Nejméně tři lidé, včetně čtyřletého chlapce, zahynuli ve čtvrtek při ničivé bouři, která zasáhla druhé největší australské město Melbourne. Živel také přerušil dodávky elektřiny do 95.000 domácností, informoval dnes s odvoláním na místní úřady server BBC News.
Na Melbourne udeřila ve čtvrtek večer bouře s vichrem dosahujícím rychlosti 158 kilometrů za hodinu, píše BBC. Všechny tři oběti zabily spadlé stromy. Kromě čtyřletého dítěte je mezi mrtvými také 59letý muž a 36letá žena.
Kvůli přerušení dodávek elektrického proudu byla dočasně vyřazena z provozu také úpravna vody, takže obyvatelé 88 z 523 melbournských předměstí byli vyzváni, aby si pitnou vodu převařovali.
Melbourne je v Austrálii ohniskem nemoci covid-19 a jeho obyvatelé mají šest týdnů velmi omezenou možnost vycházení. Premiér státu Viktorie Daniel Andrews uvedl, že opatření budou nyní zmírněna, aby se lidé mohli s následky bouře vypořádat.
Související
Bouře Ciarán způsobila smrtící povodně v Itálii. Zemřelo nejméně šest lidí
Bouře Ciarán udeřila. V Británii nefungují školy, vítr byl nejsilnější ve Francii
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Trump už se nahlas hlásí ke královské rodině. Mohou za to britští novináři
před 2 hodinami
Babiš je na první cestě mimo EU. V Ázerbájdžánu jednal o dodávkách ropy a plynu
před 3 hodinami
Ledecká půjde do další zimní sezóny bez lyžařských koučů Gampera a Banka
před 3 hodinami
Obchody nemají na vybranou. V květnu se jednou musí řídit zákonem
před 4 hodinami
Policisté hledají výtržníka. Odjíždějícímu autobusu pražské MHD rozbil dveře
před 5 hodinami
Zemřel Oskar Petr, autor legendárních hitů Lucie či Davida Kollera
před 5 hodinami
Ostravský Baník hledá marně cestu z krize. Pomoci má už čtvrtý trenér za sezónu
před 6 hodinami
Letní počasí dorazí už o víkendu. Meteorologové řekli, co není vyloučeno
před 7 hodinami
Evropský parlament se postavil proti Orbánovu muži. Maďarského eurokomisaře vyzval k rezignaci
před 7 hodinami
Von der Leyenová: Rusové mají pocit, že se opět nacházejí za železnou oponou. Tentokrát je digitální
před 8 hodinami
Ceny ropy po oznámení o blokádě přístavů prudce vzrostly
před 9 hodinami
Nový rozsudek v Cimického kauze. Psychiatr má skončit za mřížemi
před 9 hodinami
Evropská komise podá žalobu na Česko a Maďarsko
před 10 hodinami
Cintula si za atentát na Fica odsedí 21 let, potvrdil NS
před 11 hodinami
Už nebudu hodný, vzkázal Trump za doprovodu bizarní fotomontáže
před 12 hodinami
Svět zasáhne silné El Niño, varuje WMO. Počasí může letos lámat rekordy
před 12 hodinami
Odchod Spojených arabských emirátů z OPEC otřásl světem. Proč je tak významný?
před 13 hodinami
Estonsko chce, aby Evropská unie zakázala vstup ruským vojákům
před 14 hodinami
Ruská přehlídka ke Dni vítězství bude poprvé po 20 letech bez vojenské techniky. Důvod ministerstvo tají
před 15 hodinami
Řítí se svět do další ekonomické krize? Tentokrát by se neodehrála stejně, jako ta předchozí
Vzpomínky na pád banky Lehman Brothers v září 2008 jsou pro mnohé stále živé. Bobby Seagull tehdy pracoval jako obchodník v londýnském Canary Wharf a do kanceláře dorazil před šestou ráno naposledy. Ačkoliv zprávy z Ameriky věštily bankrot, zaměstnanci v Británii netušili, co to pro ně znamená. V kancelářích zavládl chaos a někteří lidé si začali brát obrazy ze stěn jako náhradu za dlužné akcie.
Zdroj: Libor Novák