Washington - Řada amerických firem odmítá nekompromisní imigrační politiku, kterou slibuje budoucí prezident USA Donald Trump. Ekonomické dopady deportací by podle Americké obchodní komory byly nedozírné.
Iniciativa, za kterou stojí zájmová skupina podporovaná newyorským miliardářem Michaelem Bloombergem a mediálním magnátem Rupertem Murdochem, se podle AP zatím rodí.
Americká obchodní komora zatím váhá, zda Trump svůj slib vyhostit z USA 11 milionů ilegálních imigrantů dodrží, a v souvislosti s migrací ho nekontaktovala.
"Volby jasně ukázaly, že Američany frustruje nefunkční imigrační systém," prohlásil výkonný ředitel organizace New American Economy Jeremy Robbins. Ve vedení této skupiny jsou Bloomberg i Murdoch a také ředitelé společností Boeing, Marriott a Disney.
"Přání voličů zabezpečit hranice se nerovná touze vyhostit všechny ilegální přistěhovalce. To by zdevastovalo ekonomiku a ohrozilo americké hodnoty," vysvětlil Robbins.
Trump například slíbil, že na hranicích s Mexikem vybuduje zeď a vyhostí miliony přistěhovalců bez dokladů. Později upřesnil, že se v první řadě chce zaměřit na deportaci kriminálních živlů řad imigrantů, které odhaduje na dva až tři miliony.
Související
Otevření Hormuzského průlivu, ale za vysokou cenu. Co obsahuje nový íránský mírový návrh zaslaný USA?
Trump už se nahlas hlásí ke královské rodině. Mohou za to britští novináři
Donald Trump , USA (Spojené státy americké) , Přistěhovalectví
Aktuálně se děje
před 25 minutami
Kim Čong-un ocenil severokorejské vojáky, kteří na Ukrajině raději spáchali sebevraždu
před 2 hodinami
Německo drží nelichotivý trend. Výrazně se zhoršila i Británie
před 3 hodinami
Život na Kubě se v tichosti hroutí. V zemi kolabují základní pilíře společnosti, varuje koordinátor OSN
před 4 hodinami
Jak na bezpečné pálení čarodějnic? Hasiči vydali důležitá doporučení
před 5 hodinami
Bydlí v obecním bytě, chce legalizovat své černé stavby. Mrázová čelí výzvám k rezignaci, Babiš to neřeší
před 5 hodinami
Modžtaba Chameneí vydal další ostré prohlášení. Trumpovi ustupovat nehodlá
před 6 hodinami
USA řeší zásadní otázku: Pokud je "86 47" trestný čin, skončí za mřížemi tisíce lidí?
před 7 hodinami
Otevření Hormuzského průlivu, ale za vysokou cenu. Co obsahuje nový íránský mírový návrh zaslaný USA?
před 8 hodinami
Timmy míří ke břehům Švédska. Skončí v čelistech kosatek, nebo se utopí, varují vědci. Dánsko se od něj distancuje
před 9 hodinami
Pentagon zvažuje, že stáhne 40 000 amerických vojáků z Německa
před 10 hodinami
EU čelí nečekanému problému. Zjistila, že vůbec neví, kolik má ropy
před 10 hodinami
Cena ropy dál prudce roste. Je nejvyšší za poslední čtyři roky
před 12 hodinami
Problematický aspekt počasí v Česku. Řeší se opakovaně a už i letos
včera
Trump už se nahlas hlásí ke královské rodině. Mohou za to britští novináři
včera
Babiš je na první cestě mimo EU. V Ázerbájdžánu jednal o dodávkách ropy a plynu
včera
Ledecká půjde do další zimní sezóny bez lyžařských koučů Gampera a Banka
včera
Obchody nemají na vybranou. V květnu se jednou musí řídit zákonem
včera
Policisté hledají výtržníka. Odjíždějícímu autobusu pražské MHD rozbil dveře
včera
Zemřel Oskar Petr, autor legendárních hitů Lucie či Davida Kollera
včera
Ostravský Baník hledá marně cestu z krize. Pomoci má už čtvrtý trenér za sezónu
Ještě než stihne aktuální sezóna české nejvyšší fotbalové soutěže skončit, vedení Baníku Ostravy ví, že ho ve zbytku ročníku povede již čtvrtý trenér. Po Pavlu Hapalovi, Tomáši Galáskovi a Ondřeji Smetanovi bude mít za cíl zachránit slavnou tuzemskou fotbalovou značku v první lize dosavadní trenér B-týmu Josef Dvorník. Pro osmatřicetiletého stratéga půjde o premiérové prvoligové angažmá a hned se bude jednat o takto velký křest ohněm.
Zdroj: David Holub