Nápor na internet: Informace k úmrtí Karla Gotta hledal milion lidí. Rekordy trhaly i televize

Množství dotazů v internetových vyhledávačích v souvislosti s úmrtím zpěváka Karla Gotta se ve středu zvýšilo téměř o milion. Návštěvnost internetového zpravodajství se zvýšila o stovky tisíc uživatelů. Vyplývá to z informací internetových firem.

Karel Gott - pietní místo u jeho vily Nad Bertramkou v Praze.
doporučujeme

"Za středu evidujeme více než 300.000 hledání v souvislosti s úmrtím Karla Gotta. V předchozí dny to přitom byly stovky dotazů. Největší hledanost nastala kolem desáté hodiny dopoledne, kdy lidé sháněli bezprostřední informace o události, a to především skrze mobilní zařízení. Odpoledne se pozornost veřejnosti ve soustředila na rodinu, manželku Ivanu a dcery. V konečném součtu se vyhledávání obou témat velmi vyrovnává," uvedl produktový manažer vyhledávání na Seznamu Michal Sedláček.

Na českém Google vzrostl objem vyhledávání interpretova jména o více než 500.000 dotazů. O 100.000 dotazů vzrostl objem vyhledávání jména dcery Karla Gotta Charlotte a o více než 100.000 dotazů vzrostl včera v Česku objem vyhledávání jména manželky Ivany. Narostl i zájem o heslo "Bertramka".

"Celosvětově zaznamenalo vyhledávání jména zesnulého interpreta vrchol ve středu v 10:32. Poté objem vyhledávání klesal a opět mírně vzrostl kolem 20:00 hodiny," uvedla mluvčí Google Alžběta Houzarová. Vyhledávání pocházelo celkem z 57 regionů, vévodilo Česko, Slovensko, Německo, Rakousko a Lichtenštejnsko. Vyskytlo se i vyhledávání interpretova jména v azbuce.

Nejsledovanějším pořadem o Gottovi mimo zpravodajství byla premiéra dokumentu Zůstanu svůj na Nově, kterou vidělo 1,2 milionu lidí. Každý z trojice pořadů na ČT1, Co takhle dát si Gotta, Všechnopárty a Neobyčejné životy, zhlédlo mezi 658.000 a 679.000 diváky. Záznam z koncertu umělce na Primě vidělo 263.000 diváků.

Gottovi věnovaly velkou část svého vysílacího času hlavní zpravodajské relace. Největší sledovanost měly Televizní noviny na Nově s podílem 43,5 procenta, což představuje 1,62 milionu lidí.

Úmrtí zpěváka se televize věnovaly již od dopoledne, kdy se informace objevila. ČT24 spustila kontinuální speciální vysílání a komerční stanice nabídly zvláštní zpravodajské vstupy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zavraždění matky surovým způsobem se nepodařilo prokázat. Muž dostal nižší…

29.09.2020 12:24 Za vraždu své matky stráví dvaapadesátiletý muž z Mariánských Lázní 16 let ve vězení. Trest mu dnes…

Nouzový stav: Přísnější tresty, omezování práv občanů, zakázky bez…

29.09.2020 09:56 Nouzový stav je státní krizové opatření vyhlašované v případě závažných živelních, ekologických…

Kobulnický odmítá trest za propagaci terorismu, podal dovolání k…

29.09.2020 09:52 Verdikt nad Slovákem Dominikem Kobulnickým, jenž si má odpykat pět let za propagaci teroristického…

Volby 2020: Občané už by měli mít doma lístky, zveřejňování průzkumů…

29.09.2020 07:28 Poslední ze zhruba 7,5 milionu voličů v Česku by měli nejpozději dnes dostat hlasovací lístky, na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama