Forejt kritizuje Hrad. Arogance, ponižování podřízených a psychický nátlak, vrátila mu úder Mynářová

Poprask kolem pondělního předávání státních vyznamenání pokračuje. Bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt kritizuje třeba zasedací pořádek ve Vladislavském sále. Konkrétně zmínil podivné usazení manželky hradního kanceléře Vratislava Mynáře Alex. Ta si to ale nenechala jen tak líbit.

Přidejte svůj názor 55 komentářů

Předávání státních vyznamenání (28. říjen 2019)
doporučujeme

Jindřich Forejt působil v letech 2004 až 2016 jako ředitel odboru protokolu kanceláře prezidenta republiky, a to v období výkonu funkce prezidentů Václava Klause a Miloše Zemana. Ve funkci oficiálně skončil kvůli „řadě pracovních selhání“ a také kvůli kompromitujícímu videu s drogami a sexuálními hrátkami.

Přesto dnes Forejt v médiích dál vystupuje jako expert na protokol. V rozhovoru pro Blesk přiznal, že se diví, jak vypadaly letošní oslavy 28. října včetně předávání státních vyznamenání. Kritikou rozhodně nešetří.

Podle něj to byl nesmírně smutný výjev. „Jako někdo, kdo se při své práci patnáct let zabýval studiem domácích a zahraničních tradic, mohu zodpovědně prohlásit, že prezidentská tradice naší země – tedy v podobě slavnostního aktu předávání státních vyznamenání – dostala, jak se říká, pořádně na frak,“ posteskl si expert.

Podle něj by nakonec bylo lepší, kdyby se podobné akce ani nekonaly. „Pokud to takto půjde dál, bylo by možná lepší, kdyby se státní vyznamenání za současného vedení Kanceláře prezidenta republiky udělovala a zasílala korespondenčně,“ tvrdí.

Poukázal například na to, že v první řadě při předávání státních vyznamenání seděla i manželka hradního kanceléře Vratislava Mynáře Alex. Vedle ní pak seděla bývalá první dáma Livie Klausová a její manžel Václav Klaus. Jen o kousek dál pak měla své místo manželka prezidenta Ivana Zemanová a dcera prezidenta Kateřina.

„Když jsem na obrazovce zahlédl paní Mynářovou, doufal jsem, že zde sedí proto, že bude oznámeno její jmenování do vrcholné státní funkce, nebo že se konečně ujme moderování večera, a dá tak slavnostnímu aktu profesionální úroveň,“ rýpnul si. To se ale podle něj nestalo.

Jenže Alex Mynářová si to nenechala jen tak líbit. „Když byl ředitelem protokolu Jindřich Forejt, usazoval mě ve Vladislavském sále, tuším, do 13. řady. Plně jsem to respektovala. Stejně tak teď respektuji nového ředitele protokolu, který ctí rovnost muže a ženy a usazuje mě vedle manžela,“ rýpnula si s odkazem na současného šéfa hradního protokolu Rudolfa Jindráka.

Forejtovi pak poslala jeden osobní vzkaz. „Jindro, něco jsme spolu zažili a ty moc dobře víš, že co je mi na hony vzdálené, je právě arogance. Já jsem zůstala nohama na zemi. Arogance, ponižování podřízených a psychický nátlak je přeci Tvá parketa´,“ dodala ostře manželka hradního kancléře.

Loading...
Vstupte do diskuze (55)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoda na Znojemsku má pátou oběť, v nemocnici zemřel čtyřměsíční chlapec

14.11.2019 13:02 Pondělní autonehoda u Pavlic na Znojemsku má pět obětí. Ve Fakultní nemocnici v Brně zemřel i těžce…

Lidé nechtěli svobodu? Pamětnice prozradila, proč Čechoslováci vstupovali…

14.11.2019 12:57 Česko si už za několik dní připomene 30. výročí od sametové revoluce. Slovenská diplomatka,…

Odposlechy Béma a Janouška jdou k soudu, říkali si Kolibříku a Mazánku

14.11.2019 12:02 Státní zástupce dnes podal obžalobu v kauze vynesení odposlechů bývalého pražského primátora Pavla…

Druhá nejvyšší výhra v historii Sportky: Šťastlivec dostane čtvrt miliardy

14.11.2019 11:55 Ve Sportce ve středečním losování padla druhá nejvyšší výhra v historii této hry. Sázející ze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama