Xaver Veselý vrací úder Hrušínskému: to vy určujete kdo je hoden a kdo ne? Omluvte se...

Moderátor Luboš Xaver Veselý čelí kritice kvůli tomu, že internetová televize, ve které působí, uzavřela smlouvu s Pražským hradem. Spolupráci mu vyčítá například herec Jan Hrušínský, který moderátorovi poslal vzkaz. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

Jak vás již server EuroZprávy.cz informoval, moderátor Luboš Xaver Veselý čelí ostré kritice kvůli tomu, že server XTV, kde působí, uzavřel smlouvu s Hradem na natočení asi deseti videí. Například herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se do Xavera Veselého pustil a tvrdí, že mu dnes nevadí „agenti StB, udavači, komouši a šmelináři“. Navíc mu vyčetl, že se chystá zasednout vedle „Jaklů, Petrovů a Žantovských“ do Rady České televize.

„Společnost zhrubla a změnila se k nepoznání. I veselý chlapík Xaver se změnil. Změnila se velká část naší země. Chlapíkovi Veselému náhle přestali vadit agenti StB, udavači, komouši a šmelináři s politikou všeho druhu. Komunismus a neuměle skrývané náckovství se dnes mnoha lidem přestává jevit jako ohrožení demokracie,“ uvedl Hrušínský na sociálních sítích s tím, že před lety sám s radostí ke Xaveru Veselému do pořadů chodil. 

Tím ale kritika nekončí. „Vedle podnikání s módními politickými trendy se Xaver náhle stal také moderátorem zábavného pořadu Českého rozhlasu. Hodinu nedávno veřejnoprávně bavil posluchače obhajobou kauz Andreje Babiše. S překvapením jsem sledoval tohoto veřejněprávního Xavera jako hosta Newsroomu ČT - a nevěřil jsem, kolik hrubosti a sprostoty je schopen v rozhovoru se ženou ze sebe ten veselý chlapík z někdejší Frekvence 1 dostat. Pak jsem zaznamenal, že nezávislost jeho XTV je placena Pražským hradem. Na příští rok má zřejmě slíbené místo v Radě České televize. Usedne po boku Jaklů, Petrovů a Žantovských, co v různých Radách mění demokracii k obrazu svému. Nebo koho vlastně...“ posteskl si Hrušínský.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. „Vážený pane Jan Hrušínský, přečetl jsem si Vaše stanovisko. Nevím, kde berete tu jistotu, že mi přestali vadit STBáci, šmelináři atd. Nepřestali. Jen si nedělám právo někoho soudit nebo kádrovat. Snažím se přistupovat k věcem tak, jak jsou. Necítím ani potřebu odsuzovat někoho za to, že si od komunistů např. vzal titul Národní umělec. Ta doba je pryč. Usednout do mediální rady vedle Jaklů, Petrovů a Žantovských. Co to je? Oni nejsou občané s právem sedět v mediálních radách? Máte na to nějakou komisi? Nebo jen určujete kdo je hoden a kdo ne?“ vrátil Hrušínskému úder Luboš Xaver Veselý.

Navíc podle něj herec neříká pravdu. „Kdybyste se alespoň zhruba zajímal o pravdu a fakta, musel byste vědět, že "nezávislost XTV je placena Pražským hradem" je čirá lež. Já už dva roky nemám s XTV žádný majetkový vztah a to že kolegové ve výběrovém řízení získají zakázku na výrobu videí pro Správu pražského hradu je naprosto v pořádku a to už proto, že s programem a obsahem XTV nemají vůbec nic společného. Je to stejné, jako když Vy pronajmete divadlo na společenskou akci nebo si žádáte o dotaci na fungování divadla. Víte, určitě si mnozí myslí, že by se peníze daňových poplatníků daly využít lépe...“ vzkázal mu moderátor.

I proto mu poradil, aby si prověřil okolnosti a fakta a omluvil se. „Ano, v řadě věcí s vámi nesouhlasím, v něčem ano a dost si cením Vaší odvahy jít s názorem ven. Vážím si Vás a byl bych velmi rád, kdyby to tak mohlo zůstat...“ dodal Xaver Veselý.

