Hotelům po ukončení kontroly covidových certifikátů stoupají rezervace

Ukončení kontroly dokladů o očkování nebo prodělané nemoci covid-19 zvedlo ubytovacím provozům rezervace. Někde v posledních dnech narostly o čtvrtinu. Zájem je spíše od domácích turistů, v následujícím období se předpokládá stoupající zájem také od zahraničních návštěvníků. Vyplývá to z ankety ČTK mezi hoteliéry a rezervačními portály.

Síť Czech Inn Hotels zaznamenal okamžitě po oznámení uvolnění opatření výrazný nárůst poptávky v Praze a Brně, ve čtyř a pětihvězdičkových hotelech, a to zhruba o pětinu. Pobyty objednávají především Češi a Slováci. "Zájem je sice především o víkendy a krátkodobé obchodní cesty, přesto je to pro nás mimořádně dobrá zpráva. Předpokládáme další zlepšení v následujících dnech či týdnu, o deset procent, kdy se o tom dozvědí i cizinci," řekl jednatel společnosti Jaroslav Svoboda.

Panorama Hotel Prague sleduje zatím podle svého generálního ředitele Ivana Dvořáka menší růst zájmu o nové rezervace na nejbližší období. Změnu nařízení vnímá jako pozitivní posun pro celé odvětví, kdy se bude moci soustředit na prodej a provoz za podmínek, které umožní vykazovat zisky a začít tak splácet ztráty z předchozí doby. "Trochu nás trápila komunikace a nejistota, zda zmiňovaná změna opatření přijde v platnost či nikoliv. Určitě by bylo příjemnější pro všechny strany, mít tuto informaci oficiálně potvrzenou s větším předstihem," doplnil.

Na portálu Hotel.cz s uvolněním stoupla poptávka po rezervacích v Česku o 26 procent. Lidé si podle manažera portálu Milana Petra zamlouvají většinou pobyty na tento víkend, kdy budou slavit Valentýna. Zájem je také o období jarních prázdnin a Velikonoce.

"V den oznámení zrušení povinných kontrol v hotelech vzrostl počet telefonických hovorů na rezervačním oddělení Spa.cz okamžitě o 21 procent. V posledním týdnu vyřizujeme stejný počet rezervací jako v hlavní letní sezoně," uvedl za portál Richard Šipoš. Největší nárůst sleduje u pobytů s dětmi. Po první vlně zájmu Šipoš předpokládá jeho postupné snižování.

Uvolnění se podle prezidenta Asociace hotelů a restaurací ČR Václava Stárka zatím příliš do rezervací nepromítá. "Výjimkou jsou hory, kde počítáme, že bude obsazeno," řekl.

Související

Více souvisejících

Hotely

Aktuálně se děje

před 25 minutami

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Teroristé Hamásu

Dohoda o příměří se bortí. Hamás nesplní požadavky Izraele, ten odmítl jednat

Palestinské radikální hnutí Hamás odmítlo vyjednávat o požadavcích Izraele, které byly podmínkou účastí izraelské delegace na jednáních o nové dohodě o příměří v egyptském Káhiře. Izrael tak v neděli nevyšle svou delegaci do Káhiry, informoval zpravodajský web The Times of Israel s odvoláním na nejmenovaného vládního úředníka.

před 4 hodinami

Jozef Síkela

Síkela: Česko se odkloní od uhlí do roku 2033

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela chce připravit do poloviny roku 2025 zákon, který by zajistil řízený odchod od uhlí v energetice do roku 2033. Tento plán oznámil v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 12 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 13 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy