Rakousko bylo jedním z nejtěsnějších závodů poslední doby. Nenaplnilo se toužebné očekávání většiny týmů a nezapršelo, ale piloti si nakonec poradili sami. Mercedes uhájil vítězství, ale neradoval se tentokrát Hamilton.
Start byl do jisté míry rozhodující hned pro několik pilotů. Především Bottasovi se povedl skvělý start, prakticky "padl" do povelu a tím do jisté míry rozhodl o svém výsledku. O prořídnutí pole se postaral Daniil Kvjat, jehož pozdní zabrzdění mělo za následek náraz do Alonsa, ten pak torpédoval Verstappena. Ruský pilot se dočkal penalizace, oba postižení skončili.
Hamilton se z 8. místa, kam ho posunula výměna převodovky, posouval systematicky vpřed, ačkoliv si neustále stěžoval na kvality svého vozu. Nakonec jeho úsilí vygradovalo ve více než desetikolový souboj s Räikkönenem, který nakonec Lewis vyřešil zajetím do boxů. Čelo jelo celkem v poklidu se standardními rozestupy.
Drama se začalo odvíjet v poslední třetině. Vettel a Hamilton začali mohutně finišovat a stíhali Bottase resp. Ricciarda. Na záběrech kamer bylo dobře vidět, že oba stíhaní mají pneumatiky už značně opotřebované, ale nakonec i přes těsné rozdíly a Hamiltonův pokus v předposledním kole už se pořadí neměnilo.
VÝSLEDKY GRAND PRIX RAKOUSKA (71 kol)
1. Valtteri BOTTAS (SF), Mercedes - 1:21.48,5232. Sebastian VETTEL (D), Ferrari: + 0,6583. Daniel RICCIARDO (AUS), Red Bull: + 6,0124. Lewis HAMILTON (GB), Mercedes: + 7,4305. Kimi RÄIKKÖNEN (SF), Ferrari: + 20,370
Detailní popis závodu najdete na www.f1news.cz.
Související
Tragédie v rakouských Alpách. Český chlapec spustil lavinu, zraněním podlehl
Padl trest za přípravu útoku na koncert Taylor Swift ve Vídni. Mladík se přiznal
Rakousko , Formule 1 , mercedes , Lewis Hamilton , Valtteri Bottas (F1)
Aktuálně se děje
před 1 minutou
Trump chce rozhodnout o tom, zda může Netflix koupit Warner Bros
před 46 minutami
Nové vedení nestačí, říká pro EZ po prvním dni sjezdu Černochová. Členům poslala rázný vzkaz
před 2 hodinami
Trump zavede cla proti evropským zemím. Pokud mu neprodají Grónsko, od léta se zvýší
před 3 hodinami
Koalice SPOLU jde k ledu. Kupka ji dál rozvíjet nehodlá
Aktualizováno před 3 hodinami
OBRAZEM: Zvrat na sjezdu ODS: Červíček se vzdal kandidatury, prvním místopředsedou je Portlík
před 4 hodinami
Česko pošle Ukrajině bojové letouny, slíbil podle tamních médií Pavel v Kyjevě
Aktualizováno před 5 hodinami
OBRAZEM: Předsedou Pirátů zůstává Hřib. Pozici obhájil hned v prvním kole
před 6 hodinami
Piráti zvolili kompletní předsednictvo. Místopředsedy jsou Šmída i Richterová
před 6 hodinami
ODS hledala dokonalého šéfa. Našla ho? Jak delegáti grilovali Kupku a Ivana
před 6 hodinami
Další bizarní krok Okamury: Z kanceláře nechal odstranit vlajku Evropské unie
Aktualizováno před 6 hodinami
OBRAZEM: Předsedou ODS se stal Martin Kupka
před 7 hodinami
Zavřené školy, teploty hluboko pod nulou. Ukrajinci čelí jedné z nejnáročnějších zim za poslední desetiletí
před 9 hodinami
ODS se nesmí smířit s udržovacím stylem, prohlásil Kupka. Ivan v projevu nešetřil Fialu, zkritizoval porušování slibů
před 9 hodinami
Fiala mluvil bez obav, že mu nedají hlas. Bilancoval i nastínil, jak vidí novou ODS
před 10 hodinami
Piráti volí nové vedení. Hřib se chce zaměřit na dostupné bydlení a levnější potraviny
před 11 hodinami
Ve Francii se rodí návrh na okamžité vystoupení z NATO
před 12 hodinami
Trump pohrozil uvalením cel na státy, které nesouhlasí s anexí Grónska
před 13 hodinami
Kdo nahradí Fialu a Hřiba? ODS a Piráti si dnes zvolí nové vedení
před 15 hodinami
Mrazivé počasí se vrátí do Česka. V noci se připravte na tuhou zimu
včera
Pekarová Adamová má po odchodu z politiky novou práci. Pomáhá známé firmě
Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová je od listopadu mimo vrcholnou politiku. Bez práce ale není. Podle nejnovějších informací se jedna z velkých nadnárodních firem rozhodla využít jejích zkušeností a kontaktů z politiky.
Zdroj: Jan Hrabě