Praha - Koupaliště se chystají na první letošní víkend, na který meteorologové slibují tropické teploty. Voda v přírodních koupalištích je podle hygieniků většinou dobrá, teplota se přibližuje 17 stupňům Celsia. Najde se ale pár míst, kde hygienici koupání nedoporučují. Je to například na jihu Čech rybník Hejtman a Staňkovský rybník, či tábořiště Vojníkov na Písecku. Na severu Čech je to pak Sluníčko v Chrastavě u Liberce, zjistili dnes zpravodajové ČTK.
V uvedených rybnících na jihu Čech neplatí zákaz koupání, hygienici ho ale nedoporučují dětem, těhotným ženám, lidem trpícím alergiemi a také s oslabeným imunitním systémem. Na dalších pěti sledovaných místech v Jihočeském kraji je voda vhodná ke koupání. Zdravotní problémy ovšem může přinést koupání na pláži v Lipně nad Vltavou, hygienici proto doporučují plavcům sprchu. Nejčistší voda na Lipně je v Černé v Pošumaví a v Horní Plané. Jedničku dostala také voda v autokempu Radava a u veřejného tábořiště Podolsko na Orlíku.
V Chrastavě u Liberce hygienici sice nedoporučují koupání ve Sluníčku, ale místní s tím nesouhlasí. "Je to přírodní koupaliště a je potřeba k tomu tak přistupovat," uvedl jeho správce Miloš Laksar.
Rovněž v Karlovarském kraji je kvalita vody před sezonou na některých místech zhoršená, ne však nevhodná ke koupání. Příkladem je třeba Rolava v Karlových Varech.
Čistou vodu a bezproblémové koupání nabízejí v těchto dnech přírodní koupaliště v Olomouckém kraji. Hygienici vzorky z Poděbrad a Plumlovské přehrady odebrali poprvé minulý týden a s kvalitou vody jsou spokojeni. Riziko při koupání nehrozí ani v přírodních koupalištích v Pardubickém kraji.
Oblíbené rekreační rybníky v kraji Vysočina také nabízejí čistou vodu ke koupání. Ze 14 prověřených vodních ploch dopadly většinou dobře. Mírně nižší kvalitu vody mělo pět nádrží, například dalešická přehrada v Koněšíně na Třebíčsku.
Kvalitní koupání slibují i koupaliště v Ústeckém, Jihomoravském, Zlínském, Moravskoslezském, Středočeském a Královéhradeckém kraji.
Týdenní předpověď počasí
Předpověď na sobotu:Jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.
Předpověď na neděli:Jasno nebo skoro jasno. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s.
Předpověď na pondělí:Jasno. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 29 až 33 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s nebo klidno.
Předpověď na úterý:Jasno nebo skoro jasno, večer na západě Čech při zvětšené oblačnosti ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 30 až 34 °C. Slabý proměnlivý, během dne mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.
Vyhlídka počasí od středy do pátku:Jasno až polojasno, od západu postupně oblačno až zataženo a na většině území bouřky a přeháňky. V závěru období přeháňky jen ojediněle a zmenšovaní oblačnosti. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C v závěru období 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 29 °C, na východě kolem 32 °C, v závěru období 20 až 25 °C, informuje chmi.cz.
Související
Tragický incident v dovolenkovém ráji Čechů. Malá holčička je po smrti
Chodíte rádi na koupaliště? Pak pro vás vědci nemají moc dobré zprávy. Popsali, co vše můžete chytit
Aktuálně se děje
včera
StarDance hlásí návrat tanečnice, která doprovázela Zárubu
včera
Hokejová trenérka MacLeodová přerušila kariéru. Bude se věnovat léčbě rakoviny prsu
včera
Speed Marathon je tady. Policie odhalila, kde bude zítra měřit
Aktualizováno včera
Havlíček už nebude ministrem průmyslu. Chystá se zajímavá změna
včera
Karel III. bude na návštěvě USA pod tlakem. Epsteinovy oběti chtějí konfrontaci
včera
Poplatky skončí, potvrdil Klempíř a představil plán. Opozice avizuje tvrdý boj
včera
Výhled počasí na měsíc. Nejtepleji má být kolem květnových svátků
včera
Magyar prozradil, zda chce mluvit s Putinem či Trumpem
včera
Statisícové škody, případů přibývá. Policie varovala před zločiny na internetu
včera
Ropa má znovu proudit Družbou od konce dubna, oznámil Zelenskyj
včera
Trumpova Amerika je větší hrozbou než Čína, domnívají se Evropané
včera
Nebezpečný precedent. OSN reaguje na americkou námořní blokádu
včera
Babiš usměrnil Turka. Motorista chtěl mluvit do účasti prezidenta na summitu NATO
včera
Neshody mezi Íránem a USA. Problém je v obohacování uranu
včera
Pokus o vraždu v plzeňské věznici. Případ řeší kriminálka
včera
Vance mluví o pokroku v jednáních s Íránem, obvinil ho ale z ekonomického terorismu
včera
Babiš nechápe, proč by prezident měl být členem delegace na summitu NATO
13. dubna 2026 22:03
Dva ze čtyř už někdy vyhráli. StarDance představuje tanečníky pro letošní řadu
13. dubna 2026 20:19
Počasí se má v týdnu ještě vylepšovat, slibuje aktuální předpověď
13. dubna 2026 19:34
Babiš napsal dopis do Bruselu. Vláda schválila novely zákonů o dokladech
Premiér Andrej Babiš (ANO) po zasedání vlády informoval o dalších krocích jeho kabinetu k zachování konkurenceschopnosti českého a evropského průmyslu. Babiš se rozhodl napsat dopis do Bruselu. Vláda zároveň schválila návrh novel zákonů o cestovních dokladech a o občanských průkazech nebo novelu nařízení vlády o stanovení částek životního minima a existenčního minima.
Zdroj: Jan Hrabě