Ústavní soud ČR

Tomáš Čermák

Čermák a Tušl se obrací na Ústavní soud v kauze výroků o Ukrajincích

Dezinformátoři Patrik Tušl a Tomáš Čermák se obrací na Ústavní soud. Stížnost podali v kauze nenávistných výroků o Ukrajincích, které zazněly v živém vysílání na sociálních sítích. Zatímco pohřešovaný Čermák, po němž pátrá policie, vyvázl s podmínkou, Tušl dostal desetiměsíční trest odnětí svobody. O podání stížnosti svědčí záznamy v justičních databázích.
Na Václavském náměstí se o víkendu protestovalo proti Fialově vládě. (16.9.2023) Glosa

Události Petra Nutila: Vyhasínající Rajchl a ústavní Orel v hnízdě

Moji milí, čím začít jiným, než úplně čerstvou zprávou! Další demonstrace uspořádaná Jindřichem Rajchlem proběhla. A tak to má být, žijeme ve svobodné zemi, kde si každý může protestovat proti čemu chce. Tentokrát se už pod vedením tohoto pána neprotestovalo proti bídě, ale vládě. Asi bída už v ČR není, nebo co. Každopádně to je asi tak jediný rozdíl mezi touto demonstrací a tou předchozí. 
Radek Vondráček a Alena Schillerová (ANO)

ANO se obrací na Ústavní soud kvůli Lex Babiš II. Koalice prý porušila, co mohla

Hnutí ANO v pátek podalo ústavní stížnost, v níž žádá zrušení části zpřísněného zákona o střetu zájmů známého jako Lex Babiš II. Nejsilnější opoziční subjekt se domnívá, že je protiústavní a porušuje principy Listy základních práv a svobod týkající se například vlastnického práva. Návrh podepsalo 70 poslanců ANO, výjimkou byl expremiér Andrej Babiš.
Josef Baxa

Baxa za minulého režimu odsoudil mladíka, který se pokusil o emigraci

Minulost kandidátů na ústavní soudce navržených prezidentem Petrem Pavlem se nadále řeší. Po kauze kolem jmenování Roberta Fremra se začal řešit případ Josefa Baxy, který je dokonce od srpna novým předsedou instituce. Baxa v roce 1985 odsoudila mladíka k podmínce za pokus o emigraci.
Robert Fremr

Fremr se ústavní soudcem nestane. Nominace se vzdává, řekl to Pavlovi

Místopředseda pražského vrchního soudu Robert Fremr neposílí Ústavní soud, nominace se vzdává kvůli tlaku. V pondělí to oznámil novinářům s tím, že nedokázal eliminovat nedůvěru veřejnosti v otázce svého působení v justici za minulého režimu. Fremr však zdůraznil, že jeho krok by rozhodně neměl být vnímán jako doznání.
Ústavní soud

Fremr nelpí na postu ústavního soudce, místa by se mohl vzdát

Kandidát na ústavního soudce Robert Fremr ve čtvrtečním vydání pořadu Interview ČT24 řekl, že uvítal odklad rozhodnutí o jeho jmenování do funkce. Podle svých slov momentálně uvažuje o tom, že se místa vzdá. Obává se však toho, že to bude vnímáno jako doznání. 
Petr Pavel

Pavel prozradil další postup v kauze Fremr. Padne nové rozhodnutí

Petr Pavel ve středu oznámil další postup v otázce (ne)jmenování někdejšího místopředsedy Mezinárodního trestního soudu Roberta Fremra do funkce ústavního soudce. Senát v minulém týdnu vyslovil souhlas s jeho nominací, následně ale někteří členové horní parlamentní komory vznesli námitky. 
Ústavní soud, ilustrační fotografie.

Ústavní soud posiluje Křesťanová, do funkce ji jmenoval Pavel

Petr Pavel v úterý jmenoval dosavadní místopředsedkyni Městského soudu v Praze Veroniku Křesťanovou novou ústavní soudkyní. Do funkce tak uvedl dva ze tří kandidátů schválených Senátem v minulém týdnu. Jmenování někdejšího místopředsedy Mezinárodního trestního soudu Roberta Fremra prozatím odložil. 
Petr Pavel jmenoval Josefa Baxu novým předsedou ÚS. (4.8.2023)

Pavel vybral vedení Ústavního soudu. Nástupcem Rychteského je Baxa

Petr Pavel v pátek po poledni jmenoval nové členy vedení Ústavního soudu, jehož složení se v letošním roce výrazně obměňuje. Za předsedu ÚS vybral Josefa Baxu, který dříve stál v čele Nejvyššího správního soudu (NSS). Novou místopředsedkyní je Kateřina Ronovská. 

Aktuálně se děje

před 29 minutami

před 31 minutami

Senioři, ilustrační foto

Jak žijí čeští důchodci? Využívají moderní technologie, roste počet pracujících

České seniory lze stále více považovat za aktivní členy společnosti, kteří se zapojují do různých činností. Tendence ukazují na nárůst pracujících seniorů, skupiny těch, kteří uzavírají manželství, a těch, kteří využívají moderní technologie, jako jsou chytré telefony. Uvedla to analýza s názvem "Senioři v ČR v datech 2023," kterou zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Ilustrační fotografie

Prognózy Wall Street pro akciový trh v roce 2024

„Wall Street se neshodne na vývoji akciových trhů v dalším roce, ovšem převažují optimistické hlasy, které vyhlížejí dosažení nových historických maxim,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Terapeut Honza Vojtko v Hovorech s PN. Prohlédněte si galerii

Hovory s PN a terapeut Honza Vojtko: Vztahy jsou fuška…

Párový terapeut Honza Vojtko byl dalším hostem talkshow Hovory s Petrem Nutilem v Nymburce. A bylo to fajn. Povídali jsme si nejen o bludných kruzích, vztazích s výhodami a lásce na celý život, ale i nedorozumění v komunikaci mezi partnery. Za mediální partnerství bych chtěl poděkovat knihovně Nymburk a serveru EuroZprávy.cz.

před 6 hodinami

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Rusové přišli ve válce na Ukrajině o dalšího generála

Ruská armáda potvrdila smrt dalšího vysoce postaveného velitele ve válce na Ukrajině, kterou Rusko vede proti sousední zemi již od konce loňského února. Moskva nezveřejnila žádné bližší podrobnosti k tomu, jak dotyčný přišel o život. 

Aktualizováno včera

Němci prodlužují hraniční kontroly. Týká se to i Česka

Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českou republikou, Polskem a Švýcarskem kvůli migraci a boji s pašeráky až do 15. prosince, oznámilo německé ministerstvo vnitra. Berlín bude o prodloužení opatření informovat Evropskou komisi. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy