Washington - Časopis Time koupí za 190 milionů USD (4,2 miliardy Kč) spoluzakladatel společnosti Salesforce.com Marc Benioff a jeho manželka Lynne. Oznámil to současný majitel časopisu, firma Meredith. Salesforce.com se zaměřuje na takzvané cloudové služby.
Benioffovi podle nedělního sdělení kupují časopis sami a společnost Salesforce.com do transakce nebude zapojena. Manželé také nebudou zasahovat do denního provozu ani novinářských rozhodnutí, které bude mít i nadále na starosti současné vedení.
Firma Meredith dokončila převzetí časopisu Time spolu s dalšími publikacemi firmy Time Inc na začátku letošního roku. Firma vydává také další časopisy, jako People a Better Homes & Gardens. Časopis Time, spolu s dalšími publikacemi - Fortune, Money a Sports Illustrated, nabídla k prodeji letos v březnu. Jednání o prodeji dalších tří publikací pokračují.
Prodej by mohl být dokončen do 30 dní. Koupě časopisu je pokračováním trendu, kdy majitelé velkých technologických gigantů kupují zavedené mediální společnosti. Zakladatel Amazonu Jeff Bezos v roce 2013 koupil za 250 milionů USD list The Washington Post.
Time se stejně jako další časopisy dostal do problémů kvůli pokračujícímu poklesu zájmu o reklamu v tištěných médiích a prodeji na stáncích. Časopis se poprvé začal prodávat v březnu 1923, napsala agentura AP.
5. prosince 2025 16:28
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
Související
Julia Navalná se dostala na seznam 100 nejvlivnějších lidí světa časopisu Time
Časopis Time vybral ukrajinského prezidenta Zelenského jako osobnost roku 2022
Časopis Time , Marc Benioff , Media , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
před 8 minutami
Projev obrovské hlouposti, nepochopitelný akt slabosti... Trump tvrdě kritizuje krok, který sám podpořil
před 1 hodinou
Počasí a sníh. Meteorologové vysvětlili, co se změnilo v posledních dnech
včera
Český lev představil nominované. Ceny budou předány za dva měsíce
včera
Fico se s Trumpem bavil o EU. Podle obou politiků je v hluboké krizi
včera
Smrt ženy v Jičíně. Podezřelým je cizinec, s partnerkou měl hádku
včera
Neříkejte mu, co má dělat. Fiala na kongresu ODS promluvil o své budoucnosti
včera
Vémolu na kauci propustili z vazby. Podíl na trestné činnosti nadále odmítá
včera
Zlomový okamžik ve válečnictví nastal před 115 lety. Letadlo přistálo na lodi
včera
Výhled počasí do poloviny února. Meteorologové očekávají další sněžení
včera
Experti kroutí hlavou. Ani oni netuší, proč vlastně Trump potřebuje Grónsko
včera
Norsko smetlo Trumpův dopis ze stolu: My o Nobelově ceně nerozhodujeme, vzkázalo
včera
Zemřel známý herec, moderátor a dabér Mojmír Maděrič
včera
Vláda odmítla zálohování PET lahví a plechovek, schválila Den české vlajky
včera
"Koupil jsem si glóbus za 15 tisíc, abych viděl, kde je." Babiš se odmítl postavit za Grónsko
včera
Střelba v Chřibské měla vztahový motiv. Útočník střílel na policisty, pak si vzal život
včera
Trump pozval Putina do Rady míru, která má dohlížet na Pásmo Gazy
včera
Větrné počasí trvá. Meteorologové prodloužili výstrahu
včera
16 tisíc mrtvých, 300 tisíc zraněných, tisíce lidí přišly o zrak. Írán podle lékařů skutečná čísla obětí demonstrací tají
včera
Letouny Ukrajině neprodáme, oznámil po jednání koalice Okamura
Aktualizováno včera
Střelba na úřadě na Děčínsku. Na místě jsou mrtví a zranění
Policie zasahuje v pondělí dopoledne na městském úřadě ve Chřibské na Děčínsku. Došlo tam ke střelbě. Na místě už momentálně nehrozí další nebezpečí, pachatel byl zneškodněn. Kromě útočníka zemřela nejméně jedna další osoba. Šest lidí pak utrpělo zranění.
Zdroj: Jan Hrabě