Šikanou to neskončilo. Škoda vyšetřuje sexuální obtěžování na pracovišti

Mladoboleslavský výrobce automobilů Škoda Auto vyšetřuje případ sexuálního obtěžování na pracovišti. Podnět k prošetření poskytl vedení Škodovky server EuroZprávy.cz, kterému se ozvalo několik zaměstnanců poté, co média upozornila na případ dlouhotrvající šikany.

Na začátku prosince česká média informovala o případech šikany na pracovišti, kdy několik zaměstnanců mladoboleslavské Škoda Auto šikanovalo agenturní dělníky, kteří s nimi pracovali na montážní hale M13.

Zaměstnanci dělníky zavírali do bedny, vulgárně jim nadávali, přidávali jim do pití projímadlo nebo potírali jejich nástroje vazelínou. Na tyto případy následně upozornili agenturní zaměstnanci, kteří skončili v pracovní neschopnosti.

"Vypověděli, že posledního zhruba půl roku nazpět zažívali ze strany kmenových zaměstnanců šikanu a doslova teror. Jednoznačně označili strůjce útoků a jejich přisluhovače," popsal případ Škodovácký odborář.

Vyšetřovací komise obviněné zaměstnance vyslechla a poté, co jim výše zmíněný činy prokázala, je firma propustila. Jak se ale nyní ukazuje, nešlo zřejmě o jediný případ trestuhodného jednání, který se Škodovce odehrává.

Teror pokračuje?

V reakci na zveřejněný případ šikany se serveru EuroZprávy.cz ozvalo několik kmenových zaměstnanců Škody Auto s tím, že i oni jsou na pracovišti obětí nekalého chování. V tomto případě sexuálního obtěžování.

K němu má docházet ze strany jednoho z nadřízených, který svým podřízeným pracovnicím slibuje výhody výměnou za sexuální služby, osahává je nebo jim dělá nevhodné návrhy.

Vedení Škodovky na podnět serveru EuroZprávy.cz zřídilo vyšetřovací komisi, která podobně jako v předchozím případě vyslechne zaměstnance.

Personální oddělení serveru EuroZprávy.cz sdělilo, že v případě prokázání nevhodného chování ze strany zaměstnance dojde k jeho propuštění.

Související

Škoda Superb 4 Prohlédněte si galerii

Škoda představila čtvrtou generaci vlajkové lodi Superb. Na jejím vývoji se podílela umělá inteligence

Automobilka Škoda dnes večer představila čtvrtou generaci své vlajkové lodi. Superb. Bude dostupná v šesti variantách motoru včetně mild-hybrid a plug-in hybrid. Nová generace bude mít také novější podvozek založený na technologii DCC+. Na vývoji nového vozu se podle informací představených na tiskové konferenci podílela i umělá inteligence.
Skici exteriéru čtvrté generace modelu Superb Prohlédněte si galerii

OBRAZEM: Nová Škoda Superb čtvrté generace. Jak se vám líbí?

Škoda Auto představila skici exteriéru svého nadcházejícího modelu Superb čtvrté generace, který se připravuje na svou světovou premiéru. Nový design nese prvky Modern Solid designového jazyka a zahrnuje zdokonalené Matrix-LED přední světlomety a zadní světla s krystalickými detaily. Globální představení vozu Superb proběhne živě 2. listopadu v 19:00 SEČ. Uvádí automobilka ve své tiskové zprávě, kterou má redakce EuroZprávy.cz k dispozici.

Více souvisejících

Škoda Sexuální obtěžování

Aktuálně se děje

před 48 minutami

před 1 hodinou

Olympijské hry, ilustrační foto

Česko bude na olympiádě v Paříži reprezentovat 113 sportovců. První z nich už jsou v dějišti her

Po domácím hokejovém mistrovství světa a fotbalovém Euru v Německu se nezadržitelně blíží další velký sportovní svátek tohoto roku. Letní olympijské hry vypuknou v Paříži již v pátek 26. července. Již je jasné, že Českou republiku bude ve francouzské metropoli pod pěti olympijskými kruhy reprezentovat celkem 113 sportovců. První z nich už odlétají do dějiště Her, aby se mohli na start svých olympijských soutěží, které pro některé začnou ještě před oficiálním zahájením. Ubytují se tak v olympijské vesnici, která byla ve čtvrtek oficiálně otevřena.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Fotbal, ilustrační fotografie

Fotbalisty Anglie i přes druhé evropské stříbro v řadě nebude nadále trénovat Gareth Southgate

Do dalšího kvalifikačního cyklu, jehož cílem bude pro fotbalové reprezentace postoupit na světový šampionát 2026 v USA, Kanadě a Mexiku, už fotbalisty Anglie nepovede jejich dosavadní trenér Gareth Southgate. Navzdory tomu, že za poslední tři roky zaznamenal se svými svěřenci největší úspěchy Angličanů, když dokázal dvakrát v řadě dojít ke stříbrným medailím na evropském šampionátu. Po tom letošním v Německu se však na jeho hlavu snášela kritika za předváděné výkony národního týmu a nakonec se tak tento stratég rozhodl po osmi letech ve funkci skončit.

před 2 hodinami

Pozemní síly IDF operují v pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie. (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izrael ve vztahu k Palestincům porušuje mezinárodní právo, tvrdí ICJ

Izrael podle Mezinárodního soudního dvora (ICJ) v Haagu porušuje mezinárodní právo, když okupuje palestinská území a využívá tamní zdroje. Podle soudu dochází k systematické diskriminaci Palestinců na okupovaných územích a k porušování jejich práva na sebeurčení. De facto dochází k anexi. O závěrech dvora informovala agentura Reuters.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Pavel Ľupták

Slovensko zažilo po atentátu na Fica další útok na politika

Slovensko řeší další útok na politika. Ve čtvrtek byl v okrese Turčianske Teplice fyzicky napaden poslanec Pavel Ľupták z poslaneckého klubu Slovenské národní strany (SNS). Informovala o tom agentura TASR s odkazem na stranu Národná koalícia/Nezávislí kandidáti. Policie potvrdila, že v případu zahájila trestní stíhání. 

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Začíná klíčových 72 hodin. Biden připouští, že by mohl z voleb odstoupit, tvrdí americká média

Podle listu The New York Times začíná americký prezident Joe Biden připouštět, že by mohl prohrát listopadové volby a možná bude muset odstoupit z prezidentského klání. Vyplývá to z informací několika osob blízkých prezidentovi. Agentura Reuters uvedla, že někteří představitelé Demokratické strany považují Bidenovo odstoupení za otázku času. Podle televize CNN by se mohlo rozhodnout v příštích 72 hodinách.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy