Charita Kroměříž ve spolupráci s městem Koryčany na Kroměřížsku vyhlásila veřejnou sbírku na pomoc lidem postiženým středečním výbuchem rodinného domu. Zástupci Charity to uvedli na sociální síti. Při explozi v Koryčanech zahynuli dva dobrovolní hasiči, další čtyři lidé včetně dvou hasičů utrpěli zranění.
Číslo sbírkového účtu, na který mohou zájemci přispívat, je 115-5041170287 / 0100. Peníze mohou vložit také do pokladny Charity Kroměříž ve Ztracené ulici. Město Koryčany podle zástupců charity připravilo zapečetěné pokladničky, které lze najít na městském úřadě, v lékárně v Masarykově ulici a v prodejně potravin v téže ulici.
Finanční pomoc rodinám hasičů, kteří k úniku plynu vyjížděli, plánuje také zlínské hejtmanství. Krajští radní by o ní měli rozhodovat v pondělí. "Jako Zlínský kraj jsme připraveni poskytnout okamžitou pomoc," uvedl hejtman Radim Holiš (ANO). Ve čtvrtek schválili pomoc pozůstalým po dvou dobrovolných hasičích zastupitelé Valašského Meziříčí na Vsetínsku. Město oběma rodinám poskytne shodně částku 10.000 korun.
Výbuch prověřuje policie jako obecné ohrožení z nedbalosti. Právní kvalifikace se ještě může změnit. Před explozí majitelé prováděli v domě rekonstrukci. Při ní bylo poškozeno plynové potrubí, což vedlo k následnému výbuchu, uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Související
Někdejší televizní tvář Jolana Voldánová je novou ředitelkou Nadace Charty 77
Papež František odvolal celé vedení římskokatolické charitativní organizace Caritas Internationalis
Aktuálně se děje
před 20 minutami
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 1 hodinou
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 1 hodinou
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 2 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 2 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 3 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 4 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 5 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 6 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
Českou uměleckou scénu zasáhla smutná zpráva. Ve věku 93 let zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk, držitel Oscara, Césara či Českého lva. Proslavila ho zejména úspěšná spolupráce s oscarovým režisérem Milošem Formanem.
Zdroj: Jan Hrabě