Česko se loučí s Gottem. Na Žofín proudí davy, lidé odcházejí v slzách

Česko se loučí se zpěvákem Karlem Gottem, který zemřel v úterý 1. října po dlouhé a těžké nemoci. EuroZprávy.cz se odpoledne opět vydaly na místo posledního rozloučení na pražském Žofíně.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Lidé se přicházejí poklonit Karlu Gottovi na Žofín
doporučujeme

Na pražském Žofíně se dnes veřejnost loučí se zpěvákem Karlem Gottem. Na místě posledního rozloučení jsme byli už v osm hodin ráno, o více než 9 hodin později není situace moc odlišná. Fronta sahá až na Janáčkovo nábřeží na Smíchově a je teď o několik desítek metrů delší.

Na konec fronty se právě řadí rodina z východočeských Pardubic. "Vyráželi jsme až po práci," říká nám žena. Od žofínského paláce, kde se lidé mohou Gottovi naposledy uklonit, ji tou dobou dělí více než hodina.

U Národního divadla, na druhém břehu Vltavy, totiž zpovídáme jednoho z fanoušků, který nám říká, jak dlouho již ve frontě stojí. "Tři čtvrtě hodiny," prozrazuje. Jeho samotného přitom dělí od budovy ještě přinejmenším pár desítek metrů i minut.

Jisté změny oproti ránu ale přece jen pozorujeme. Přibyli mladší lidé, kteří byli ve škole či práci. Jde jen o další důkaz, že Gott byl fenomén, který dokázal oslovit všechny věkové kategorie. Nápoje od záchranářů, kteří společně s policisty celý den dohlíží na poklidný průběh akce, tak přijímají lidé napříč generacemi.

Všichni ale nemají nekonečnou trpělivost. Sice jen jednotky lidí to vzdávají už ve frontě, další si však odpustí podpis do kondolenčních knih, na který se stojí další fronta.

Místo posledního rozloučení opouštějí fanoušci přes Galerii Mánes. Někteří mají evidentně na spěch, řada lidí se ovšem ani u východu nemůže ubránit slzám. Národ zkrátka přišel o velkého umělce, jehož tvorba zasáhla miliony lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolik je v Česku bezdomovců? Na ulicí žijí i děti, ukázalo sčítání

17.10.2019 17:10 Aktualizováno V Česku žilo na jaře letošního roku 23.830 bezdomovců, z toho 2600 bylo mladších 18 let. Nejvíce…

Jan Kraus kárá Čechy: Karel Gott zemřel a vy ho kádrujete? Tak to tedy ne

17.10.2019 17:09 Aktualizováno Moderátor Jan Kraus ve své středeční show promluvil o smrti Karla Gotta. Místo osobní vzpomínky ale…

Na střelnici v Třinci hořely pneumatiky, z areálu se valil hustý dým

17.10.2019 16:06 V areálu střelnice poblíž sídliště Borek v Třinci na Frýdecko-Místecku dnes odpoledne vzplály…

Neštěstí v Berouně: Popelářský vůz srazil chodkyni, přišla o nohu

17.10.2019 15:47 Popelářský vůz dnes v centru Berouna srazil pětašedesátiletou chodkyni a těžce ji zranil. Vrtulník…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama