Vadí vám černoška jako agent 007? Tak poslouchejte... Češi dostali nálož z vysokých míst

Nespokojenost Čechů s novým agentem 007 narůstá. Oznámení, že jeho roli převezme žena, přijal svět podle zahraničního tisku kladně, jen v Česku se lidé bouří. Vadí jim i to, že herečka je černoška.

Jak už server EuroZprávy.cz informoval dříve, novým tajným agentem 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská herečka Lashana Lynchová. To pořádně naštvalo řadu Čechů, kteří na internetu vyjadřují svou nelibost k tomuto kroku.

Paradoxně byla zpráva, že novým agentem 007 bude žena a černoška, podle britského tisku na sociálních sítích v zahraničí dobře přijata. Na veřejnost se dostala několik týdnů poté, co bylo oznámeno, že ve filmovém remaku Malé mořské víly si hlavní postavu zahraje americká černošská herečka a zpěvačka Halle Baileyová.

Češi s tím ale mají problém. Sociální sítě zaplnili lidé, kteří s tímto ztvárněním jejich oblíbeného hrdiny nesouhlasí. Podle mnoha komentářů jde o destrukci klasiky, jiným vadí to, že hlavní hrdinkou má být černoška, další tvrdí, že tuto úlohu by neměla zastávat žena.

A odpor sílí. Navzdory tomu, že volání po změnách v natáčení jsou prakticky zbytečná a nic nezmění, lidé odmítají změny ve svých oblíbených bondovkách akceptovat.

Všiml si toho i bývalý 1. místopředseda zahraničního výboru Evropského parlamentu Libor Rouček, který na sociální síti poukázal, s čím mají Češi problém.

"Zatímco Brity nechává nový koncept Jamese Bonda v klidu, mnozí Češi se cítí již při samotném pomyšlení, že agenta 007 by mohla představovat žena a dokonce černoška, naprosto vytočeni. Jejich představy a svět, na který byli zvyklí, jim to totiž obrací téměř naruby. A přitom k nějakému neklidu a vzrušení není sebemenší důvod!" napsal Rouček.

Dodal, že ženy tvoří polovinu populace a na světě žije více černochů než bělochů, navíc britské či americké filmy se točí ne pro lokální, ale globální audienci.

"Ať se nám to líbí či nikoli, takový je svět a taková je doba, ve které žijeme. Kdo s tím má přesto problémy a chce si ve své mysli zachovat svět na který byl zvyklý, tomu doporučuji pustit si pro uklidnění Třicet případů majora Zemana..." zchladil vztekající se Čechy. 

Související

Více souvisejících

James Bond, agent 007 Libor Rouček Lashana Lynchová

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Vladimir Putin

Budou Rusové grilovat Putina? Pětinu lidí zajímá, kdy skončí válka proti Ukrajině

Podle průzkumu provedeného nezávislým střediskem Levada by se Rusové nejraději zeptali svého prezidenta Vladimira Putina na to, kdy skončí válka proti Ukrajině. Otázka týkající se ukončení "speciální vojenské operace," jak Moskva nazývá konflikt s Ukrajinou, v průzkumu zaujala vedoucí pozici před ostatními dotazy. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Německá policie, ilustrační fotografie.

Sasko má problém s prodloužením kontrol na hranicích s ČR. Je moc krátké

Sasko požaduje prodloužení kontrol na německých hranicích s Českem a Polskem nejméně o šest měsíců, řekl to v úterý ministr vnitra této spolkové země Armin Schuster (CDU). Spolkové ministerstvo vnitra v pondělí oznámilo, že prodlouží kontroly na hranicích s Českem, Polskem a Švýcarském do 15. prosince. 

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Minimální mzda po roce 2023 vzroste. Jurečkovo ministerstvo definitivně rozhodlo

Minimální mzda od ledna 2024 vzroste o 1600 korun na 18 900 korun, vyplývá z vládního nařízení vypracovaného ministerstvem práce a sociálních věcí. Podle předlohy poroste také několik úrovní zaručené mzdy v 1., 2., 3. a 8. skupině prací. Polepšit by si mělo asi půldruhého milionu zaměstnanců. Vláda bude návrh definitivně schvalovat příští týden. 

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

včera

Policie, ilustrační fotografie.

Policie chce jezdit k méně nehodám na silnicích. Návrh už řeší s ministerstvem a pojišťovnami

Policisté si přejí zvýšení hranice škody, při které mají řidiči povinnost oznámit dopravní nehodu. Vzniknout by měla speciální on-line platforma, jejímž prostřednictvím by se nehoda nahlašovala včetně dokumentace pro pojišťovny. Nyní jsou podle ředitele dopravní policie Jiřího Zlého hlášeny některé nehody zbytečně, přičemž policisté poté chybí jinde. 

včera

včera

Příbuzní vojáků okupačních sil se obrací na Putina. Vadí jim podmínky u Avdijivky

Ruských vojáků nasazených u Avdijivky v Doněcké oblasti na Ukrajině se zastávají jejich blízcí, kteří se rozhodli obrátit na prezidenta Vladimira Putina. Stěžují si například na to, že vojáci musí zůstat v zákopech v přední linii i se zraněním. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy