Už jsme tady! Na Letné začala další demonstrace proti Babišovi

Na Letenské pláni začala krátce po 14:00 demonstrace spolku Milion chvilek proti premiérovi Andreji Babišovi. Pražská doprava nápor lidí podle zpravodajů ČTK zatím zvládla. Na minulém protestu v červnu se na Letnou vydalo více než čtvrt milionu lidí, doprava v okolí Letné tehdy kolabovala. Podle zpravodajů ČTK dnes nápor metro zvládalo, ve špičce jezdily vlakové soupravy každou 1,5 minutu. Podle prvních odhadů je účast menší, než tomu bylo v létě, jde ale o shromáždění desítek tisíc lidí.

Přidejte svůj názor 109 komentářů

Demonstrace proti Babišovi
doporučujeme

Před zahájením demonstrace organizátoři pouštěli zvukové záznamy a videozáznamy ze sametové revoluce, jejíž odkaz chce demonstrace připomenout, a to včetně hlasu tehdejšího disidenta a budoucího prezidenta Václava Havla. Shromáždění zahájili organizátoři českou hymnou. Znělo také skandování "Už jsme tady" známé z doby před třiceti lety.

Místo setkání demonstrantů lemují české i evropské vlajky, další visí z oken přilehlých domů. Řada lidí přišla s transparenty s názvy měst, odkud přijeli. V rukou protestujících nechybějí transparenty vyzývající k odchodu premiéra i prezidenta Miloše Zemana.

Na pláni parkují i traktory sedláků, kteří se k protestu připojili. V davu jsou podle předchozích avíz i někteří politici, průvodem o zhruba sto hlavách přišli sympatizanti TOP 09 v čele s místopředsedkyní Markétou Pekarovou Adamovou.

Milion chvilek požaduje, aby Babiš buď vyřešil svůj střet zájmů, zbavil se holdingu Agrofert a médií a odvolal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO), anebo aby sám odstoupil. Dnes spolek na Letné zveřejní, k jakému datu požaduje splnění ultimáta. Premiér dříve uvedl, že neuvažuje o tom, že by mu vyhověl, důvody demonstrace nechápe.

Loading...
Vstupte do diskuze (109)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus může zpozdit i placení výživného. Nechoďte hned k soudu, radí…

04.04.2020 14:40 Jsou zoufalí a mají strach, že skončí před soudem. Drobné živnostníky (OSVČ), kterým vláda zakázala…

Liberec dá seniorům zdarma roušky, Děčín připravuje objekt pro bezdomovce…

04.04.2020 13:55 Liberec začne od pondělí všem obyvatelům města starším 65 let vozit do jejich domovů zdarma roušky.…

Interna v Břeclavi má šest nakažených zdravotníků, devět pacientů

04.04.2020 13:41 Na interně Nemocnice Břeclav mají nákazu koronavirem tři lékaři, tři sestry a devět pacientů. ČTK…

U 37 zdravotníků z Prachatické nemocnice se nepotvrdil COVID-19

04.04.2020 11:51 Testy 37 zdravotníků interního oddělení prachatické nemocnice nepotvrdily koronavirus. Všichni se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy