Česko se loučí s Gottem. Na Žofín proudí davy, lidé odcházejí v slzách

Česko se loučí se zpěvákem Karlem Gottem, který zemřel v úterý 1. října po dlouhé a těžké nemoci. EuroZprávy.cz se odpoledne opět vydaly na místo posledního rozloučení na pražském Žofíně.

Lidé se přicházejí poklonit Karlu Gottovi na Žofín
doporučujeme

Na pražském Žofíně se dnes veřejnost loučí se zpěvákem Karlem Gottem. Na místě posledního rozloučení jsme byli už v osm hodin ráno, o více než 9 hodin později není situace moc odlišná. Fronta sahá až na Janáčkovo nábřeží na Smíchově a je teď o několik desítek metrů delší.

Na konec fronty se právě řadí rodina z východočeských Pardubic. "Vyráželi jsme až po práci," říká nám žena. Od žofínského paláce, kde se lidé mohou Gottovi naposledy uklonit, ji tou dobou dělí více než hodina.

U Národního divadla, na druhém břehu Vltavy, totiž zpovídáme jednoho z fanoušků, který nám říká, jak dlouho již ve frontě stojí. "Tři čtvrtě hodiny," prozrazuje. Jeho samotného přitom dělí od budovy ještě přinejmenším pár desítek metrů i minut.

Jisté změny oproti ránu ale přece jen pozorujeme. Přibyli mladší lidé, kteří byli ve škole či práci. Jde jen o další důkaz, že Gott byl fenomén, který dokázal oslovit všechny věkové kategorie. Nápoje od záchranářů, kteří společně s policisty celý den dohlíží na poklidný průběh akce, tak přijímají lidé napříč generacemi.

Všichni ale nemají nekonečnou trpělivost. Sice jen jednotky lidí to vzdávají už ve frontě, další si však odpustí podpis do kondolenčních knih, na který se stojí další fronta.

Místo posledního rozloučení opouštějí fanoušci přes Galerii Mánes. Někteří mají evidentně na spěch, řada lidí se ovšem ani u východu nemůže ubránit slzám. Národ zkrátka přišel o velkého umělce, jehož tvorba zasáhla miliony lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klub, v němž se měl po nocích natáčet film, prověřuje policie

25.09.2020 17:40 Aktualizováno Hudební klub Cross v Praze, kde se po nocích údajně měl natáčet film, podle ministra zdravotnictví…

Senát medailí ocenil zesnulého předsedu Kuberu či biskupa Malého

25.09.2020 17:15 Někdejší předseda Senátu Jaroslav Kubera, mluvčí Charty 77 a biskup Václav Malý, členové skupiny…

Většina Čechů se nechce dát očkovat proti covidu-19. Důvodu je několik,…

25.09.2020 15:40 Většina Čechů není ochotná nechat se očkovat proti nemoci covid-19, až bude k dispozici vakcína.…

Žena porušila karanténu. Od soudu si odnesla tříletý trest

25.09.2020 13:29 Renáta Gažová měla v květnu pozitivní test na koronavirus a hygienici jí nařídili povinnou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama