Praha - Celosvětově hledaný Čech, po kterém česká policie už 5 let pátrá prostřednictvím Interpolu, se stal na druhém konci světa známým spisovatelem. Informace o tom, kde se v posledních letech skrýval před zákonem, vypátrala televize Nova.
Česká policie už potvrdila, že známý spisovatel a hledaný muž jsou ve skutečnosti jeden a tentýž člověk. Celosvětové pátrání po tomto muži vyhlásila česká policie před pěti lety. Zmizel ale už dřív, proto má policie k dispozici jen mnohem starší fotografii. Jde o Lubomíra Kordače, lovce pokladů.
Muž stejného jména a českého původu se přitom před několika lety proslavil v Dominikánské republice. Pátral tam po pokladech ve vracích potopených lodí a napsal o tom tři knihy.
Když televize Nova informace o známém karibském spisovateli objevila, policie potvrdila, že jde o hledaného muže. Jeho původ už řešila i dominikánská média.
"My tyhle informace, které se tam objevily v médiích, máme. Ale toho člověka se nepodařilo zatím vypátrat," řekla mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová. Kde je hledaný Lubomír Kordač teď, není jasné. Nejspíš musel právě kvůli svému úspěchu zmizet.
V Dominikánské republice se přitom podle některých spekulací měl schovávat i další z nejhledanějších Čechů. František Procházka (39), ten je hledaný pro krádež půl miliardy korun ze sídla bezpečnostní agentury. Ani údajného pachatele historicky největší české loupeže se ale zatím nepodařilo vypátrat.
Zřejmě nejdéle celosvětově hledaným Čechem je František Hudec (62). Policie po něm pátrá pro vraždu manželky a syna. Hudce policie pokládá za obzvlášť brutálního vraha. Předpokládá, že se může skrývat někde v zemích bývalého Sovětského svazu a nebo je už mrtev.
Největší problém s hledanými lidmi je administrativní vyřizování kolem zadržené osoby. Jednání o převozu hledaných i dnes trvají často měsíce a roky. Tedy pokud se je vůbec podaří najít.
"Po letošní amnestii se počet hledaných snížil o více než dvě třetiny. Aktuálně pátráme asi po devíti a půl tisíci lidech," dodává Kropáčová.
Související
Smrtelná nehoda ve středních Čechách. Zasahoval vrtulník
Policie apeluje na média. Jde o dopadení pachatelů útoku v Pardubicích
Aktuálně se děje
včera
Szijjártó měl Lavrovovi podávat hlášení o obsahu jednání EU. Magyar obvinil vládu z vlastizrady
včera
Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? Teherán světu skutečný dostřel tajil
včera
Trump: USA a Írán jednají o mírovém plánu, Modžtaba Chameneí je možná mrtvý
včera
Eskalace zrychluje, únikových cest ubývá. Možnosti ukončení války v Íránu se dramaticky zužují
včera
Kubánská armáda je připravena na případnou americkou agresi, vzkazuje Trumpovi Havana
včera
Ceny ropy začaly po Trumpově oznámení prudce klesat
včera
WP: Ruští agenti chtěli uskutečnit falešný pokus o atentát na Orbána, aby vyhrál volby
včera
Okamura chce zrušit „podraz na občany i firmy“. Koalice předloží návrh na zrušení části poplatků za ČT a Rozhlas
včera
Írán má v ruce mocnou zbraň. Útokem na odsolovací stanice může rozvrátit celý Blízký východ
včera
Trump nečekaně ustoupil z ultimáta Íránu. Útoky odložil
včera
Rutte věří, že se evropské státy připojí k Trumpově válce proti Íránu
včera
Takové počasí historie nepamatuje. Příští rok otřese globálními statistikami, varuje WMO
včera
Politico: Budapešť funguje jako přímý informační kanál pro Kreml. EU vylučuje Maďarsko z citlivých diskusí
včera
IEA: Situace na světových energetických trzích překonává největší krize moderní historie
včera
Benzin na příděl? Svět čelí větší hrozbě než za velké ropné krize, hrozí výrazné zdražování potravin i paliv
včera
Počasí se v týdnu promění. Přes Česko přejde studená fronta
22. března 2026 21:51
Norská princezna v dokumentech o Epsteinovi. Zmanipuloval mě, tvrdí
22. března 2026 21:02
Velikonoce i letos ovlivní důchody. Tři výplatní termíny budou jiné
22. března 2026 19:54
Norrise poctil prezident Trump. Byl to skvělý chlap, ocenil herce
22. března 2026 19:19
Česko má po osmi letech medaili z halového MS. Lurdes Gloria Manuel ovládla čtvrtku
Česká výprava atletů se konečně dočkala medaile z halového světového šampionátu. V sobotu se o ni v polské Toruni postarala čtvrtkařka Lordes Gloria Manuel, která si navíc doběhla pro tu nejcennější z nich, když závod na 400 metrů ovládla osobním rekordem, tedy v čase 50,76 sekundy. Jedná se tak pro ni o první výrazný seniorský úspěch, kterým tak navázala na svůj titul juniorské mistryně světa.
Zdroj: David Holub