Na hurikánem zdevastované Bahamy se řítí tropická bouře

Tlaková níže poblíž Baham dnes zesílila na tropickou bouři a dostala označení Humberto. Na severozápadní část karibského souostroví, která byla před pouhými dvěma týdny zpustošena hurikánem Dorian, přinesla větry o síle až 64 kilometrů za hodinu i množství srážek. Dnes o tom informovala agentura AP, podle níž bouře zřejmě zamíří nad oceán a vyhne se pobřeží Spojených států.

Americké Národní středisko pro hurikány (NHC) v pátek v noci uvedlo, že bouře se nachází více než 200 kilometrů východně od ostrova Abaco a že se posouvá se směrem na severozápad. Postupně by se měla stočit na severovýchod a vyhnout se tak pobřeží Spojených států. Úřady na Floridě v reakci na aktualizovanou prognózu trasy odvolaly výstrahu před tropickou bouří.

Očekává se, že bouře v nadcházejících dnech může dosáhnout síly hurikánu.

Bouře komplikuje záchranné a rekonstrukční práce po hurikánu Dorian, dosud nejsilnějším, který kdy Bahamy zasáhl. Podle úřadů si Dorian vyžádal 50 mrtvých a na 1300 lidí se stále pohřešuje. V pátek přiletěl na návštěvu ostrovů generální tajemník OSN António Guterres, který nabídl podporu místním obyvatelům při obnově zničené infrastruktury. Varoval také před nebezpečím klimatických změn, které podle něj zesilují intenzitu hurikánů a bouří.

Související

Více souvisejících

bahamy Tropická bouře

Aktuálně se děje

před 45 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

včera

včera

včera

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

Zdroj: David Holub

Další zprávy