Novoroční ohňostroj bude? Organizátoři se vzepřeli vedení Prahy

Organizátoři minulých novoročních ohňostrojů v Praze založili spolek Ohňostroj pro Prahu a chtějí uspořádat show navzdory rozhodnutí vedení hlavního města, která se ohňostroj rozhodla nahradit světelnými projekcemi na budovy, tzv. videomappingem. ČTK to dnes oznámili organizátoři Jan Šaršouna a Martin Peter. Financovat chtějí akci z peněz vybraných od obyvatel.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Magistrát letos v srpnu jako důvod pro změnu uvedl negativní důsledky klasických ohňostrojů, především hluk, který ruší zvířata.

"Dostávám stovky dotazů, jak to bude letos s ohňostrojem, a právě podpora našich fanoušků z Prahy a České republiky mě přiměla pokusit se zachránit novoroční ohňostroj v Praze," uvedl Martin Peter, designér a choreograf posledních pěti ročníků ohňostrojů v Praze.

Podrobnosti chtějí zástupci sdružení uvést až na začátku prosince. "S ohledem na postoj magistrátu by bylo nestrategické prozrazovat více detailů," uvedli Šaršoun s Peterem. Místo a formu prý ale již znají.

K financování produkce chtějí získat peníze prostřednictvím transparentního účtu, na který může přispět kdokoliv. "Věřím, že lidé o ohňostroje stojí, a tak financování necháváme pouze na jejich vůli a každý obyvatel Prahy, občan Česka i organizace může přispět na náš transparentní účet jakýmkoliv obnosem, a pomoci tak zachránit součást kultury naší země," uvedl Šaršoun. Ohňostroje platilo dříve hlavní město ze svého rozpočtu a vydávalo za ně každý rok okolo jednoho milionu korun.

Ohňostroje byly v minulosti odpalovány například z Letné, Vítkova, Petřína nebo z pontonu na Vltavě.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoda při závodech. Kdo odpovídá za újmu způsobenou autem? NS rozsekl spor

19.11.2019 12:07 Za nemajetkovou újmu způsobenou při havárii závodního automobilu může odpovídat nejen pořadatel…

Smrtící výstřel ze zoufalství? Soud řeší případ zabití hosta v restauraci

19.11.2019 09:37 Před olomouckým krajským soudem dnes stanul jednapadesátiletý Milan Sobotka obžalovaný ze zabití…

Demonstranti po několika dnech ukončili blokádu Karolina

18.11.2019 21:01 Demonstranti, kteří po několik dnů blokovali budovu rektorátu Univerzity Karlovy (UK), se dnes…

Útok na romské děti v Lipníku? Začal soud, obžalovaní manželé vinu odmítli

18.11.2019 16:53 Aktualizováno Přerovský soud dnes otevřel případ letošního napadení skupiny romských dětí v zámeckém parku v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama