dámou. 

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

včera

včera

Alexus Grynkewich

Státy NATO zvažují zásadní změnu. Chtějí udělit nejvyššímu veliteli pravomoc sestřelovat drony

Členské státy Severoatlantické aliance usilují o to, aby měl nejvyšší vojenský velitel NATO v Evropě větší pravomoci při sestřelování cizích bezpilotních letounů. Nový návrh by měl být schválen do nadcházejícího červencového summitu lídrů v Ankaře. Podle informací od aliančních diplomatů a představitelů by tak americký generál Alexus Grynkewich získal podstatně větší flexibilitu při operativním přesouvání prostředků protivzdušné obrany a určování stupňů bojové pohotovosti bez nutnosti zdlouhavého schvalování.

včera

Elon Musk

Tolik peněz, že je nemá šanci do konce života utratit. Elon Musk se stal prvním bilionářem na světě

Vstup vesmírné a technologické společnosti SpaceX na akciový trh zajistil Elonu Muskovi historické prvenství, neboť se stal vůbec prvním dolarovým trilionářem, resp. bilionářem na světě. Hodnota jeho majetku, který spočívá převážně v akciových podílech automobilky Tesla a právě SpaceX, se odhaduje na astronomických 1,11 bilionu dolarů. Takto obrovské jmění, představující milion milionů, se zcela vymyká běžnému lidskému chápání.

včera

včera

včera

Evropská unie

Bohaté státy Evropské unie se bouří. Chtějí razantní škrty

Skupina bohatých států ze severu Evropské unie v čele s Německem a Nizozemskem se vzbouřila proti novému návrhu unijního rozpočtu na období let 2028 až 2034. Kypr, který v současnosti předsedá Radě EU, totiž ve svém vyjednávacím dokumentu navrhl snížení původního plánu Evropské komise o pouhá dvě procenta, což představuje zhruba 32,8 miliardy eur. Podle fiskálně konzervativních zemí je takové snížení naprosto nedostatečné, neboť celkový objem rozpočtu ve výši dvou bilionů eur zůstává v době omezených finančních možností evropských vlád neúnosně vysoký.

včera

Islámábádská dohoda je na spadnutí? Írán popřel, že by ji měl o víkendu podepsat

Íránská státní tisková agentura Fars s odvoláním na zdroj blízký íránskému vyjednávacímu týmu popřela zprávy o tom, že by země měla již tuto neděli v Ženevě podepsat dohodu se Spojenými státy. Tyto informace označila za nepravdivé.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy