V Ostravě se rozmáhá počet dětských krádeží, v některých případech jim k činu dopomáhají rodiče. Strážnici se setkali i s případy, kde kradli plnoletí, kteří skončili v šetření policie. Situace je závažná ve všech městských obvodech, nejvíce v Moravské Ostravě, kde bylo za posledních pár dní deset krádeží.
18. září zaznamenali ostravští strážníci více případů. Krádeží se dopustili chlapec (10) a dívka (14), která odcizila textil v hodnotě 900 korun. Oba případy budou projednávány u orgánu sociálně právní ochrany dětí.
V dalších dnech zářijového týdne krádeže pokračovaly. Šlo o deset případů, kdy byly přistiženi zloději, stále se jednalo o nezletilé. Jednoho chlapce (16) ke krádeží doprovázel otec.
"Společně s otcem, který byl na místě rovněž přítomen, poté argumentovali tím, že otec si pouze šel z prodejny vybrat peníze z bankomatu, aby se následně mohl vrátit a zboží u pokladny zaplatit. Jeho syn ho však následoval i s tímto zbožím. Hájit se nyní budou u správního orgánu a orgánu sociálně právní ochrany dětí, kam byla celá událost předána k dořešení," popsali ostravští strážníci pro server Tv Nova.
Další případ, kde ku krádeži dopomáhali rodiče se odehrál v obchodě. Strážníci narazili na desetiletého chlapce, který si od ženy vzal košík plný zboží a odešel z prodejny. Následně se ukázalo, že žena, která mu vozík na prodejně předala, byla jeho matka. „Jelikož byla celková hodnota odcizeného zboží vyčíslena na více než 13 tisíc korun, byla celá událost pro podezření ze spáchání trestného činu předána k dalšímu šetření Policii ČR," doplnila Městská policie Ostrava.“
Strážnici dopadli i dvě osmnáctileté ženy, které odešly z prodejny bez zaplacení. V jednom případě šlo o 400 korun, ve druhém případě to bylo zboží v hodnotě 3300 korun.
Další krádež byla v hodnotě 1600 korun. Muž (24) vzal z regálu lahev alkoholu a podal ji žene (17) přes zeď prodejny. Události skončili v šetření policie.
Související
Požár haly v Ostravě zaměstnal hasiče. Lidé dostali doporučení nevětrat
Ostrava truchlí. Náhle zemřela ředitelka konzervatoře Javůrková
Ostrava , Policie ČR , krimi , krádeže , rodina , Česká republika , děti
Aktuálně se děje
včera
Nebudeme riskovat. Do otevřeného Hormuzského průlivu se lodě nehrnou, mají strach
včera
Žádná krize nehrozí. EU popřela tvrzení IEA o nedostatku leteckého paliva
včera
Vance vyjádřil hrdost nad tím, že USA přestaly darovat zbraně Ukrajině
včera
Delegace EU dorazila do Budapešti. Začalo jednání o restartu napjatých vztahů
včera
Írán už Hormuzský průliv nikdy nezavře, Izrael má zákaz bombardovat Libanon, řekl Trump. NATO vzkázal, ať se do toho neplete
včera
Otevření Hormuzského průlivu zahýbalo trhy. Cena ropy prudce klesá
včera
Hormuzský průliv je s okamžitou platností otevřen pro všechny lodě, oznámil Írán
včera
Za kolik o víkendu natankujete? Ministerstvo zveřejnilo ceny paliv
včera
Tejc oznámil, že kvůli bitcoinové kauze podá trestní oznámení
včera
Česko k zajištění bezpečnosti v Hormuzském průlivu nabídne svůj radar, oznámil Babiš
včera
Kushner a Witkoff jsou amatéři. Situaci v Íránu jen zhoršují, tvrdí zkušení diplomaté
včera
Britové berou ruské výhrůžky vážně. Čelíme hrozbě přímého ruského útoku, zní z vlády
včera
Ukrajina dosáhla historického milníku. Poprvé dobyla nepřátelské pozice jen pomocí robotů a dronů
včera
Procitli už i pravicoví populisté. Dejte od Trumpa ruce pryč, vzkázala Le Penová
včera
Není to jen aktuální výměna názorů. Spory mezi papežem Lvem a Trumpem sahají daleko do minulosti
včera
Začalo platit příměří s Libanonem, oznámil Trump. Izraelci nechápou, Netanjahua viní ze lži
včera
Zemřel známý herec Jan Potměšil
včera
Počasí: Příští týden se ochladí, do Česka se vrátí noční mrazy
Aktualizováno 16. dubna 2026 23:41
OBRAZEM: Ukrajina potřebuje naši pomoc, řekl Rutte v Praze. Uděláme vše pro splnění závazků, slíbil Babiš
16. dubna 2026 21:40
Česko světovým lídrům v pátek představí plán na zajištění bezpečnosti v Hormuzském průlivu
Česká republika je připravena aktivně se zapojit do řešení napjaté situace v Hormuzském průlivu. Premiér Andrej Babiš (ANO) po čtvrtečním pražském jednání s generálním tajemníkem NATO Markem Ruttem potvrdil, že Praha má vypracovanou konkrétní nabídku na zajištění bezpečnosti v této strategické námořní cestě. Tento návrh hodlá česká vláda oficiálně představit na páteční mezinárodní videokonferenci.
Zdroj: Libor Novák