V Česku zůstává osm potvrzených případů nákazy koronavirem

V Česku zůstává osm potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru. V ranních výsledcích se nový případ neobjevil, uvedl na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Testováno podle něj zatím bylo 407 lidí.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

"Žádný další pozitivní pacient na koronavirus. Takové jsou dnešní ranní výsledky, které přišly ze všech pěti laboratoří v republice," uvedl ministr.

Během středy testy prokázaly další tři nakažené. Jde o dva příbuzné ženy z Děčína, u které se nákaza potvrdila dříve, a ženu z Prahy 6, kterou nejprve testovala soukromá laboratoř. Všech osm nakažených pobývalo na severu Itálie, která je po Číně a Jižní Koreji třetím největším ohniskem nemoci. Hospitalizovaní jsou v pražské Nemocnici na Bulovce a ústecké Masarykově nemocnici.

První tři případy byly v Česku oznámeny v neděli. Šlo o americkou studentku z Milána, profesora, který se účastnil odborné konference v Udine, a muže z Děčína, který byl s rodinou na lyžích v Benátsku. V pondělí byla nákaza potvrzena u ženy, která byla na dovolené ve stejném hotelu jako muž z Děčína. V úterý mezi potvrzené případy přibyla studentka z Ekvádoru, která v ČR cestovala společně s americkou studentkou.

Nejvíce zasažená Čína, odkud se virus začal v prosinci šířit, dosud eviduje 80.409 případů infekce a 3012 obětí. Dosavadní bilance koronaviru v Jižní Koreji činí 5766 případů a 35 obětí. V Itálii nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, podlehlo podle středečních údajů 107 lidí a více než 3000 se jich virem nakazilo.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Karlovarsku byly nalezeny nebezpečné chemikálie, armáda je likviduje

03.06.2020 21:25 Aktualizováno Na bývalém vojenském chemickém cvičišti v Doupovských horách na Karlovarsku vojáci odstraňují…

Na Slovensko bez omezení. Babiš a Matovič otevřeli hranice

03.06.2020 17:58 Aktualizováno Od dnešní půlnoci se plně obnoví volný pohyb lidí mezi Českem a Slovenskem a vrátí se ke stavu v…

Nezaměstnanost v květnu stoupla na 3,6 procenta, naznačují odhady

03.06.2020 17:04 Nezaměstnanost v květnu stoupla na 3,6 procenta z dubnových 3,4 procenta, odhadují analytici…

Pražské metro hlásí další nárůst počtu cestujících

03.06.2020 15:48 Počet cestujících v pražském metru se opět zvýšil. Sčítače ve stanicích zaznamenaly v pondělí 1.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy