Novosedly - Nález tajné schránky na oblíbenou turistickou hru, takzvaný geocaching, odstartoval ve středu odpoledne policejní manévry nedaleko Novosedel na Břeclavsku. Dělníci totiž našli pouzdro pod mostem u železničního přejezdu a domnívali se, že jde o nastraženou výbušninu, zjistila agentura Mediafax.
Břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová agentuře Mediafax řekla, že dělníci objevili při revizi mostů podivný předmět, připevněný ve spodní části mostu. "Obávali se, že se může jednat o nástražný výbušný systém, a proto zavolali policii," řekla mluvčí.Podezřelá schránka byla pod mostem přes potok v polích, policisté proto nemuseli nikoho evakuovat. Nebezpečí ovšem mohlo hrozit blízké železniční trati. "Železničáři proto nařídili strojvedoucím dočasně v okolí mostu snížit rychlost vlaků," řekla Haraštová.Na místo přijeli policejní pyrotechnici, hasiči a záchranná služba. Krátce po 16. hodině pyrotechnici potvrdili, že se nejedná o výbušninu, ale o schránku vztahující se ke hře zvané geocaching. "Veškerá bezpečnostní opatření pak policisté odvolali," řekla Haraštová.Geocaching je stále více oblíbená hra na pomezí sportu a turistiky. Spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané cache, o níž jsou na internetu známy její zeměpisné souřadnice. Při hledání se používají turistické přijímače GPS. Po objevení cache, se nálezce zapíše do seznamu, schránku opět uschová a zamaskuje.Jednou ze základních myšlenek geocachingu je umisťování keší na místech, která jsou něčím zajímavá a přesto nejsou turisticky navštěvovaná. V popisu cache jsou pak uvedeny informace o místě s jeho zvláštnostmi a zajímavostmi. Cache se ale umisťují i do zajímavých míst velmi frekventovaných. V některých případech je zajímavým právě úkol, který je s nalezením cache spojený.
Související
Česká města kvůli koronakrizi mění plány. Ubytovací poplatky se zvyšovat nebudou
Břeclav rozdává seniorům dezinfekci zdarma
Aktuálně se děje
včera
Ve StarDance už nezbývá žádné místo. Poslední hvězdou je Vojta Dyk
včera
Obchody se o některých svátcích podřizují zákonu. Mohlo by se to změnit
včera
Další z obviněných v kauze pardubického útoku skončil ve vazbě
včera
Pravda o projevech změny klimatu v Česku. Nejde jen o rostoucí teploty
včera
Žena spáchala atentát. Před sto lety chtěla zabít Mussoliniho
včera
Ministerstvo výrazně snížilo cenový strop na pohonné hmoty
včera
USA z NATO nemohou jen tak vystoupit, připomíná americký senátor. Trump k rozvázání smlouvy nemá pravomoci
včera
Pavel: Trump v posledních týdnech poškodil důvěryhodnost NATO více, než Putin za celé roky
včera
Strop na pohonné hmoty s cenami zatím příliš nepohnul. Analytik prozradil, jaký očekává další vývoj
včera
Pokud nedodržíte dohodu, zahájíme vojenskou akci, jakou svět dosud neviděl, vzkázal Trump Íránu
včera
USA nejsou jediné, kdo kvůli příměří nešetří sebechválou. Skutečný vítěz ale leží jinde
včera
Vance v Budapešti po boku Orbána popřel, že se Spojené státy míchají do maďarských voleb
včera
Zelenskyj: Washington záměrně ignoruje důkazy o tom, že Moskva aktivně pomáhá Íránu
včera
Trumpova propaganda jede na plné obrátky. Hegseth označil křehké příměří s Íránem za historické a drtivé vítězství
včera
Odešla atletická legenda. Zemřel diskař Imrich Bugár
včera
Rutte se setkal s Trumpem. Odmítl říct, jestli USA chtějí vystoupit z NATO
včera
Počasí do konce týdne: Bude ještě mrznout, přidají se i deště
8. dubna 2026 21:41
Írán nepochopil, že Libanonu se příměří netýká, prohlásil Vance. Izrael by se ale podle něj mohl zklidnit
8. dubna 2026 20:28
Trump pohrozil uvalením padesátiprocentních cel na zemi, která bude dodávat zbraně Íránu
8. dubna 2026 19:08
Pojedu v čele české delegace na summit NATO, oznámil Pavel
Vztahy mezi Pražským hradem a Úřadem vlády vstupují do další fáze diplomatického přetlačování. Prezident Petr Pavel zaslal premiérovi Andreji Babišovi oficiální dopis, v němž jasně deklaruje svůj záměr vést delegaci České republiky na nadcházejícím summitu NATO. Ten se má uskutečnit počátkem července v turecké Ankaře a očekává se, že půjde o jedno z nejdůležitějších setkání aliančních lídrů v posledních letech.
Zdroj: Libor Novák