Českobudějovický soud poslal dnes Lukáš Nováka na sedm let do vězení za vraždu druha Novákovy matky. Tragédie se stala v lednu na chatce u Vodňan na Strakonicku. Útočník muže zabil mačetou. Čtyřiadvacetiletý obžalovaný se k činu přiznal a sám se po několika hodinách ohlásil na policii. Dnešní rozsudek není pravomocný.
"Z dokazování nelze pochybovat o tom, že se čin skutečně stal," uvedla předsedkyně senátu českobudějovického soudu Olga Smrčková. V lednu se v chatičce slavily narozeniny matky obžalovaného. Na oslavu přišel i druh oslavenkyně, která s ním ale měla spory. Nakonec v chatce zůstal jen Novák a druhý muž, oba se začali hádat.
Novák u soudu tvrdil, že si kvůli opilosti téměř nic nepamatuje. Ale vypovídal, že jako první zaútočil jeho protivník. Obžalovaný jej následně napadl mačetou, kterou ho zasáhl do zad a do hlavy. Napadený zemřel na místě.
"Z důkazů vyplývá, že obžalovaný zaútočil na poškozeného a způsobil mu devastující zranění především oblasti obličeje a krku," řekla Smrčková. Dodala, že Novák po činu odešel domů, aniž by se snažil přivolat pomoc.
Podle Novákovy výpovědi zavražděný muž svou partnerku týral a podobně se choval i k jejím dětem. Novák připustil, že měl potíže s užíváním marihuany, kterou kouřil i v den tragédie. Podle Smrčkové Novák v rodině působil jako hlava rodiny a snažil se starat o její členy a tlumit výpady druha své matky. "Soud má za to, že k nápravě bude stačit nižší trest. Není nijak narušenou osobou," uvedla.
Související
Napadení v Chrudimi. Osoby se znaly, kriminalisté vyšetřují případ jako vraždu
Po potyčce cizinců v Chebu panuje podezření z pokusu o vraždu
Vražda , soudy , české budějovice
Aktuálně se děje
včera
Zelenskyj popřel spekulace, že chce vyhlásit termín voleb nebo referendum o mírové dohodě
včera
Vonnová má za sebou tři operace. Její otec má o její budoucnosti jasno
včera
Bílý dům smazal Vanceův příspěvek na sociálních sítích
včera
Netanjahu opět míří za Trumpem. Už se s ním setkal vícekrát než jakýkoliv jiný lídr
včera
Ideologie ustupuje, prim hrají peníze. Ukrajinci, kteří zrazují svou vlast, končí na dlouhé roky ve vězení
včera
Olympijský debut na jedničku. Vinklárková nejlepší Češkou ve vytrvalostním závodě, vyhrála Simonová
Aktualizováno včera
Tragická střelba v Kanadě. Terčem se stala škola, devět mrtvých
včera
Epidemické šíření chřipky v Česku. Odborníci vyhlížejí snižování aktivity
včera
Babiš v Rakousku a na Slovensku. S Ficem a Stockerem řešil evropské priority
včera
Extrémní počasí ve Španělsku. Padají rekordy, zemi trápí povodně
včera
Dobrá zpráva z Milána. Sáblíková se rozhodla nastoupit do příštího závodu
včera
Zapsaly se do historie. Ženy, které obětovaly život pro vědu
včera
Fiala prozradil, jak bude pokračovat jeho politická kariéra
včera
Klempíř se s umělci na ničem neshodl. Cibulka a Jagelka s ním uzavřeli sázku
včera
Pavel odhalil svůj program na Mnichovské konferenci. Jede tam i Macinka
včera
Napadení v Chrudimi. Osoby se znaly, kriminalisté vyšetřují případ jako vraždu
včera
Trump před lety mluvil s policií o Epsteinovi, odhalil dokument FBI
včera
Poslední rozloučení s Brejchovou má termín. Bude bez státních poct
včera
Lyžařskou kombinaci vyhrály Rakušanky, vrátila se Vlhová. V boulích se představil Kroupa
včera
K zimnímu počasí patří sníh. Meteorologové řekli, jaká je aktuální situace
Meteorologická zima pokračuje až do konce února, ale sníh se z nížin vytratil již v posledních dnech. Na horách se ale místy drží desítky centimetrů sněhové pokrývky. Další nadílky se na některých místech v Česku dočkáme snad o víkendu.
Zdroj: Jan Hrabě