Štědrý den byl z pohledu hasičů klidný, zasahovali "jen" u 48 požárů

Hasiči na Štědrý den v Česku zasahovali u 48 požárů, což odpovídá dlouhodobému dennímu průměru. Proti loňskému 24. prosinci je to o jeden požár méně. Hasiči letos zasahovali například také u vykolejení vagonu vlaku u Českých Budějovic, nehoda se obešla bez zranění. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru ČR Nicole Studená.

"Z pohledu hasičů byl Štědrý den klidný," uvedla mluvčí. Vedle požárů hasiči vyjížděli také k 23 dopravním nehodám, 15 únikům látek a 171 technickým zásahům.

Škodu zhruba 1,5 milionu korun způsobil požár chaty na Rakovnicku. Jeden člověk byl zraněn. Příčinou vzniku ohně byla nedbalost. "V Brně zase likvidovali hasiči požár zahradního domku, při kterém byla v požářišti nalezena osoba bez známek života. Výše hmotné škody, rovněž tak jako příčina vzniku požáru, jsou nadále předmětem šetření," uvedla mluvčí.

V Praze ve Strašnicích hořela v noci na dnešek izolace na střeše osmipatrového panelového domu. Evakuováno muselo být 30 lidí, nikdo nebyl zraněn. Plameny nezasáhly žádný byt. Škoda je zhruba 100.000 korun. "Příčinou je neprokázané zavinění cizí osobou," uvedla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská.

Požárem vznikla škoda 100 tis. Kč a příčinou je neprokázané zavinění cizí osobou.Foto: https://t.co/LjxEvI3Bze

— Hasiči Praha ? (@HasiciPraha) December 25, 2020

Dva požáry v noci na dnešek likvidovali hasiči v Ústeckém kraji. Škoda za 300.000 korun vznikla při požáru v obývacím pokoji bytu v Petrovické ulici v Ústí nad Labem - Božtěšicích. Hořet tam začalo před 19:00. K druhému požáru v bytě vyjeli hasiči hodinu po půlnoci, do ulice U Pramenu v Lounech. "Shořel svícen. Větší škoda nevznikla," uvedl krajský mluvčí hasičů Lukáš Marvan. Podle operačního důstojníka hasičů v Libereckém kraji byla noc klidná. "Do půlnoci jsme měli jen pár událostí, otevření nějakých bytů a tak," dodal.

Na Štědrý den vyhořel obývací pokoj v panelovém bytě na největším plzeňském sídlišti Lochotín. Prskavka zapálila vánoční stromek. Škoda činí zhruba 250.000 korun, řekl dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. "Stromek začal hořet kolem 18:30 v Rabštejnské ulici. Oheň se rozšířil na sedací soupravu, podlahu i stěnu," uvedl.

Na Vysočině měli hasiči relativně klidný Štědrý večer s deseti zásahy, většinou kvůli technické pomoci při nouzovém otevírání dveří nebo odstranění stromu ze silnice. Před půlnocí vyjeli k ohlášenému požáru dřeva v kotelně, který se ale obešel beze škody, vyplývá z informací na jejich webu.

Hasiči na jihu Čech měli podle mluvčí Venduly Matějů od 17:00 Štědrého dne do dnešních 7:00 šest zásahů. "Jednalo se jen o technické zásahy nesouvisejícími s Vánocemi," řekla. Jedním z nich byl v Písku odtažení nepojízdného elektrobusu z křižovatky.

Související

Více souvisejících

Hasiči Požáry Vánoce život

Aktuálně se děje

před 54 minutami

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jan Cimický

Cimického u soudu hájila spolupracovnice, psychiatr opět nedorazil

V úterý pokračoval soud s psychiatrem Janem Cimickým, který je od loňska obžalován ze znásilnění a vydírání. Cimický dnes k soudu opět nedorazil. K výslechu se dostavily jeho spolupracovnice, přičemž jedna z nich řekla, že si myslí, že se její kolega ničeho nedopustil. 

včera

včera

Léky, ilustrační fotografie.

Algifen má výpadek. Za kapky existují alternativy, ujišťuje ministerstvo

Z výrobních důvodů panuje v Česku krátkodobý výpadek léku Algifen NEO. Ministerstvo zdravotnictví v pondělí uvedlo, že jedná se společností Teva o urychlení jeho dodávek. Lékaři byli informováni o možných alternativách, které jsou k dispozici v dostatečném množství. Algifen by měl být podle výrobce opět dostupný od konce května. 

včera

včera

"Netanjahu ztratil schopnost zastrašit nepřítele." Opozice chce s pomocí vlády sesadit izraelského lídra

Lídr izraelské opozice Jair Lapid vyzval ministry vlády národní jednoty Bennyho Gance a Gadiho Eizenkota, aby pomohli sesadit vládu premiéra Benjamina Netanjahua.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy