Sledovali jsme ŽIVĚ: Karel Gott (†80). Loučení s Mistrem končí, lidé se dovnitř nedostanou

Pořadatelé ve 20:00 uzavřeli frontu čekajících fanoušků na rozloučení se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem, další zájemci už se do paláce Žofín nedostanou. V té chvíli sahala fronta lidí na Janáčkovo nábřeží.

Přidejte svůj názor 157 komentářů

Lidé se přicházejí poklonit Karlu Gottovi na Žofín
doporučujeme

Karel Gott zemřel 1. října před půlnocí ve věku 80 let. Léčil se s akutní leukemií.

Lidé, kteří stojí na úplném konci fronty, by se do Velkého sálu žofínského paláce, kde je vystavena rakev, měli dostat zhruba ve 23:45. Rozloučení se tak zúčastní mezi 43.000 a 45.000 lidmi, řekl ČTK provozní ředitel paláce Žofín Jan Hrubý.

Frontu policisté oddělili přenosným hrazením. Podle zpravodaje ČTK však za ním zůstalo přibližně 200 až 300 lidí, kteří doufají v to, že se nakonec na Slovanský ostrov dostanou. Odmítají místo opustit. "Není naše chyba, že jsme přišli až nyní. Museli jsem být v práci a jeli jsme z Brna," uvedla zklamaná dvojice, která je mezi prvními, kteří stojí za hrazením. Lidé se podle zpravodaje ČTK spoléhali na informaci, že při velkém zájmu bude žofínský palác otevřený až do půlnoci.

"Zvolili jsme tuto cestu, aby se dostalo na všechny, kteří se do fronty zařadili," uvedl dále Hrubý. Policie už dříve doporučovala, aby lidé přišli do 20:00. Zatímco v poledne přicházelo na Slovanský ostrov méně lidí než ráno, odpoledne se fronta stále prodlužovala.

Velkým sálem na Žofíně večer proudí lidé stejným tempem jako dopoledne. Neustále je v něm kolem 50 fanoušků všech generací. Stoly uprostřed místnosti se probíhají pod květinovými dary, které lidé dále přinášejí.

Loading...
Vstupte do diskuze (157)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Požár v domově pro postižené: Osm mrtvých, několik zraněných

19.01.2020 09:45 Aktualizováno Při tragickém požáru v domově pro zdravotně postižené zemřelo dnes ráno ve Vejprtech na Chomutovsku…

Janoušek může být opět obžalován, jde o kauzu úhrad od pojišťoven

17.01.2020 18:17 Policie navrhla obžalovat lobbistu Romana Janouška a další čtyři lidi v kauze neoprávněných úhrad…

Čeští dlužníci se polepšili, zpožděných plateb ubývá

17.01.2020 12:06 Schopnost Čechů splácet závazky se loni dále zlepšila. Na konci roku 2019 mělo dluhy po splatnosti…

Pátrání odvoláno. Policie našla pohřešovanou dívku (10)

16.01.2020 17:10 Aktualizováno Jihomoravská policie dnes pátrala po desetileté dívce z Břeclavska, našla ji v pořádku. Policisté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama