Pražský Hrad

Petr Pavel

Pavel ocenil matadory české politiky Pitharta a Schwarzenberga či zpěvačku Kubišovou

Prezident Petr Pavel poprvé od březnového nástupu do funkce uděloval státní vyznamenání, což je jedna z povinností hlavy státu u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu, který připadá na 28. října. Pavel ocenil přes 60 osobností. V projevu zdůraznil, že Česko má momentálně nejpevnější bezpečnostní ukotvení v historii. 
Představitelé státu si na Vítkově připomněli výročí vzniku Československa. (28.10.2023)

Za Pavla jako za Zemana? Hrad přiznal chybu ohledně lánského honu pro prezidentova sponzora

Prezidentská kancelář nedodala včas do registru smluv dokument, na jehož základě se minulý týden v Hradem spravované lánské oboře konal hon na zvěř pro investiční firmu Wood & Company. Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky (KPR) Jana Vohralíková v pátek novinářům řekla, že šlo o administrativní pochybení, ze kterého nebude vyvozovat žádné důsledky. Uvedla to ve vysílání Česká televize.
Petr Pavel

Pavel chce zpět agendu, které se Zeman vzdal. Blažek souhlasí

Prezident Petr Pavel si přeje, aby se pod Pražský hrad vrátilo rozhodování o žádostech o milost. Hlava státu o nich chce rozhodovat nejpozději od 1. ledna 2024, prozradil ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) v nedělním vydání diskuzního pořadu Otázky Václava Moravce. 
Miloš Zeman

Zemanovo dědictví. Hradu hrozí pokuta kvůli utajování žádostí o abolice

Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) spustil správní řízení s prezidentskou kanceláří ohledně žádostí bývalé hlavy státu Miloše Zemana o abolice. Úřad zjišťuje, zda dopisy, jejichž prostřednictvím Zeman žádal premiéra o spolupodpis ve dvou kauzách týkajících se jeho spolupracovníků, nebyly neoprávněně utajovány. 
Petr Pavel

Prezidentu Pavlovi hrozil bombou na Hradě. Muži teď hrozí vězení

Policie zadržela jednačtyřicetiletého recidivistu, který má na svědomí už čtrnáct výhružných emailů. Naposledy vyhrožoval v pondělí prezidentovi republiky Petru Pavlovi tím, že odpálí nastražené výbušniny v jeho kanceláři. Muži hrozí až tři roky za mřížemi. 
Jana Vohralíková

Kancléřka Vohralíková promluvila o letním stěhování prezidenta Pavla

O nadcházejícím víkendu uplynou čtyři měsíce od nástupu Petra Pavla do funkce prezidenta republiky, ovšem až nyní se zdá být aktuální otázka stěhování páru do areálu Pražského hradu. Vedoucí prezidentské kanceláře Jana Vohralíková prozradila, jaký je harmonogram přesunu do Lumbeho vily. 
Pražský hrad

Zastupoval Zemana, Pavel o jeho služby nestojí. Hrad ukončil spolupráci s Nespalou

Prezidentská kancelář v minulém týdnu ukončila spolupráci s advokátem Markem Nespalou. Píše to server iROZHLAS.cz. Nespala zastupoval minulého prezidenta Miloše Zemana či hradní kancelář mimo jiné ve sporech se Zemanovým bývalým poradcem Zdeňkem Šarapatkou, vnučkou novináře Ferdinanda Peroutky či lékařkou Džamilou Stehlíkovou.
Praha

NBÚ se zabývá možným ohrožením utajovaných informací v Kanceláři prezidenta republiky

Možným ohrožením utajovaných informací v Kanceláři prezidenta republiky (KPR) z předloňského roku se zabývá Národní bezpečnostní úřad (NBÚ). Prověřuje, zda nebyl spáchán přestupek. Informovala o tom dnes Česká televize (ČT). Případ souvisí se skartací utajované zprávy o výbuchu muničního areálu ve Vrběticích. Záležitostí se zabývali i detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ), loni v listopadu případ odložili.

Aktuálně se děje

před 53 minutami

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 4 hodinami

Volební štáb hnutí ANO

Volby by ovládlo Babišovo ANO, získalo by přes třetinu hlasů, ukázal průzkum

V říjnových parlamentních volbách by hnutí ANO vyhrálo s 35 procenty hlasů, což představuje zlepšení o jeden procentní bod ve srovnání se zářijovým průzkumem. Druhé místo by patřilo ODS s 13,5 procenty, zatímco třetí příčku obsadilo hnutí SPD s 10,5 procenty. ODS by si polepšila o půl procentního bodu a SPD o jedno procento.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Ilustrační foto

Změny počasí působí škody za bilion dolarů. 100 miliard ročně opravdu nestačí

Jak už server EuroZprávy.cz informoval ve čtvrtek, účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. A podle jiných odhadů částka v následujících letech raketově vzroste.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

WMO: Letošní počasí po sobě zanechalo stopu zkázy a zoufalství. Příští rok bude ještě horší

Letošní rok bude pravděpodobně tím nejteplejším v dějinách měření. Na okraj klimatického summitu COP28 to dnes uvedla Světová meteorologická organizace (WMO) ve své nejnovější zprávě o stavu globálního klimatu. Z ní vyplývá, že lidstvo čekají častější záplavy, požáry, vlny veder a tání ledovců, a příští rok by navíc mohl ten letošní, rekordně teplý, překonat.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy