Air Bank zavedla zřízení kontokorentu přes mobilní bankovnictví, snazší už to být nemůže

Mobilní bankovnictví a služby s ním spojené stoupají na oblibě. Bankovní aplikace totiž umožňují nejen přístup ke správě osobních financí, snadné zadávání plateb a NFC platby u obchodníků, ale také nabízí sjednání půjček. Zřízení kontokorentního úvěru přes mobilní aplikaci nově poskytuje Air Bank. (PR článek)

Mobilní bankovnictví využívá čím dál více uživatelů. Pouze u Air Bank má mobilní aplikaci My Air nainstalováno přes 333 000 uživatelů a denně ji využije více než 116 000 klientů. Mobilní aplikace My Air tak patří mezi nejvyužívanější bankovní aplikace v České republice. Není proto divu, že banak pravidelně rozšiřuje nabídku služeb, které lze prostřednictvím My Air využívat.

Nově Air Bank nabízí možnost sjednání kontokorentu přes mobilní aplikaci. Klienti tak mohou využít finanční rezervu od 5 000 Kč do 50 000 Kč s roční úrokovou sazbou 18,9 %. Zřízení i vedení kontokorentu je zdarma.

Proč si zřídit kontokorent přes mobilní aplikaci?

Kontokorentní úvěr si lze u Air Bank sjednat klasicky na pobočce, přes internetové bankovnictví a také přes mobilní aplikaci My Air. Kontokorent v rámci mobilní aplikace poskytuje Air Bank vůbec jako jedna z mála bank na tuzemském trhu. A právě mobilní bankovnictví, stejně jako internet banking umožňuje pohodlné zřízení kontokorentu bez nutnosti návštěvy kamenné pobočky. Jedinou podmínkou je mít u banky běžný účet s pravidelným finančním obratem.

Výhodou mobilního bankovnictví je snadný a takřka neustálý přístup ke správě svých osobních financí. Aplikace zároveň umožňuje přehledné zobrazení finančních pohybů na účtu i aktuální stav čerpání kontokorentu.

Třetina úvěrů u Air Bank je sjednána přes mobilní aplikaci

Nabídka kontokorentu přes mobilní aplikaci je logickým vyústěním rozšiřování služeb Air Bank. Před rokem totiž banka zavedla možnost sjednat online půjčku přes mobil. Tato služba se u klientů velmi dobře uchytila. Podle Air Bank je třetina všech nových půjček sjednána přes mobilní aplikaci.

A právě u mobilního kontokorentu může být zájem ještě vyšší, neboť kontokorent je vnímán jako finanční rezerva, kterou v případě nutnosti lze okamžitě využít. Finance lze zároveň čerpat na cokoliv bez dokládání účelu využití.

Kontokorent je i pro studenty

Studenti bez pravidelných příjmů mají zpravidla velmi ztížený přístup k úvěrům. Dobrou zprávou proto je, že kontokorent od Air Bank mohou využívat i studenti vysokých a vyšších odborných škol. Kontokorent pro studenty umožňuje využívat až 10 000 Kč. Důvodem limitu je ochrana studentů před přílišným zadlužením a také riziko plynoucí z nepravidelných příjmů. K zřízení kontokorentu stačí pouze předložit potvrzení o studiu.

Související

Výpadek Komerční banky

Mimořádná zpráva K útokům na české banky se přihlásili proruští hackeři. Napadli i web pražské burzy

Pět velkých českých bank se dnes potýkalo s výpadky svých internetových služeb. Problémy na webu či na twitteru ohlásila hlásí Komerční banka, Česká spořitelna, ČSOB, Air Bank a Fio banka. Podle vyjádření jejich tiskových oddělení pro server EuroZprávy.cz se banky staly terčem takzvaných DDoS útoků. S podobnými problémy se v pondělí potýkala řada polských bank a úřadů, které se staly cílem proruské hackerské skupiny NoName057(16). Ta se posléze přihlásila i k útokům v Česku. Vláda ani Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost rozsáhlý kybernetický útok na přímé dotazy serveru EuroZprávy.cz nekomentovaly.

Více souvisejících

Air Bank mobily pr článek

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 18 minutami

včera

Seismograf, ilustrační fotografie

Východ Slovenska zasáhlo zemětřesení

Východní Slovensko zasáhlo ve čtvrtek zemětřesení, uvedl Kristián Csicsay, vedoucí oddělení seismologie Slovenské akademie věd (SAV), pro agenturu TASR. Jednalo se o otřesy loňského říjnového zemětřesení, které pocítili lidé v okresech Vranov nad Topľou a Humenné.

včera

včera

Mark Rutte

Boj o šéfa NATO finišuje. Žhavým kandidátem je nizozemský lídr

Americký prezident Joe Biden podporuje kandidaturu nizozemského premiéra Marka Rutteho na post generálního tajemníka NATO. Pro agenturu Reuters to ve čtvrtek uvedl nejmenovaný zdroj z prostředí americké administrativy. Jeho kandidaturu podporují i další státníci včetně Británie.

včera

důchody

Bude na důchody? Nová zpráva ukázala, jak stát hospodaří s penězi důchodců

Loni skončil systém důchodového pojištění se schodkem ve výši 72,8 miliardy korun, což je dosud největší propad. Celkové výdaje na penze a správu dosáhly přes 692,3 miliardy korun. Na starobní, invalidní a pozůstalostní důchody bylo vyplaceno o 97,2 miliardy korun více než v roce 2022, čímž se penzijní výdaje zvýšily téměř o 17 procent. 

včera

včera

včera

Rusko, Kreml

Navalého tým chce potrestat Kreml. Vyzval Západ k radikálnímu kroku

Leonid Volkov, člen ruské exilové opozice, ve čtvrtek vyzval Západ, aby reagoval na smrt Alexeje Navalného zmrazením majetku osob blízkých ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Dále žádal, aby Západ zvážil neuznání výsledků březnových prezidentských voleb v Rusku a posílení pomoci ruským občanům v jejich boji proti putinovskému režimu.

včera

včera

včera

Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie.

Ukrajinci opět zasáhli cvičící ruské vojáky. Obětí mají být desítky

Ukrajinci se pochlubili dalším zásahem ruského výcvikového prostoru. Kyjev tvrdí, že jeho síly zasáhly cvičiště nedaleko vesnice Podo-Kalynivka na levém břehu Dněpru na jihu Ukrajiny. Při úderu zemřelo přibližně 60 ruských vojáků, uvedla mluvčí ukrajinské armády Natalija Humeňuková ve čtvrtek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ukrajina v Evropské unii? Šéfka EK nastínila další kroky, věci se letos dají do pohybu

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová ve středu uvedla, že jejím cílem je předložit rámec přístupových jednání Evropské unie s Ukrajinou do začátku léta.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy