Za znásilnění tří nezletilých dívek půjde třiačtyřicetiletý muž ze Zlína na šest let do vězení. Dnes o tom rozhodl zlínský krajský soud, který muži nařídil i ústavní ochrannou sexuologickou léčbu. Podle znalkyně muž trpí heterosexuální pedofilií, znásilnění se opakovaně dopustil na své dceři a jejích dvou kamarádkách.
Trestní senát uznal muže vinného také ze sexuálního nátlaku, zneužití dítěte k výrobě pornografie a výroby a jiného nakládání s dětskou pornografií. Hrozilo mu až 12 let vězení. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce i obžalovaný si ponechali lhůtu pro případné podání odvolání. Verdikt muž při odchodu ze soudní síně odmítl komentovat.
Hlavní líčení začalo v květnu. S výjimkou přednesení obžaloby a rozsudku se konalo s vyloučením veřejnosti. Předsedkyně trestního senátu Iveta Šperlichová dnes ve zdůvodnění rozsudku uvedla, že se obžalovaný ke svému jednání vůči dceři u soudu doznal. Další poškozené se podle soudkyně snažil znevěrohodnit a ukázat se v lepším světle. "Obžalovaný projevil lítost pouze nad sebou, eventuálně nad svou rodinou," uvedla Šperlichová.
Státní zástupce navrhoval podmíněný trest a ochrannou sexuologickou léčbu v ústavní formě, vysvětlil to sníženou příčetností pachatele. "Znalci byla klasifikována okolnost, která do jisté míry snižovala jeho schopnost ovládnout své jednání," uvedl státní zástupce Martin Malůš.
S tím trestní senát nesouhlasil. "Obžalovaný netrpí žádnou nemocí, která by ho mohla omlouvat. Není osobou nepříčetnou. Trpí sexuální poruchou a té si byl vědom," řekla Šperlichová.
Podle obžaloby se muž mezi lety 2012 a 2014 několikrát dotýkal prsty a penisem, který si třel až do ejakulace, pohlavních orgánů své dcery narozené v roce 2009. V roce 2013 ji podle Malůše opakovaně zneužil. V letech 2013 až 2017 navíc muž podle obžaloby minimálně desetkrát osahával o dva roky starší kamarádku své dcery a v roce 2017 opakovaně nejméně dvanáctkrát přiměl k pohlavnímu styku další dceřinu kamarádku, taktéž ročníku 2009. "Lízal jí pohlavní orgány, což dívce nebylo příjemné," uvedl v obžalobě Malůš.
Podle státního zástupce si obžalovaný pořizoval videonahrávky a fotografie nahých dívek mladších 18 let, například na zahradě nebo ve vaně. Při natáčení své dcery podle obžaloby několikrát ejakuloval. Videa a fotky měl podle spisu na paměťové kartě notebooku a na mobilním telefonu. Podle Malůše měl i další fotografie nezletilých nahých dívek stažené z internetu.
Související
Deset let vězení pro pár, který zneužíval chlapce. Dítě trpělo sedm let
Policie dopadla celoevropsky hledaného delikventa. V Praze už obtěžoval děti
Aktuálně se děje
včera
Odstartoval filmový festival ve Varech. Hoffman si přišel pro Křišťálový glóbus
včera
Důchody dorazí kvůli svátkům později. Letos je to naposledy
včera
Hvězdy posunuly své týmy do osmifinále MS. Mexiko dál těší domácí fanoušky
včera
Tragická nehoda na Vysočině. Čelní střet kamionů nepřežil ani jeden z řidičů
včera
Policie prověřuje primáře z Děčína. Nahlásila ho nemocnice
včera
Je to tady zase. Lidé řeší, zda červencová volna ovlivní jejich nákupy
včera
Další překvapení na fotbalovém MS. Už v šestnáctifinále skončili Němci a Nizozemci
včera
Pavel poletí do Ankary, i když se to Babišovi nelíbí. Bude to stát miliony a bude sedět vzadu, reaguje Macinka
včera
Co bude dál s Hormuzským průlivem? Alternativní trasa selhala, světu nezbývá než čekat
včera
Kdo nahradí Zelenského? Hvězda Ukrajina potvrdila, že bude kandidovat na prezidenta
včera
Rusko může zaútočit na Polsko už letos, píše britský a polský tisk. Situace je vážná, přiznal Tusk
včera
Evropě hrozí další vlna extrémního počasí. Při té červnové umíraly tisíce lidí
včera
Jako 12 atomových bomb za vteřinu. Rychlost klimatických změn je ohromná, oceány jsou nejteplejší v historii
včera
Počasí opět zvýšilo riziko požárů. Hrozí především na Moravě
včera
Spojenci nám v Íránu nepomohli, stávající americká podpora NATO je absurdní, prohlásil Trump
včera
Bělorusko doporučilo svým občanům, aby necestovali do Ruska
včera
Po útoku na Kyjev už nejméně 30 mrtvých. Ukrajina poslala v odvetě rakety na Bělgorod
včera
Před sídlem OSN se zapálil muž držící tibetskou vlajku
včera
Teherán se chystá na obří akci pro miliony lidí, pohřeb Chameneího ale běžné Íránce nezajímá
včera
Počasí bude během prodlouženého červencového víkendu proměnlivé
První červencový víkend, který bude navíc prodloužený o pondělní státní svátek, se nezadržitelně blíží. Doprovázet ho nicméně má poměrně proměnlivé počasí. Teploty tentokrát zůstanou pod hranicí 30 stupňů, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Zdroj: Jan Hrabě