Sázkaři to ví: Hašek smete Sobotku, ve sněmovně bude šest stran. Tipněte si

Praha - Týden před zahájením voleb sázkové kanceláře tipují, že se do Sněmovny dostane nejspíše šest stran. Předpokládají návrat lidovců, z nováčků očekávají v dolní komoře ANO 2011. Zemanovcům vesměs důvěřují méně a Úsvit přímé demokracie mezi budoucí sněmovní strany nepočítají. Vyplývá to ze sázkových kurzů k dnešními dni.

Za jasného vítěze voleb bookmakeři dlouhodobě považují sociální demokracii, na kterou nejčastěji stanovili kurz 1,01:1. Za nimi by v souladu s volebními průzkumy měly následovat KSČM, ANO 2011, TOP 09 a ODS, míní bookmakeři společností Sazka, Tipsport, Chance, Fortuna a Maxi-Tip.

Pouze Tipsport čeká, že se o zvolení šesté strany rozhodne mezi zemanovci a lidovci. Sazka a Chance pokládají za pravděpodobnější, že zemanovci lidovce neporazí. V případě Úsvitu senátora Tomia Okamury vypsaly Tipsport a Fortuna pravděpodobnější kurzy na to, že se do Sněmovny nedostane. 

Největší nabídku volebních sázek má Fortuna, u níž si lidé mohou vsadit například i na to, kdo vyhraje volby v Praze a ve středních Čechách a kdo z devíti vybraných dvojic získá více preferenčních hlasů. V této disciplíně sázkaři věří, že místopředseda ČSSD Michal Hašek porazí stranického předsedu Bohuslava Sobotku a šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg své konkurenty Miroslavu Němcovou i Andreje Babiše.

V souboji skokanů na lyžích by měl lépe dopadnout Pavel Ploc (ČSSD), nežli Jakub Janda (ODS). Podobně v hereckém duelu s Martinem Stropnickým (ANO 2011) by mohl být úspěšnější Vítězslav Jandák (ČSSD). Naopak šéfovi VV Vítu Bártovi se zřejmě nepodaří ani na přednostní hlasy porazit místopředsedu ODS Jiřího Pospíšila.

ODS a Bobošíková shodně: Uspějeme

Miloš Zeman dnes řekl, že se předvolebním průzkumům nedá věřit. Obdobně se vyjadřuje i ODS, které preference klesají. "Před nějakým týdnem zase byly průzkumy, které ukazovaly přes deset procent. Tím, jak kandiduje řada nových subjektů, tak lze velmi těžko určit prognózu, která z nich má blíže k realitě," konstatoval úřadující předseda ODS Martin Kuba. S tím, že by nakonec jeho strana mohla mít problémy se do sněmovny dostat, nepočítá.

Podobný názor má i bývalý šéf poslaneckého kubu občanských demokratů Marek Benda. "Dlouhodobé průzkumy oscilují mezi osmi až dvanácti procenty. Uvidíme ve skutečných volebních výsledcích. Všeobecně se však ukazuje, že odhodlání voličů jít volit a volit konkrétní stranu je velmi mělké a podle mého názoru o výsledku rozhodne až posledních čtrnáct dnů," řekl on-line deníku TÝDEN.CZ Benda. 

V propadák nevěří ani Jana Bobošíková. „Podpora Václava Klause nám pomáhá, podle našich průzkumů se blížíme sedmi procentům a už teď víme, že hlas pro Hlavu vzhůru nebude hlasem vyhozeným," prohlásila pro Novinky.cz. Čísla posledních oficiálních průzkumů jsou přitom sedmiprocentní podpoře na hony vzdálená. Blok Hlavu vzhůru se buď pohybuje kolem jednoho procenta voličských hlasů, nebo jej agentury zahrnují do kolonky „ostatní strany" spolu s dalšími menšími uskupeními.

Související

Odvolil i prezident Miloš Zeman

Prezidentské volby ovlivňují ruští agenti, udělají to znovu, varuje ruský zpravodaj

Moskva/Praha - V České republice se blíží prezidentské volby. Jejich první kolo odstartuje už druhý lednový pátek. Průzkumy pro první kolo favorizují dosavadního prezidenta Miloše Zemana. Je tu však někdo, kdo o obhajobě stávající hlavy státu vůbec nepochybuje. Ruský server "URA.ru" přišel k šokujícím závěrům, díky kterým se stal při posledních volbách v roce 2013 Miloš Zeman prezidentem. Navíc dodává, že se situace bude opakovat.
Předčasné volby do Sněmovny 2013

To nejlepší z volebních videí na jednom místě + VIDEO

Praha - Jaromír Dušomír, můj hlas je zelenej, ahóóóój. To je jen několik hlášek, které se po předčasných volbách v minulém roce staly legendárními. Díky videu z dílny Institutu politického marketingu můžete na ty nejlepší kousky z dílen jednotlivých stran a hnutí.

Více souvisejících

Volby 2013 sázení ODS

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Sergej Lavrov

Lavrov se po roce setkal s Rubiem. Varoval USA před podporou Ukrajiny

Ruská diplomacie na schůzce v Manile varovala Spojené státy před pokračováním podle ní nepřijatelných dodávek zbraní Ukrajině. Zpráva navazuje na oficiální prohlášení ruského ministerstva zahraničí o jednání mezi šéfem ruské diplomacie Sergejem Lavrovem a americkým ministrem zahraničí Marcem Rubiem, které proběhlo na okraji asijského summitu.

před 3 hodinami

Ilustrační foto

Evropa na suchu. Extrémní počasí mění kontinent k nepoznání

Klimatická krize spojená s extrémními vlnami veder proměňuje evropský kontinent a výrazně zhoršuje sucho, které region zasáhlo. Závěry vědecké analýzy ukázaly, že extrémně horký vzduch doslova vysává vlhkost z řek, jezer, půdy i vegetace. V západní Evropě zvýšilo globální oteplování pravděpodobnost vzniku takto horké atmosféry osmdesátkrát, zatímco ve východních částech kontinentu čtyřicetkrát. Znečištění z fosilních paliv pak způsobilo, že k takto silnému vysušení půdy dochází v západní Evropě pětkrát a ve východní dokonce jedenáctkrát častěji.

před 4 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

včera

Milka, ilustrační fotografie.