Související

Česká televize

Poslanci budou volit nové radní České televize a Českého rozhlasu

Volba nových členů rad České televize a Českého rozhlasu bude jedním z nejsledovanějších bodů jednání Sněmovny příští týden. V úvodním kole by se mohli poslanci zabývat například pravidly nakládání se střelnými zbraněmi nebo stanovením mantinelů pro lobbování politiků. Rozhodnou o zřízení komise k hybridním hrozbám. Schůze dolní komory pokračuje od úterního odpoledne.

Více souvisejících

Luboš Xaver Veselý (moderátor) Jan Hrušínský Pražský Hrad

Aktuálně se děje

před 5 minutami

před 21 minutami

před 48 minutami

Aktualizováno před 58 minutami

před 58 minutami

před 1 hodinou

Ľudovít Ódor

Politická krize na Slovensku: Hrozí, že důvěru nezíská ani úřednická vláda. Ficův SMER získává na popularitě

Politická krize na Slovensku pokračuje. Úřednická vláda Ľudovíta Ódora podle posledních informací zřejmě nezíská důvěru. Volby se ale mají konat v září. Na popularitě získávají opoziční strany v čele s bývalými premiéry Robertem Ficem a Petrem Pellegrinim. Slovensko zaznamenává nestabilní politickou situaci už od loňského prosince, kdy podal demisi své vlády Eduard Heger.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Varšava

EU versus Polsko: Problém s mocným zákonem o potírání ruského vlivu míří k soudu

Evropská komise učiní první krok v soudním řízení proti Polsku kvůli jeho zákonu o nepatřičném ruském vlivu, který by podle kritiků mohl vést k zákazu výkonu veřejných funkcí opozičních politiků, oznámila dnes agentura Reuters. Formální výzva bude odeslána ve čtvrtek s tím, že Varšavě tím dnem začne běžet dvouměsíční lhůta pro zjednání nápravy. Ještě nedávno byla Polsku vyměřována sankce jednoho milionu eur denně. 

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Česká národní banka

Pravidla pro hypotéky zmírňují. Pořídit si nemovitost ale pořád nebude jednoduché

Všechno zlé je k něčemu dobré, říká se rádo v tuzemských končinách. Když se v Česku rozjela inflace k hodnotám, které, vsadím se, nezažila stávající většina obyvatel země, jedno „dobro“ z onoho přísloví na úvod, se objevilo. A totiž, že se zastavil prudký růst cen nemovitostí. A nyní přichází (možná) další „dobro“. Domácí finanční regulátor ‒ Česká národní banka (ČNB) oznámila, že od července zmírní podmínky pro poskytování hypoték. Její Bankovní rada totiž rozhodla, že už nebude nutné u žadatelů uplatňovat limit výše splátek dluhu k čistému měsíčnímu příjmu (DSTI).  

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 5 hodinami

Kosovo

Kosovo si klade podmínky ke konání nových voleb. Ty nedávné způsobily krvavé nepokoje

Kosovo je otevřeno možnosti nových voleb. Podle kosovské ministryně zahraničí Doniky Gervalla-Schwarzové je ale potřeba pro otevření voleb podniknout určité kroky, citovala agentura Reuters. NATO kvůli nepokojům muselo posílit svou vojenskou přítomnost, do Kosova zamířilo 700 nových vojáků zejména z Turecka. Doplní kontingent o čtyřech tisících mužích. 

před 6 hodinami

Aktualizováno před 6 hodinami

Soud s Tušlem byl odročen. Na místo se dostavila „smetánka“ dezinformační scény v čele s Peterkovou a Zítkem

Patrik Tušl čelí další obžalobě, tentokrát z nebezpečného pronásledování, je stíhán také kvůli výtržnictví. „Pokračuje soud v případu Patrika Tušla, který je obžalovaný kvůli obtěžování šéfa České lékařské komory Kubka. K soudu dorazili i jeho příznivci,“ informoval server iRozhlas.cz prostřednictvím twitteru. Podle fotografií ze soudní síně Obvodního soudu pro Prahu 8 se spolu s veřejností a ostatními podporovateli na místo dostavila Jana Peterková, odsouzená minulý týden.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy