Lopeník - Život pro něj ztratil smysl. Šestačtyřicetiletý Břetislav Čaňo totiž před více než rokem přišel o milovanou dvacetiletou dceru Natálku. Ta byla jednou z dívek, která zahynula při tragické rallye v Lopeníku. Teď se Břetislav pokusil o sebevraždu.
S tragickou smrtí dvacetileté dcery Natálky se rodina Čaňova z Nivnice na Uherskohradišťsku vyrovnává velmi těžce. Ani více než rok velké rány nezahojil. Břetislav se nyní vše pokusil vyřešit sebevraždou! Uvedl to pondělní Blesk.
"Mohu jen potvrdit, že vyšetřujeme pokus muže (46) o sebevraždu. V momentě, kdy se pokusil oběsit, ho zachránila manželka, která byla nablízku. Poskytla mu první pomoc," sdělil mluvčí policie Aleš Mergental. Podle Blesku je Břetislav v kritickém stavu v uherskohradišťské nemocnici.
Břetislavovi se po smrti milované dcery naprosto zhroutil svět. V rozhovoru pro Blesk přesně rok po tragédii uvedl, že chodí jen do práce a z práce. Stále pak myslí na Natálku. Zároveň naznačil, že ho smrt dcery zlomila a zničila mu život. K tomu se přidali osobní i finanční problémy.
Otec tří synů a tragicky zesnulé dcery se už nevěnuje svým koníčkům. Dříve byl rocker, teď už ho ale hudba nezajímá, nechodí ani na pivo a nevěnuje se ani své motorce. Složil také funkci hospodáře rybářů. V sobotu se pak pokusil o sebevraždu ve svém pokoji.
Břetislav Čaňo přišel při rallye, která projížděla Lopeníkem, o dvacetiletou dceru. Natálku a tři její kamarádky Klárku (7), Beátku (18) a Karolínu smetlo závodní auto. Ačkoliv šlo o jezdeckou chybu, hlavní vinu za smrt dívek nese především pořadatel a přítel jedné z mrtvých dívek Petr P. Ten totiž pustil dívky na místo, kde neměly co dělat.
Související
Tragická Rallye Šumava: Česko sbírá peníze na pohřeb zesnulé Aleny Krejčíkové. Co měla, investovala do auta
Tragédie na Rallye Šumava. Spolujezdkyně nepřežila nehodu, závod předčasně skončil
Aktuálně se děje
před 15 minutami
Brutální metoda zachraňující životy. Před sestřelením amerických F-15 se piloti katapultovali, hrozí jim doživotní problémy
před 37 minutami
Proč válka v Íránu tlačí ceny ropy nahoru? Nehraje se o nedostatek, ale očekávání
před 1 hodinou
„Přestaňte fňukat.“ Opozice před hlasování o vydání tepe Babiše
před 2 hodinami
Nebojím se vás, ale vy se bojte mě, řekl Babiš. Požádal poslance, aby ho nevydávali ke stíhání
před 3 hodinami
Napětí z války v Íránu se přenáší na další země. Kurdové se bojí o svůj sud
před 3 hodinami
Sněmovna začala rozhodovat o vydání Babiše a Okamury ke stíhání
před 4 hodinami
Izraelská armáda opět udeřila v Íránu a Libanonu. Íránská armáda vyslala na Izrael rakety
před 5 hodinami
Počasí bude v příštím týdnu stabilní. Ranní a odpolední teploty se mají výrazně lišit
včera
Pošta od dubna mění ceník. Platby zákazníků budou vyšší
včera
Slovensko stupňuje tlak. Fico oznámil ukončení nouzových dodávek elektřiny na Ukrajinu
včera
Počasí v Česku: Uplynulá zima očima meteorologů. Možná vás překvapí, jaká byla
včera
Irák zasáhl blackout. USA vyzvaly občany k evakuaci
včera
Válka v Íránu vráží klín mezi USA a EU. Madrid se bouří proti Washingtonu, nesouhlasí ani s Merzem
včera
Izraelské letectvo zničilo připravené íránské odpalovací zařízení balistických raket
včera
Hegseth: Írán se pokusil zavraždit Trumpa, íránský režim je vyřízený. Amerika vítězí rozhodně, ničivě a bez milosti
včera
Hegseth: Operace v Íránu je stále v počátcích. Začneme útočit silněji a hlouběji ve vnitrozemí
včera
Vražda dítěte na Lounsku. Policie přiznala, že zadržela příbuzného oběti
včera
Americká ponorka potopila íránskou válečnou loď. NATO sestřelilo raketu mířící do Turecka
včera
CIA vyzbrojuje Kurdy. Chce vyvolat povstání v Íránu, píše CNN
včera
Babiš si ve Sněmovně hrál na dispečera. Zkritizoval Ryanair, Hřiba poslal na psychiatrii
Premiér Andrej Babiš se na středečním jednání Poslanecké sněmovny osobně vložil do řešení krizové situace českých občanů, kteří kvůli eskalaci konfliktu na Blízkém východě uvízli v zahraničí. V emotivním a podle některých přítomných poněkud zmatečném projevu kritizoval přístup komerčních aerolinek a snažil se přímo z řečniště koordinovat záchranné lety.
Zdroj: Libor Novák