Guardian: Coca-Cola, Mondelēz, Danone či Ferrero bojují proti zdravému stravování vleklými žalobami

Světoví výrobci ultrazpracovaných potravin (UPF) využívají podle zjištění britského serveru The Guardian soudní žaloby k blokování a odkládání vládních opatření zaměřených na boj proti nezdravému stravování. Mezinárodní vyšetřování odhalilo, že mezi lety 2010 a 2025 bylo v pěti zemích podáno celkem 235 žalob proti regulacím, které měly chránit zdraví obyvatelstva. Přestože potravinářské korporace veřejně deklarují podporu veřejnému zdraví, v zákulisí napadají zákony o označování obalů, omezení marketingu i daně z nezdravých potravin.

včera

včera

Báb al-Mandab

Hútíové oznámili blokádu Báb al-Mandab, klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu

Oznámená blokáda průlivu Báb al-Mandab ze strany jemenských Hútíů přichází v pro trh s ropou nejsložitější možnou chvíli. Tito íránští spojenci hrozí uzavřením klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu, v němž se provoz ropných tankerů v posledním období výrazně zpomalil. Přestože povstalci vyhlášenou blokádu zatím fakticky nevymáhají, už samotná hrozba přiměla některá plavidla k opuštění plánů na plavbu směrem na jih z Rudého moře.

včera

Donald Trump

Trump schválil dohodu, která umožní Saúdské Arábií obohacovat palivo pro jaderné reaktory

Americký prezident Donald Trump schválil jadernou dohodu se Saúdskou Arábií, která by království mohla umožnit obohacovat vlastní palivo pro civilní reaktory. Podle vysoce postaveného amerického činitele má pakt trvat třicet let a k jeho oficiálnímu oznámení by molo dojít velmi brzy. Na základě této dohody by měly americké společnosti poskytovat technologii i potřebné expertízy pro rozvoj saúdského jaderného programu.

včera

včera

Pete Hegseth

Írán podporuje Čína i Rusko. Podle Hegsetha je ale na kolenou

Americký ministr obrany Pete Hegseth při vystoupení před výborem pro rozpočtové příděly amerického Senátu prohlásil, že Írán se v současnosti nachází v defenzívě. Podle jeho slov jsou vojenské kapacity Teheránu po téměř dvou týdnech nových amerických leteckých úderů na dosud nejnižší úrovni. Šéf Pentagonu však zároveň odmítl poskytnout jakýkoli časový odhad, kdy by mohl ozbrojený konflikt skončit, a uznal, že Írán i nadále představuje v regionu vážnou hrozbu.

včera

včera

Ilustrační foto

Francie jako první země v EU zakáže přístup na sociální sítě dětem mladším 15 let

Francouzský parlament schválil zákon zakazující přístup na sociální sítě dětem mladším 15 let, čímž se Francie stala první zemí Evropské unie, která nezletilým zamezila používání aplikací typu TikTok. Prezident Emmanuel Macron prosazoval tento zákaz jako klíčovou reformu svého posledního funkčního období a zavázal se k jeho zavedení do září. 

včera

včera

Letní počasí

Počasí moc léto nepřipomíná. Podle meteorologů to v srpnu nebude lepší

Předpověď počasí do poloviny srpna počítá s teplotními výkyvy a celkově průměrnými srážkami. Po výrazném červnovém horku a teplotně průměrné první polovině července nastává v aktuálním týdnu citelné ochlazení. Průměrné týdenní teploty se tak v těchto dnech dostanou pod hranici dlouhodobého normálu.

21. července 2026 22:02

Ilustrační foto

WHO: Vedra nejsou jednorázový, ale trvalý problém. Za čtyři roky zabila jen v Evropě 200 tisíc lidí

Evropský kontinent v současnosti čelí mimořádně intenzivní vlně veder, která si podle odhadů odborníků vyžádá stovky až tisíce lidských životů. Ačkoliv od katastrofálního léta roku 2003 uplynula již více než dvě desetiletí, úmrtnost spojená s vysokými teplotami zůstává alarmující. Přestože celková bilance bude známa až za několik týdnů, španělští výzkumníci již přisuzují horku přes dvě stě deseti obětí během několika dnů. Tragické zprávy o úmrtích v důsledku přehřátí organismu přicházejí také z Francie, což potvrzuje selhávání ochrany zranitelných skupin.

21. července 2026 20:49

Lukašenko čelí rostoucímu tlaku ze strany Putina. Do války s Ukrajinou se mu ani trochu nechce

Běloruský lídr Alexandr Lukašenko čelí narůstajícímu tlaku ze strany ruského prezidenta Vladimira Putina, který usiluje o hlubší zapojení jeho země do konfliktu na Ukrajině. Podle Institutu pro studium války se Kreml snaží získat běloruské území pro rozsáhlejší vojenské operace. Moskva chce z Běloruska masivně vypouštět útočné drony a vytvořit novou nátlakovou frontu na západě. Tímto krokem by přinutila ukrajinské velení k přesunu jednotek z donbaské fronty k Bělorusku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy