Lubomír Sochor, který brutálně napadl pracovníka sběrny surovin v Brně-Židenicích, neuspěl s ústavní stížností. Za pokus o vraždu si odpyká 13 let ve vězení. Ústavní soud jeho stížnost odmítl, vyplývá z justičních databází. Plné odůvodnění zatím není k dispozici.
Sochor muže napadl tyčí, prorazil mu lebku. Před tím se mu snažil prodat mosaz a předložil odcizené doklady. Vinu u soudu v Brně i před odvolacím senátem v Olomouci popíral. Podle justice se ale vinu podařilo bez pochybností dokázat, verdikt potvrdil i Nejvyšší soud.
Sochor měl 26 záznamů v trestním rejstříku. U hlavních líčení nevypovídal. Podle obhajoby měla justice k dispozici jen nepřímé důkazy, které netvoří ucelený řetězec. Obhajoba poukazovala i na to, že muž byl dosud souzen zejména za majetkovou trestnou činnost a nedopustil se promyšleného násilného činu.
Podle pravomocného verdiktu přišel Sochor do výkupny kovů v Židenicích v září 2016. Jednašedesátiletého pracovníka následně napadl tyčí, nejméně osmkrát jej udeřil do hlavy a utekl. Zaměstnanec utrpěl i další zranění, když se snažil rány vykrýt. Přežil, ale musel podstoupit několik operací.
Pachatele usvědčovala například kšiltovka, kterou kriminalisté našli na místě činu, byla na ní DNA obžalovaného. Podle obhajoby ji tam však mohl přinést někdo jiný. Na místě nechal Sochor také průkazku MHD se svými pachovými stopami. Dalším důkazem je kamerový záznam a především svědectví ženy, která pachatele ve výkupně viděla. Při následné policejní rekognici Sochora poznala.
Související
Policie odložila případ útoku na kadeřnici v Hořicích, viníka nemá
Policisté obvinili útočníka z vlaku na Přerovsku, hrozí mu až 18 let vězení
pokus o vraždu , Ústavní soud ČR , Brno
Aktuálně se děje
před 42 minutami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 1 hodinou
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 1 hodinou
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 2 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 2 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 3 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 5 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
včera
Co si myslí Evropané? Bojí se války a Trumpa vnímají jako nepřítele
včera
Eurovize čelí nejtěžšímu rozhodnutí v historii: Rozhodne, zda vyhodí Izrael
Soutěž Eurovision Song Contest čelí v Ženevě klíčovému "přelomovému" zasedání, které rozhodne o její budoucnosti. Organizátoři a zúčastněné země budou ve čtvrtek diskutovat o tom, zda by Izraeli měla být povolena další účast v soutěži. Důvodem jsou protesty proti způsobu, jakým izraelská vláda vede válku v Gaze, a obvinění z nekalých praktik při hlasování.
Zdroj: Libor Novák