Radkin Honzák: Kdo si zaslouží státní pocty? Vlasta Chramostová, nebo Karel Gott?

Pohřeb se státními poctami připravuje vláda s rodinou pro zpěváka Karla Gotta. Po smrti Vlasty Chramostové jsou názory, že právě ona je ta, která si zaslouží státní pohřeb. Radkin Honzák se na blogu Aktuálně zamýšlí komu tedy patří státní pocty?

Honzák, Radkin
doporučujeme

O umělcích se říká, že jsou „svědomím národa“. „Vlasta Chramostová představovala integritu těch, kteří nalítli, prozřeli a žili s rovnou páteří. Vlasta Chramostová nebyla představitelka kulturního průmyslu, byla skutečně velkou herečkou a současně svědomím národa, stejně jako "opilci" Landovský, Havel a další. Vlastě Chramostové vděčíme za zbytky napřímené páteře, stejně jako dalším,“ napsal Honzák.

Honzák napsal výzvu všem, kterým ještě svobodný svět stojí za volbu. „Vlasta Chramostová, nebo Karel Gott?“

Honzák komentoval na blogu i smrt Karla Gotta. „Je smutné, že umřel člověk, kterého mnozí lidé měli rádi, který rozdával pozitivní stimuly v dobách klidných i v dobách zlých a je pochopitelné, že smutek je přirozenou reakcí na tuhle ztrátu," uvedl. 

Přijde mu nechutné, jak politici využívají jeho smrt k vlastnímu zviditelnění. „Naprosto nechutná a odporná je hysterická kampaň, kterou de facto ke svému zviditelnění spustila ta soldateska, která tu teď zaujímá vedoucí pozice, počínaje vládou a konče tím trapným představitelem katolické církve, kterému jsou proti srsti papežovy požadavky na skromnost,“ napsal.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Toaletní papír místo roušky. Na severu Čech sílí odpor vůči vládnímu…

28.09.2020 22:00 Aktualizováno Někteří obyvatelé Ústeckého kraje nenosí roušky na protest proti vládním opatřením. Na sociálních…

Odposlechy lze využít, i když byly nařízeny v jiné kauze, rozhodl Nejvyšší…

28.09.2020 20:26 Odposlechy lze užít jako platný důkaz, i když byly nasazeny kvůli jinému podezření. Podle…

Vážná nehoda na Olomoucku: Několik zraněných, jednoho museli hasiči…

28.09.2020 19:45 Aktualizováno Na silnici druhé třídy u Štěpánova u Olomouce se dnes odpoledne srazily dva osobní automobily. Na…

Hasiči už druhý den zápolí s požárem na Olomoucku, hoří halda štěpky

28.09.2020 16:02 Hasiči již druhý den likvidují požár velké haldy štěpky v Kozlově na Olomoucku. Halda materiálu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama